Pajūrio naujienos
Help
2021 Spalis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną10°C debesuotumas 30 %
Naktį12°C debesuotumas 2 %
Apklausa

Ar Kretinga turi politinį lyderį?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Kolektyvas iš Belgijos „Beat Love Oracle“

Tarptautinis pučiamųjų muzikos festivalis „Amber Wind 2021“, rugpjūčio 26 d. prasidėsiantis Palangoje, šiemet savo klausytojams pristato Džiazo ir eksperimentų sceną, kurioje pasirodys ekscentriškas kolektyvas iš Belgijos „Beat Love Oracle“ ir trio iš Švedijos „Nils Berg Cinemascope“, savo koncertais žiūrovus nukeliantis į pačius netikėčiausius pasaulio kraštus.

Humoro prisodrinta muzika

2017 m. Belgijoje gimusį ekscentrišką „cross-over“ kolektyvą „Beat Love Oracle“ sudaro keturi patyrę muzikai: saksofonas – Frank Debruyne, marimba – Frank Nuyts, elektrinis bosas – Stijn Deldaele, įspūdingas būgnų komplektas – Ronaldas Dhaene’as bei šiek tiek elektronikos. Rugpjūčio 26 d. 20. 30 val. „Beat Love Oracle“ vyrukai Lietuvoje ir Palangoje, Oldman parke, pasirodys pirmąkart.

Frank Nuyts – solidžios reputacijos kompozitorius, kurio muzika skamba visame pasaulyje. Lengvai laviruojantis tarp skirtingų žanrų, Frank stengiasi į savo kūrybą įnešti kuo daug įvairovės, energijos ir didžiulę humoro dozę.

F. Nuyts dėstė kompoziciją Gento konservatorijoje klasikinės muzikos ir pop bei džiazo katedrų studentams. Rašo ir klasikinius kūrinius, tačiau daug malonumo atranda savo „cross-over“ projektuose. „Beat Love Oracle“ yra vienas jų.

Prieš pasinerdamas į kompoziciją, Frank studijavo perkusiją. Būtent jis grupėje groja marimba, kas neretai virsta nuostabiomis virtuoziškomis improvizacijomis.

Frank Debruyne grupėje groja saksofonais, taip pat kuria dalį „Beat Love Oracle“ muzikos. Atlikėjas daug koncertuoja ir su kitais kolektyvais, taip pat dėsto džiazą Waregem muzikos akademijoje. Stijn Deldaele, jauniausias grupė narys, yra tikra jėga su elektriniu bosu rankose. Ronald Dhaene – grupės būgnininkas, Gente ir Briuselyje studijavo tiek klasikinius, tiek džiazo mušamuosius. Jis taip pat dėsto abi disciplinas Gento ir Oudenaarde muzikos akademijose.

Trio iš Švedijos „Nils Berg Cinemascope“

Trys muzikantai, vienas projektorius

Antrasis pasimatymas ir premjera Lietuvoje džiazo gerbėjų laukia rugpjūčio 27 d., penktadien, 20.30 val., kai į Oldman parko sceną žengs trio „Nils Berg Cinemascope“ iš Švedijos.

Nils Berg – vienas įdomiausių šiandienos Skandinavijos džiazo balsų. Nuo debiuto 2004 m. jis išleido aštuonis albumus ir yra žinomas dėl bendradarbiavimo su tokiais labai skirtingų meno pasaulių atstovais, kaip Håkan Hellström, „Cullberg“ baletas, „Forss“ ar „Mando Diao“.

Šis muzikinis atvirumas ir ribų nepaisumas visu gražumu atsiskleidė 2009-aisiais susibūrusiame trio „Nils Berg Cinemascope“, kur būgnais groja Christopher Cantillo, o bosu – Josef Kallerdahl.

Pasitelkdama dainininkų ir muzikantų iš skirtingų pasaulio kampelių vaizdo įrašus, grupė čia ir dabar kuria naują muziką ir naujas erdves. Taip, per scenoje transliuojantį projektorių, Švedija susitinka su Butanu, Teksasu, Osaka ar Indija.

Grupė išleido keturis albumus: „Popmotion“ (2011), „Vocals“ (2013), „Searching For Amazing Talent From Punjab“ (2016) ir „We Seem To Be Drifting Apart“ (2019).

Albumas „Vocals“ filmo pavidalu parodytas Švedijos teatruose. 2018 m. „Nils Berg Cinemascope“ pristatė antrąjį savo filmą „Dina Grannar“ („Jūsų kaimynai“). Tai poetiška muzikinė dokumentika apie paprasto Švedijos miesto piliečius.

Koncerte Palangoje pasirodys: Nils Berg – vaizdo įrašai, bosinis klarnetas, tenorinis saksofonas, fleita; Konrad Agnas – būgnai; Josef Kallerdahl – kontrabosas, bosinė gitara.

Festivalį „Amber Wind“ organizuoja viešoji įstaiga „Palangos orkestras“. Projektą finansuoja Palangos miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba.

Viešosios įstaigos „Palangos orkestras“ informacija

Daugiau informacijos apie visus festivalio renginius: amberwind.orkestras.pro.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas