Pajūrio naujienos
Help
2021 Birželis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke3101724
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną21°C debesuotumas 1 %
Naktį7°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar vėl pabranginus alkoholį ir rūkalus sumažės jų vartojimas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Šiemet atžalyniečiai tradiciniam Kretingos miesto šventės „Boružių pievos“ projektui parengė interaktyvų žemėlapį-stalo žaidimą.

Rytoj, birželio 12-ąją, Kretingos rajono kultūros centro Vaikų ir jaunimo teatras „Atžalynas“ ir jo režisierė Auksė Antulienė bei tradicinės Kretingos miesto šventės vaikų erdvės „Boružių pieva“ simbolis boružėlė pakvies mažuosius kretingiškius ir jų šeimas į žaidimą-kelionę „Kiek taškelių ant sparnelių“ po Pastauninko parką, kur bus interaktyviai pristatomos šio parko skulptūros.

„Kūrybiškai, smagiai ir šiemet, nors negalime šėlioti „Boružių pievoje“, pasitiksime Kretingos miesto šventę: išeisime į Pastauninko parką, pasiėmę pačių sukurtus žemėlapius-stalo žaidimus, juos taip pat dalinsime kretingiškiams prie Kultūros centro nuo 12 iki 15 val. Apžiūrėsime 8 skulptūras, išgirsime pačių atžalyniečių apie jų herojus sukurtas pasakas“, – kalbėjo A. Antulienė.

Jos žodžiais, šiai šventei buvo ruoštasi per karantiną: atžalynietės Ula Gaubė, Magdalena Brundzaitė, Morta Šiaudvytytė ir Auksė Martišiūtė sukūrė pasakas apie pelėdą, panelę, vaidilą, kanklininką, varnelę, žmogiukus-pokštukus, pasakojančias smagias istorijas apie skulptūrų personažus.

Pasakos buvo įrašytos talkinat Kultūros centro garso ir šviesos inžinieriui Arnoldui Bružui. Joms sukurti specialūs QR kodai, kurie bus pritvirtinti prie skulptūrų, ir, į mobiliuosius telefonus įvedus kodą, galima bus išklausyti pasakų apie kiekvieną objektą. Tie kodai prie skulptūrų liks ilgam, kad tėvai su vaikais jas galėtų aplankyti bet kada ir rinkti žaidimo taškus.

Simbolinis vabaliukas boružėlė po kiekvieno aplankyto objekto dalins taškus, ir kuo daugiau vaikas surinks taškų, tuo jis geriau pažins parką ir savąjį miestą. O pati boružėlė atkeliaus į kitą projekto dalį – atžalyniečių U. Gaubės ir A. Martišiūtės sukurtą stilizuotą stalo žaidimą su kauliukais.

„Mūsų boružėlė – be taškelių, ir tai yra paslaptis, nes niekas iš tikrųjų nežino, kiek ji jų turi. Domėjomės, kad biologiškai boružės taškų ant sparnų skaičius gali įvairuoti nuo 2 iki 24. Todėl ir skatinsime vaikus išsiaiškinti, kokia yra jo boružėlė“, – kalbėjo A. Antulienė.

Jos žodžiais, šiųmetinis atžalyniečių sukurtas „Boružių pievos“ projektas turės išliekamąją vertę – pasivaikščiojus su žemėlapiu, vėliau juo galima žaisti stalo žaidimą. Dalis šių žemėlapių-žaidimų bus perduoti Turizmo informacijos centrui, kad edukacijos tikslais jais pasinaudotų į Kretingą atvykę jaunieji turistai. Jis taip pat bus pateiktas „Atžalyno“ feisbuke, kad galima būtų atsispausdinti.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas