Pajūrio naujienos
Help
2021 Birželis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke3101724
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną21°C debesuotumas 1 %
Naktį7°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar vėl pabranginus alkoholį ir rūkalus sumažės jų vartojimas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos vienuoliktokas Tomas Perkumas gegužės mėnesį vykusiame konkurse „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę?“ respublikiniame etape pelnė kariuomenės vado atminimo monetą.

Konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę?“ dalyvį kretingiškį Tomą Perkumą (kairėje) pasveikino Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Valdemaras Rupšys.

Moksleivis tikino, kad šiame konkurse jis dalyvavo trečią kartą: „Viskas prasidėjo prieš dvejus metus, kai man istorijos mokytoja Dalia Šimonienė pasiūlė dalyvauti šiame konkurse. Praėjus atrankinius etapus aš patekau į respublikinį konkursą, kuris tąkart vyko Rukloje. Man ten labai patiko, sužavėjo aplinka ir tai, ką konkurso metu pamačiau“, – tvirtino vienuoliktokas.

Šiemet jis nedvejodamas vėl nutarė dalyvauti ir, įveikęs atranką, pateko į respublikinį etapą, kuris vyko Vilniuje, Generolo Jono Žemaičio karo akademijoje.

Anot T. Perkumo, konkursas rengiamas trimis etapais. Pirmasis etapas vyksta mokyklose, jo metu yra išsirenkami mokiniai, kurie atstovaus mokyklai. Antrame etape dalyvauja 3 geriausiai mokykloje pasirodę mokiniai ir varžosi su visos Lietuvos moksleiviais. Į III etapą patenką 30 mokinių, kurie testą išsprendžia geriausiai ir greičiausiai.

„Konkurso užduotys tikrai yra nelengvos, nes apima nuo viduramžių iki moderniosios Lietuvos kariuomenės istoriją, gynybą ir tarptautinį saugumą. Šis konkursas reikalauja nemažai papildomo pasiruošimo, neužtenka bendrųjų žinių, kurias moksleiviai gauna per istorijos pamokas. Aš domiuosi karyba, jos aktualijomis ir seku naujienas, o ir karybos istorija man labai patinka“, – atskleidė pašnekovas.

Jo tikinimu, šiame konkurse jis turi galimybę sužinoti nemažai naujų, su kariuomene susijusių faktų ir įgyti žinių, taip pat jis sutiko naujų žmonių ir bendraminčių: „Susipažinau su Generolo Jono Žemaičio karo akademijos gyvenimu. Konkurso dalyvius sveikino Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Valdemaras Rupšys. Konkurse pasirodžiau neblogai – atsakęs į kariuomenės vado užduotą klausimą, laimėjau kariuomenės vado atminimo monetą.“

Pasak T. Perkumo, kiekvienas Lietuvos Respublikos pilietis turėtų domėtis Lietuvos kariuomene, nes, jeigu ši institucija nesulauks visuomenės pasitikėjimo ir palaikymo, ji neužtikrins žmonių saugaus gyvenimo.

Paklausus, ar vaikinas ketina sieti savo ateitį su Lietuvos kariuomene, jis atsakė planuojantis atlikti privalomąją karinę tarnybą. „Vis dėlto į kariuomenę plačiau planuoju žvelgti iš istoriko perspektyvos“, – ateities planais dalinosi Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos vienuoliktokas.

„Kuprinės“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas