Pajūrio naujienos
Help
2021 Spalis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną11°C debesuotumas 11 %
Naktį7°C debesuotumas 66 %
Apklausa

Ar pritariate, kad būtų suvienodinta bazinė pensija turintiems ir neturintiems darbo stažo?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Rajono mokyklos laukia mokinių ir mokytojų

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Švietimas
  • 2021-08-27

Artėjant Rugsėjo 1-ajai, Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorius Egidijus Viskontas, Švietimo skyriaus vedėja Asta Burbienė, rajono Savivaldybės tarybos švietimo komiteto pirmininkas Tomas Abelkis apsilankė rajono mokyklose, kad susipažintų, kaip jos pasirengusios naujiems mokslo metams.

„Nors apsilankiau ne visose rajono mokyklose, tos, kuriose pabuvojau, padarė gerą įspūdį. Dirbdamas ankstesniuose darbuose, nesyk esu lankęsis ir kitų rajonų mokyklose. Turiu pasakyti, kad Kretingos rajono švietimo įstaigos – gerokai tvarkingesnės, labiau pasitempusios, turi gausiau mokymo priemonių“, – rajono mokyklų pranašumus įvardino E. Viskontas.

Kaip pasirengta naujiems mokslo metams, rajono tarybos Švietimo komiteto pirmininkas Tomas Abelkis, Švietimo skyriaus vedėja Asta Burbienė aptarė ir su Marijono Daujoto progimnazijos direktore Raimunda Viskontiene (kairėje).

Pandemijos iššūkių neišvengs

Švietimo komiteto pirmininkas T. Abelkis per šią savaitę įvykusį komiteto posėdį taip pat išsakė gerus žodžius rajono mokyklų vadovams, svarbiausia, anot jo, – kad mokyklos yra pasirengusios valdyti mokinių srautus, kas ypač aktualu pandemijos laikotarpiu.

„Visos mūsų mokyklos į naujuosius mokslo metus atsineša praėjusių metų patirtį, kai buvo daug nežinomybės, kaip reikia dirbti per pandemiją, ko imtis, kad būtų suvaldyti mokinių, mokytojų srautai. Išmokome, žinome, tai mokykloms nebėra naujiena, o švietimo įstaigų vadovai puikiai suvokia operacijų vadovo nurodymus, pastabas“, – Švietimo skyriaus vedėja A. Burbienė akcentavo, kad ir šiais mokslo metais mokyklos neišvengs iššūkių, susijusių su koronaviruso pandemija.

Tačiau naujuosius mokslo metus mokyklos sutinka gera nuotaika – pagaliau visi susirinks į klases, mokymas ir mokymasis vyks kontaktiniu būdu. „Mokymas per nuotolį labai stipriai paveikė visų – ir mokytojų, ir mokinių, ir mokyklų vadovų – nuotaikas, todėl grįžti į klases – didelis pranašumas“, – neabejojo A. Burbienė.

Į klases, darželių grupes šiemet ateis 6 tūkst. 87 vaikai, arba 77-iais daugiau negu praėjusiais mokslo metais: ikimokyklinio ugdymo įstaigose bus ugdomas 1 tūkst. 341 vaikas, arba 53 daugiau negu pernai; priešmokyklinio ugdymo – 355, arba 2 daugiau negu praėjusiais mokslo metais; bendrojo ugdymo švietimo įstaigose – 4 tūkst. 391 mokinys, arba 22 daugiau negu pernai. Nepatenkinti 25 vaikų tėvų prašymai patekti į vaikų darželius.

Penktų-dvyliktų klasių mokiniai klasėse ir per pamokas turės dėvėti veido kaukes, pradinukams šis reikalavimas netaikomas. Kaukes reikės dėvėti ir transporto priemonėse, kuriose bus galima užimti visas vietas.

Mokykla turės pasirūpinti gerai, tai yra sudarant skersvėjį, vėdinti patalpas, dezinfekuoti paviršius, laikytis kitų ekstremalių situacijų operacijų vadovo keliamų reikalavimų.

Mokinių testavimas – rekomendacinio pobūdžio, mokiniai, kuriuos testais aprūpina valstybė, testuotis galės ir patys, padedami paskirto darbuotojo. „Dėl savikontrolės ir ramybės“, – sakė A. Burbienė, kurios pastebėjimu, galimybė skiepytis mokiniams nuo 12 metų ir juodžiausio pandemijos scenarijaus atveju leistų mokytis kontaktiniu būdu, todėl skiepijimasis turėtų būti aktyvesnis.

Rajono mokyklose, rugpjūčio mėnesio duomenimis, kurie bus atnaujinti rugsėjį, pasiskiepiję apie 75 proc. mokytojų ir darbuotojų.

Mokyklos investuoja pagal galimybes

Iš esmės visos rajono švietimo įstaigos prieš naujuosius – 2021–2022-ųjų – mokslo metus tvarkėsi pagal galimybes: 21 tūkst. Eur kosmetiniam remontui skyrė rajono Savivaldybė, kai kuriuos darbus mokyklos atliko iš sukauptų lėšų.

Darbėnų gimnazija įsirengė multisensorinę patalpą ir taip rengiasi įtraukiajam ugdymui, Marijono Daujoto progimnazijoje įrengta puiki erdvė mokinių savivaldai, Simono Daukanto progimnazija investavo ne tik į pagrindinį pastatą – Rūdaičių skyriuje atnaujino rūbų spintas mokytojams. „Labai gerą įspūdį padarė Salantų meno mokykla, naujuosius mokslo metus pradėsianti visiškai naujose patalpose Salantų gimnazijoje“, – A. Burbienė atkreipė dėmesį, kad visos mokyklos laukia mokytojų, mokinių ir įdėjo daug pastangų, kad gerėtų mokymo ir mokymosi aplinka.

Šiais mokslo metais ir toliau bus gerinama mokyklų materialinė bazė: pagal Vyriausybės programą, vadinamasis geltonasis autobusas bus skirtas Jokūbavo Aleksandro Stulginskio mokyklai-daugiafunkciam centrui, rajono mokykloms Švietimo, mokslo ir sporto ministerija skiria 146 kompiuterius, iš kurių 49 jau gauti prieš rugsėjį, likę švietimo įstaigas pasieks iki lapkričio pradžios. Mokyklos gaus ir tam tikrą kiekį hibridinių kamerų, kurios ypač pasitarnaus vedant pamokas per nuotolį.

Vykdant programą „Gera savijauta“, kiekvienam mokiniui bus skirta po 15 Eur, kurie, kaip ir Kultūros paso lėšos, bus panaudoti pagal mokinių poreikius.

Nepakako lėšų

Pagal Vyriausybės numatytą mokytojų, sulaukusių pensinio amžiaus, optimizavimo programą, mūsų rajono mokyklas buvo numatę palikti 20 mokytojų, kuriems turėjo būti išmokėtos išeitinės išmokos už 5 arba 6 mėnesius. Lėšų poreikis – 139, 675 tūkst. Eur, tačiau Vyriausybė liepos mėnesį skyrė tik 29, 351 tūkst. Eur, Savivaldybė gi šiai optimizacijai lėšų neturi. Todėl Vyriausybės skirtos lėšos visų pirma padalintos toms mokymo įstaigoms, kurios dalyvavo mokyklų tinklo pertvarkoje. „Kitiems mokytojams pasiūlėme tęsti darbo santykius, o tie, kurie galutinai apsisprendė palikti mokyklą, išeitinės išmokos išmokėtos pagal Darbo kodeksą“, – paaiškino A. Burbienė.

Rajono mokyklose šiuos, naujus, mokslo metus pasitiks apie 600 mokytojų. Pedagogų trūkumo problema rajone kaip ir išspręsta – vasarą buvo paskelbti konkursai laisvoms darbo vietoms mokyklose užimti, sunkėliau matematikos ir informacinių technologijų mokytojus buvo surasti Salantų gimnazijai.

Jungtinių klasių išvengti nepavyko

Dėl mažo mokinių skaičiaus Savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklose 2021–2022 mokslo metais formuojamos 7 jungtinės klasės (be Marijos Tiškevičiūtės specialiųjų klasių). „Ugdomajai veiklai tose klasėse įgyvendinti valstybės biudžeto, arba mokymo lėšų nepakanka, todėl iš Savivaldybės biudžeto papildomai reikės 72,935 tūkst. eurų“, – patikslino Švietimo skyriaus vedėja.

Jungtinės, tai yra nepilnos klasės, formuojamos: Baublių mokyklos-daugiafunkcio centro VII–VIII klasėse mokysis 7 mokiniai ir V–VI klasėse – 4 mokiniai; Darbėnų gimnazijos Grūšlaukės centro I–II klasėse mokysis 4 mokiniai; Simono Daukanto progimnazijos Rūdaičių skyriaus II–IV klasėse – 5 mokiniai.

Kitos jungtinės klasės yra finansuojamos iš mokymo lėšų, nes mokinių skaičius šiose klasėse – daugiau negu 8 mokiniai.

„Linkiu visiems susitelkti bendram darbui. Ir kad kiekvienas savyje augintume atsakomybę, pagarbą vienas kitam. Svarbiausia – išlikime stiprūs“, – artėjant naujiesiems mokslo metams linkėjo Kretingos rajono Švietimo skyriaus vedėja Asta Burbienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas