Pajūrio naujienos
Help
2021 Birželis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke3101724
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną21°C debesuotumas 1 %
Naktį7°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar vėl pabranginus alkoholį ir rūkalus sumažės jų vartojimas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Marijono Daujoto progimnazija pradėjo ilgalaikį projektą, kurio tikslas – pakvietus į susitikimus mokyklos absolventus, motyvuoti mokinius užsibrėžti ir siekti savo tikslų.

Projekto sumanytojai – mokyklos mokinių taryba ir jų koordinatorė Rasa Gadeikytė – jau surengė pirmąjį forumą „Sprendimai šiandien – karjera rytoj“, kuriame dalyvavo Seimo narys Antanas Vinkus, renginių vedėjas Artūras Ženčius ir programuotojas Laumingis Skripkauskas. Renginio svečius kalbino jaunosios mokyklos lyderės Urtė Endružytė ir Livija Urbanaitytė.

„Forumo svečių buvo paprašyta pasidalinti savo gyvenimo sėkmės istorija: kuo jie svajojo būti mokydamiesi mokykloje, kaip siekė savo tikslo, ką patartų šiandieniniams mokiniams, dar tik planuojantiems savo karjerą“, – susitikimo esmę apibūdino Marijono Daujoto progimnazijos direktorės pavaduotoja Jūratė Račinskienė, o progimnazijos direktorė Raimunda Viskontienė neabejojo, kad šis forumas tarsi tiltas sujungė dar besimokančius, savo gyvenimo kelio ieškančius mokinius ir tuos, kurie jau gali pasidalinti savo sėkmės istorijomis, patarti, kaip siekti užsibrėžto tikslo, išdrįsti ir patikėti savimi.

Ką mokiniai išgirdo, ko išmoko, klausydamiesi skirtingų sėkmės istorijų ir patirčių?

Įkvepianti Antano Vinkaus istorija pamokė, kaip svarbu yra ne tik daug dirbti siekiant išsikeltų tikslų, bet ir nepamiršti amžinųjų vertybių: gerbti, mylėti savo artimą, savo kraštą, gimtąją kalbą, puoselėti tikėjimą, pasistengti bėdoje esančiam ištiesti pagalbos ranką. Ir, žinoma, tesėti savo pažadus: Seimo nario jaunystėje motinai duotas pažadas tapti ministru išsipildė keleriopai, ką ir liudija gydytojo, diplomato, politiko veikla, darbas sveikatos apsaugos srityje.

Įvairias veiklos sritis išbandęs Artūras Ženčius akcentavo, kad svarbiausia – tinkamai pasirinkti mėgstamą veiklą ir, pradėjus nuo mažų dalykų, išbandyti save, nebijoti klysti. Pašnekovas, pradėjęs mokytis statybos inžinerijos, vėliau nepabijojo kardinaliai keisti studijų krypties – studijavo Klaipėdos menų fakultete, dirbo Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre. Mokiniai susidomėję stebėjo, kaip atliekami sudėtingi breiko judesiai. „Jeigu kažkas nepasiseka pirmą kartą, reikia bandyti, ir tikrai pavyks“, – neabejojo Artūras.

Laumingis Skripkauskas, „Vinted“ elektroninės komercijos įmonėje startuolėje sėkmingą karjerą padaręs programuotojas, prisiminė: nors gerai sekėsi visos disciplinos, kartą pamatęs kompiuterį klasės vadovo kabinete, juo iškart susidomėjo ir nuo to sykio žinojo, kuo nori būti. Forumo svečias neslėpė: karjerą užtikrino ankstyvas žinojimas, kuo nori būti, tikslingas to siekimas. Dalindamasis savo patirtimi, Laumingis prisipažino, kad nemėgęs rusų kalbos pamokų – tiesiog iškaldavęs atmintinai, nors nesuprasdavęs, ką. Ir štai vėliau sutiko rusų kalba kalbančių žmonių, su kuriais būtų buvę gerokai lengviau bendrauti, jeigu būtų mokėjęs kalbą. Nemėgęs ir kūno kultūros pamokų, tačiau dabar – sportuoja. „Tačiau keisti sprendimą renkantis profesiją nėra blogai“, – reziumavo jis.

„Šiandien visi persisotinę informacijos srauto, kurį teikia medijos, tačiau trūksta gyvo dialogo su žmonėmis, kurie turi patirties ir gali ja pasidalinti. Ir visiškai nesvarbu, kad, baigę mokyklą, kiekvienas pasuka savo keliu – vidiniai ryšiai su mokykla niekada nenutrūksta, mes visi liekame tos bendruomenės nariais“, – progimnazijos direktorė R. Viskontienė vylėsi, kad forumas taps gražia tradicija, bendrystei vienijančia įvairių kartų žmones, kurie mokosi ir mokėsi Marijono Daujoto progimnazijoje.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas