Pajūrio naujienos
Help
2021 Birželis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke3101724
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną21°C debesuotumas 1 %
Naktį7°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar vėl pabranginus alkoholį ir rūkalus sumažės jų vartojimas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Nuo birželio mėnesio Kretingos rajone lankysis neįprastas svečias – kompiuterių ir telefonų servisas ant ratų, pasivadinęs „Bebro taisykla“. Kaip dirbtuvėlės įrengtas mikroautobusiukas pagal fiksuotą grafiką Žemaitijoje aplankys net 26 kaimo vietoves.

Regis, kokia čia naujiena – kompiuterių ar telefonų remontas? Deja, nuo didesnių miestų nutolusiose gyvenvietėse tokio pobūdžio paslaugų ir su žiburiu nerasi. O įrenginių turime visi – nuo mažo iki seno. Kuo toliau, tuo sunkiau įsivaizduoti gyvenimą be jų – ypač tai išryškino karantinas.

Mobiliojo serviso – „Bebro taisyklos“ – sumanytojas Giedrius Delininkaitis pasidalino mintimis apie idėjos ištakas, tikslus ir kasdienybę.

Įsitikino, kad paslauga – reikalinga

Viskas prasidėjo prieš beveik 20 metų, kai Giedrius pasirinko IT (informacinių technologijų) studijas. Nuo pat mažumės domėjęsis technologijų veikimo principais, savo pasirinkimu Giedrius nieko nenustebino. „Tad lankydamasis atokiau nuo didmiesčių gyvenančius tėvus, iš aplinkinių nuolat sulaukdavau prašymų sutvarkyti jų kompiuterius“, – prisiminė jis. Nors rodomas pasitikėjimas džiugino, tačiau kartu ir kėlė klausimą, kodėl paslauga tokia populiari? Atsakymas paprastas – mažos gyvenvietės tiesiog neturi tokių specialistų, nes ten gimę IT talentai išsikrausto į didmiesčius dėl darbo pasiūlos. Čia ir prasidėjo mobiliojo serviso idėjos užuomazgos. Pakeliui tikslo link, Giedrius įkūrė verslo kompanijas aptarnaujančią įmonę – MB „IT Skyrius“, pradėjo burti specialistų komandą, įgijo patirties ir žinių.

Prieš daugiau negu metus sudalyvavęs Klaipėdos rajono savivaldybės paskelbtame verslumo konkurse, idėjos autorius pateikė vertinimui planą, kaip didinti kompiuterių aptarnavimo paslaugų prieinamumą regione. Idėja finansavimo negavo, tačiau tai padėjo galutinai išgryninti mobiliosios taisyklos ant ratų idėją.

Taip pernai pavasarį mobilusis servisas, pasipuošęs „IT Skyriaus” logotipu, pradėjo lankytis 12-oje miestelių. „Nebuvome naivūs. Žinojome, kad žmonių pasitikėjimą reikės užsitarnauti. Tačiau ėjome vedini didelio tikėjimo tuo, ką darome“, – prisiminė G. Delininkaitis.

Akivaizdu, kad tikėjimas nepavedė: didėjantis žmonių susidomėjimas parodė, kad paslauga yra reikalinga, o pasitikėjimas paskatino plėsti paslaugų prieinamumą. Taip nuo šios vasaros jau dvi dirbtuvės – „Bebro taisyklos“ – lankysis net 26 gyvenvietėse.

Visus maršrutus galima rasti internetinėje svetainėje www.bebrotaisykla.lt.

„Bebro taisyklos“ paslaugos

„Beveik metus mobiliame servise dirbau pats, – pasakojo Giedrius. – Nors tiek pats, tiek komandos nariai turime daug įvairiapusės patirties technologijų srityje, pirmiausia norisi įsiklausyti į klientų poreikius.“

Esminė paslauga yra įrangos (kompiuterių, planšečių, telefonų, spausdintuvų ir kt.) remontas. Tačiau šalia remonto paslaugų atsirado ir smulkios biuro paslaugos: spausdinimas, kopijavimas, dokumentų įrišimas. „Padedame įsirengti internetą, diegiame vaizdo stebėjimo sistemas tiek privačių namų apsaugai, tiek verslo įmonėse darbų stebėsenai ir kontrolei“, – paslaugų spektrą išvardino „Bebro taisyklos“ įkūrėjas.

Taip pat galima įsigyti smulkių prekių, tokių, kaip kompiuterinės pelės, laidai, USB atmintinės, krepšiai kompiuteriams ir t. t. „Visada patariame ir padedame išsirinkti naują kompiuterį ar susijusius įrenginius, kaip, pavyzdžiui, spausdintuvas ar monitorius. Prieš siūlydami prekę, visada stengiamės išsiaiškinti, ko tiksliai žmogui reikia: kas ir kokiu tikslu naudosis įranga. Pasitaiko, kad klientas, atėjęs su vienokiu įsivaizdavimu, po pokalbio suvokia, kad jam reikia visai kitokios įrangos“, – pastebėjo Giedrius.

Netrukus startuos ir elektroninė „Bebro“ parduotuvė, kur bus galima patiems išsirinkti ir įsigyti kompiuterinę (ir ne tik) įrangą, o pristatoma pagal kliento pageidavimą.

Tad idėjos autorius rekomenduoja apsilankyti www.krautuve.bebrotaisykla.lt .

Ateities planai

Paklaustas apie ateities planus, pašnekovas patvirtino, kad, sėkmingai įsitvirtinus Žemaitijoje, akys krypsta ir į kitą Lietuvos dalį. O įsitvirtinti sekasi gana sėkmingai: šiai dienai sutaisyta daugiau kaip 350 įrenginių, tarp lankomų miestelių remonto užsakymų lyderiai – Ylakiai, Kūlupėnai, Žemaičių Naumiestis, Darbėnai, Veiviržėnai.

„Esamų verslo krypčių keisti neplanuojame. Lygiagrečiai vystysime tiek „Bebro taisyklą“, tiek verslo klientų aptarnavimą. Turime kompetencijos, stiprią komandą, patikimus klientus ir partnerius. Keliame darbuotojų kvalifikaciją, suteikiame galimybes specializuotis konkrečiose IT srityse“, – ateities planais pasidalijo Giedrius.

---

„Bebro taisyklos“ grafikas Kretingos rajone

PIRMADIENIAIS:

Salantuose, A. Salio g. 4, 9–11 val.;

Darbėnuose, Skuodo g., 11.20–13.20 val.;

Vydmantuose, Atžalyno g. 4–3 (prie seniūnijos), 13.40–15.40 val.;

Kartenoje, Kretingos g. 7A (prie kavinės „Pakalnė“), 16–18 val.

ANTRADIENIAIS:

Kūlupėnuose, Mokyklos g. (aikštėje prie bažnyčios), 16–18 val.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas