Pajūrio naujienos
Help
2021 Spalis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną11°C debesuotumas 11 %
Naktį7°C debesuotumas 66 %
Apklausa

Ar pritariate, kad būtų suvienodinta bazinė pensija turintiems ir neturintiems darbo stažo?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Per Lietuvą ir visus jos regionus atkeliauja dar vienas ruduo, kuriam gali prireikti ne tik imuniteto, bet ir gero interneto. Tačiau savo telefono ar nešiojamojo kompiuterio dėl to kas rytą nereikia maudyti po šaltu dušu ar trinti česnakais. Verčiau surenkite egzaminą savo internetui namuose – patikrinkite, ar ryšys yra vienodai geras ir stiprus visuose kambariuose, rūsyje, balkone ir net kieme. Kaip tai padaryti, pataria „Telia“ inžinieriai.

Toks jūsų namų interneto egzaminas reikalingas visur, kur begyventumėte: ar sostinėje, ar arčiau jūros, Žemaitijoje, ar pačioje Kretingoje, ar toliau nuo rajono centro esančiose gyvenvietėse. Ir nesvarbu, ar gyvenat daugiabučiame name, ar vešlaus sodo apsuptoje kaimo sodyboje: egzaminas itin pravers, jeigu pastebite, kad ryšys skirtingose namų vietose veikia nevienodai gerai ir stabiliai.

„Kartais su žmonėmis žaidžiame „Šilta-šalta“ žaidimą, kol kartu aptinkame paslėptą „Wi-Fi“ maršrutizatorių. Įrenginys būna įkištas į spintą tarp drabužių, metalinėse elektros instaliacijos dėžutėse ir už kitokių barikadų, kurios slopina signalą. O kuo daugiau sienų, perdangų ir kitų fizinių kliūčių signalo kelyje, tuo labiau jis gali nusilpti. Kad nereikėtų nuolat laikyti spintos durų atidarytų dėl gero interneto, pasinaudokite šiais laiko patikrintais sprendimais“, – ragina inžinierius Šarūnas Šimkus.

Rinkitės teisingą internetą

Kaip užtikrinti gerą interneto ryšį namuose, pasiruošusį atlaikyti ir kasdienį naršymą, ir darbinius susitikimus, ir nuotolines pamokas, ir kompiuterinių žaidimų turnyrą ar kino seansus? Kretingiškiams, kaip ir visiems Vakarų Lietuvos regiono gyventojams, Š. Šimkus turi penkis patarimus, kurių laikantis ryšys bus geras.

Visų pirma privalu pasirinkti teisingą internetą. Greičiausią ir stabiliausią interneto ryšį visada užtikrina šviesolaidinis internetas, kuris tiesiog nepakeičiamas dirbant ar mokantis iš namų – o tai labai svarbu šiuo metu, kai neaišku, ar moksleiviai galės grįžti į mokyklas, ar mokslas bus tęsiamas nuotoliniu būdu. Neaišku, ir ar mokinių tėveliams neteks grįžti prie nuotolinio darbo. O beveik visus praėjusius mokslo metus nuotoliniu būdu pamokas dėstę Kretingos rajono – kaip ir visos Lietuvos – mokyklų mokytojai pastebėjo, jog toli gražu ne visada pamokos vykdavo sklandžiai.

Mokytojų pastebėjimu, itin apmaudu būdavo, kai pamoka „užstrigdavo“ dėl lėto arba nestabilaus interneto ryšio: kartais „atsijungdavo“ mokytojų kompiuteriai, dažnai pamokos metu „iškrisdavo“ vienas ar kitas mokinys, mat ryšys su juo nutrūkdavo. Būdavo dienų, kai nuo pat ryto tiesiog nepavykdavo prisijungti prie interneto, ir mokytojai moksleiviams išsiųsdavo SMS žinutes: „Pamokos nebus, nėra interneto“. Tad dėl tokių trukdžių nukentėdavo tiek mokymas, tiek mokymasis: mokytojams tekdavo keisti pamokų planus, jų turinį, stengiantis į vieną pamoką sudėti medžiagą, kuri turėjo būti dėstoma per dvi ar net tris akademines valandas, o moksleiviams būdavo gerokai sunkiau įsisavinti žinias.

Kad tiek mokymosi, tiek darbo procesas būtų sklandus kokioje rajono vietovėje bebūtumėte, rinkitės teisingą internetą. O prieš tai padarydami, turėkite omenyje: šviesolaidinis interneto ryšys yra greitesnis ir patikimesnis.

„Du svarbiausi šviesolaidinio interneto privalumai, kurių mobilusis internetas atremti vis dar negali – ryšio patikimumas ir sparta, – šviesolaidinio interneto privalumus aiškina inžinierius Š. Šimkus. – Pastaroji, priklausomai nuo pasirinkto „Telia“ namų interneto plano, gali siekti net iki 1 Gb/s. Jei neturite galimybės naudotis šviesolaidiniu internetu, jus tikrai nustebins patikimas plačiajuostis (DSL) internetas. „Telia“ pagerino jo spartą ir užtikrina net iki 250 Mb/s: tai 3-4 kartus greitesnis ryšys už nešiojamąjį internetą, tad turėdami tokį ryšį jūs tikrai galėsite sklandžiai dirbti, naršyti, moksleiviams ir studentams bus patogiau mokytis, o laisvu laiku – pramogauti. Dabar puikus metas jį užsisakyti, nes įvedimas ir 1 mėn. išbandymas nemokamas, o jei paslauga nepatiks, bus galima jos atsisakyti be jokios rizikos“.

Antras patarimas: prie interneto junkitės laidu.

„Kai kritiškai svarbu ryšio patikimumas ir kokybė arba naudojatės didelės spartos reikalaujančiomis paslaugomis, junkitės prie interneto tinklo laidu, o ne per „Wi-Fi“. Taip pašalinsite galimus trukdžius ir mėgausitės nepriekaištinga kokybe nepriklausomai nuo to, kur gyvenate: mieste ar vienkiemyje“, – pabrėžia inžinierius.

Neužbarikaduokite maršrutizatoriaus

Š. Šimkus atkreipia visų ar namuose, ar darbe internetu besinaudojančiųjų dėmesį – būtina įsiminti tai, kad jokiu būdu negalima užbarikaduoti maršrutizatoriaus. O tai vartotojai kartais padaro. Vieni mano, kad jo vieta neturi įtakos ryšio greičiui ar signalo stiprumui, ir maršrutizatorių įkurdina taip, kad jo nesimatytų, kad jis „negadintų“ interjero – paslepia už televizoriaus, pakelia pačion palubėn ant knygų lentynų ar net užkiša spintose.

„Jei esate įpratę naudotis internetu prisijungę per „Wi-Fi“, maršrutizatorių laikykite kaip galima arčiau norimos aprėpties centro ir jokiu būdu neslėpkite jo už televizoriaus, baldų, spintose ar kitose vietose, – pataria inžinierius. – Silpną „Wi-Fi“ signalą, lėtą ryšį ar visai neveikiantį internetą gali lemti pačios netikėčiausios priežastys, bet dažniausios jų – įvairios kliūtys, blokuojančios „Wi-Fi“ radijo bangų sklidimą“.

Pastiprinkite ir atsinaujinkite

Būtina atkreipti dėmesį į tai, kad internetą dera pastiprinti papildomai. Jei gyvenate Kretingos, Salantų, Darbėnų ar Vydmantų daugiabučiuose, o ypač nuosavuose namuose ar didelėse sodybose, „Wi-Fi“ signalu aprėpti visą norimą erdvę gali nepavykti dėl didelio namų ploto, storų sienų, sudėtingo išplanavimo ar net kaimyno „Wi-Fi“ bangų.

Nemažas iššūkis gali būti ir ryšys kieme, balkone ar kitoje atokesnėje namų vietoje, o juk kartais taip norisi nevaržomai naršyti ir po obelimi, ir terasoje. Telia specialistas pataria, jog tokiu atveju pagelbės išmanūs stiprintuvai „AirTies“. Jie išplečia ir sustiprina „Wi-Fi“ ryšį be jokių laidų ar sudėtingų diegimų ir perduoda arti 100 proc. maršrutizatoriaus transliuojamo bevielio (arba WiFi) interneto greičio, tad

internetu galėsite naudotis ten, kur širdis geis. Ir penktasis patarimas – verta atsinaujinti. Jei jūsų maršrutizatorius arba „Wi-Fi“ įrenginiai yra senesni nei 5 metai, vertėtų pagalvoti apie jų atnaujinimą. Ypač jei namuose naudojatės itin sparčiu šviesolaidiniu internetu – jo privalumus pajaustumėte ne tik prisijungę laidu, bet ir „Wi-Fi“ ryšiu.

Geras ryšys dovanoja nemokamą televiziją

Gražėjančiame ir nuolat besikeičiančiame Kretingos mieste, kasmet vis labiau puoselėjamosiose rajono gyvenvietėse, atnaujinamose bei naujai statomose sodybose įsikūrusiems ar tik įsikuriantiems gyventojams dabar yra ypač palanki proga pasirūpinti geru internetu – įsigijus „Telia“ šviesolaidinį internetą namams kartu su televizija net iki pusės metų ją žiūrėsite nemokamai.

„Jeigu naujojo televizijos sezono laukiate taip pat nekantriai, kaip rugsėjo 1-osios, dabar pats metas pasinaudoti specialiu „Telia“ gero ryšio pasiūlymu ir net iki pusės metų mėgautis nemokama „Telia TV“, kur galima nardyti tarp bemaž 100 HD kokybės kanalų ar kolekcionuoti naujausius ir populiariausius Holivudo ir Europos kūrėjų filmus su HBO arba savo asmeniniame „Kino klube“, – sako TV paslaugų segmento vadovė Vitalija Kibildė.

Su išmaniąja televizija galima atsukti, prasukti, sustabdyti – žiūrėti televiziją kaip tik patinka. Visų laidų, filmų ar sporto varžybų įrašai žiūrovų laukia net iki 14 dienų. Be to, gero ryšio pasiūlymas užtikrina patogumą – viskas iš vienų rankų, viena sąskaita, tie patys profesionalūs inžinieriai, įrengsiantys paslaugas ir atsakysiantis į visus jūsų klausimus.

Pasiūlymas galioja iki 2021.09.27 „Telia“ interneto svetainėje ir visuose klientų aptarnavimo salonuose užsisakius šviesolaidinio interneto ir televizijos paslaugas kartu ir įsipareigojus jomis naudotis 24 mėnesius.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas