Pajūrio naujienos
Help
2021 Spalis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną10°C debesuotumas 30 %
Naktį12°C debesuotumas 2 %
Apklausa

Ar Kretinga turi politinį lyderį?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Sporto stovykla – motyvacijai sustiprinti

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sportas
  • 2021-08-24
Kretingos sporto mokyklos rankininkės vasaros stovyklos uždarymo dieną atnaujintoje rankinio aikštėje kartu su treneriu, tėvais, uždarymo svečiais.

Kretingos sporto mokyklos rankinio treneris Algimantas Pranaitis savo auklėtines – 2008–2009 m. gimusias mergaites – pakvietė dalyvauti dvi savaites trukusioje vasaros stovykloje, kurioje rankininkės sportavo, mėgavosi pajūrio gamta, patirties sėmėsi stebėdamos Europos rankinio čempionato rungtynes. „Neilgai trukus prasidėsiantiems naujiems mokslo metams turėsime gero užtaiso“, – A. Pranaitis įvardino, kad stovykla buvo skirta mergaičių motyvacijai sustiprinti.

Dalis treniruočių vyko lauko rankinio aikštėje, kuri trenerio A. Pranaičio, Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos ūkio dalies vedėjos Simonos Mikelkevičienės rūpesčiu buvo įrengta šalia gimnazijos esančiame ir kažkada, gal prieš 20 metų, futbolui skirtame aikštyne, kuris jau seniai nebeatliko savo funkcijų. Idėją atnaujinti aikštyną palaikė ir rajono Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Turauskaitė, Kretingos miesto seniūnė Gintarė Liobikienė.

„Pats savo rankomis dukart perdažiau linijas, – prisipažino treneris. – Aikštė – visų išmatavimų, 40x20 m, joje galės vykti ne tik treniruotės, bet ir rungtynės.“

A. Pranaičio teigimu, aikštei dar reikėtų tinklo, o gimnazijos ūkio dalies vedėja S. Mikelkevičienė rengia projektą, kad aikštyną apskritai būtų galima renovuoti iš esmės – būtų gerai pakeisti dangą, kuri jau pasenusi: kai palyja, visas purvas ir vanduo pakyla į viršų, nepadeda nė komunalininkų pastangos aikštę kaskart išvalyti nuo purvo. „Rajono Savivaldybė aikštei skyrė 2 tūkst. Eur, medienos skyrė rėmėjai. Tačiau to nepakako, kad būtų galima pertvarkyti dangą, visą aikštę apjuosti tinklu“, – A. Pranaitis vylėsi, kad ateityje aikštę vis dėlto pavyks sutvarkyti iki galo.

Po gatvės rankinio turnyro Klaipėdoje

Nors aikštė ir nebaigta, tačiau tai nesutrukdė rankininkėms treniruotis. Anot trenerio, darbas šioje aikštėje atstojo visų metų treniruotes: vis dėlto erdvė, visų išmatavimų aikštė leido patobulinti tuos rankinio įgūdžius, kurių prireiks per sezono rungtynes, ir mergaitėms nebebus tiek baugu varžytis išvykus svetur, kur tenka rungtyniauti visų išmatavimų salėse.

Rankinio treneris Algimantas Pranaitis pats dukart išdažė aikštės linijas.

Dalis vasaros stovyklos laiko prabėgo prie jūros: 18 rankininkių treniravosi kasdien po du sykius, o pailsėjusios mergaitės naujų įspūdžių sėmėsi Klaipėdoje, kur vyko Europos rankinio U-17 B diviziono rungtynės: kretingiškės pasirinko stebėti „Lietuvos–Šiaurės Makedonijos“ ir „Lietuvos–Ispanijos“ susitikimus. „Čempionato nugalėtojomis tapo Šiaurės Makedonijos komanda, ispanės buvo trečios. Mergaitės patyrė daug gerų emocijų, sirgdamos už mūsų šalies sportininkes, be to, gyvai pamatė rungtynes, kas suteikė galimybę pamatyti gerą rankinio lygį, įkvėpė ir motyvavo“, – kad šios išvykos davė konkrečios naudos, pasidžiaugė A. Pranaitis.

Pasibaigus stovyklai ir jos rezultatus aptarus su rankininkių tėvais, mergaitės buvo pamalonintos nauja apranga, naujais kamuoliais, taip pat – išvyka į Klaipėdą, kur buvo surengtas gatvės rankinio turnyras. Jame Kretingai atstovavo dvi komandos, viena kurių žaidė vyresnių grupėje, kita varžėsi tarp bendraamžių. Pirmoji tarp 4-ių komandų užėmė IV v., savo amžiaus grupėje žaidusi komanda tarp 6-ių komandų, pralaimėjusi aikštės šeimininkėms klaipėdietėms, pelnė II v. Prizinę vietą vainikavo iškovota taurė, medaliai, picos. Geriausia žaidėja pripažinta Orinta Jašinskaitė.

„Ir stovykla, ir turnyras labai sutelkė kolektyvą, išmokė disciplinos – laiku ateiti, nepraleisti treniruočių. Prie jūros mergaitės labai sustiprino savo fizinę formą, darbas aikštėje leido patobulinti rankinio įgūdžius“, – akcentavo treneris

Kretingos sporto mokyklos rankininkių planai šį sezoną dalyvauti Lietuvos rankinio čempionate. „Išbandyti jėgas, turėti žaidybinio laiko galės visos mergaitės“, – sakė A. Pranaitis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas