Pajūrio naujienos
Help
2021 Spalis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną11°C debesuotumas 11 %
Naktį7°C debesuotumas 66 %
Apklausa

Ar pritariate, kad būtų suvienodinta bazinė pensija turintiems ir neturintiems darbo stažo?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Klaipėdos apygardos teismas baigė nagrinėti baudžiamąją bylą ir paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje dėl nužudymo, kuris buvo įvykdytas prieš 15 metų, tačiau kaltinamasis nuo teisingumo Airijoje slėpėsi net 13 metų, kol 2019 m. buvo sulaikytas ir suimtas užsienyje. Teismo nuosprendžiu vyrui skirta 10 metų laisvės atėmimo bausmė.

Vyras buvo kaltinamas tuo, kad 2006 m. pavasarį Palangoje automobilių vairavimo aikštelėje, kilus konfliktui aiškinantis tarpusavio santykius, medžiokliniu šautuvu iš labai artimo atstumo šovė savo draugui į nugarą, sužalojo krūtinės ląstą, kairįjį plautį, dėl ko nukentėjusysis netrukus Palangos ligoninėje mirė.

Kaltinamasis savo kaltės nepripažino ir teigė, kad jis kartu su dviem draugais, iš kurių vienas buvo nukentėjusysis, atvažiavo į įvykio vietą išsiaiškinti santykių su kitais vaikinais. Jų palaikyti konflikte dviem automobiliais atvyko vaikinai iš Kretingos. Prasidėjus muštynėms pasigirdo šūvis, visi išsilakstė, o pašautas nukentėjusysis buvo įkeltas į automobilį. Kartu buvęs bičiulis nuvežė sužeistą draugą į ligoninę, o kaltinamasis iš aikštelės pabėgo, nes išsigando, kad gali būti neteisingai apkaltintas.

Bylą pirmąja instancija išnagrinėjęs apygardos teismas, įvertinęs kaltinamojo ir visų teisiamajame posėdyje apklaustų liudytojų parodymus, nustatė, kad įvykio dieną išsiaiškinti dėl boulinge kilusio konflikto susitiko dvi jaunuolių grupės. Nors kaltinamasis teigė, kad konflikte dalyvavo nenustatytas skaičius asmenų ir bet kuris jų galėjo nušauti jo draugą, teismas tokius kaltinamojo parodymus atmetė kaip visiškai nekonkrečius ir vertino kaip jo pasirinktą gynybos poziciją. Kaltinamasis nenurodė nė vieno tariamo kretingiškio vardo ar pavardės, neįvardijo jų požymių. Byloje taip pat nebuvo įrodymų, kad kaltinamasis nuspaudė šautuvo gaiduką netyčia arba kitaip neatsargiai elgdamasis su ginklu.

Teismas akcentavo ir tai, kad, nors nusikaltimas padarytas 2006 metais, šiuo atveju nesvarstomas baudžiamosios atsakomybės senaties taikymo klausimas, nes kaltinamasis po nusikaltimo padarymo pasislėpė nuo ikiteisminio tyrimo. Teismas iš kaltinamojo priteisė nužudytojo motinai 15 tūkst. Eur neturtinės žalos atlyginimą, seserims – po 5 tūkst. Eur, jo dukrai – 10 tūkst. Eur neturtinės žalos atlyginimą, taip pat priteisė po 1 tūkst. 838 Eur turtinės žalos atlyginimo seserims ir 17 tūkst. 400 Eur turtinės žalos atlyginimą (netektas išlaikymas žuvus tėvui) nužudytojo dukrai.

Pagal Klaipėdos apygardos teismo informaciją


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas