Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Kretingiškė Pranciškonų gimnazijos dešimtokė Guoda Mėčiūtė jau antrus metus dalyvauja Jaunųjų filologų konkurse, taip pat domisi biologija, gamta ir mėgsta kurti įvairius rankdarbius. Šiemet G. Mėčiūtė Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkurse vertimų sekcijoje iš prancūzų kalbos, taip pat Lietuvos mokinių biologijos olimpiadoje pelnė pagyrimo raštus, o Lietuvos mokinių technologijų olimpiadoje – I laipsnio diplomą ir aukso medalį.

„Kurdamas žmogus pažįsta savo vidinį pasaulį“, – teigia Pranciškonų gimnazijos dešimtokė Guoda Mėčiūtė

Domisi literatūra

Guoda jau yra dalyvavusi vertimų konkurse „Tavo žvilgsnis“ ir vertusi tekstų iš prancūzų kalbos, o dalyvauti Jaunųjų filologų konkurse ją paskatino prancūzų kalbos mokytoja Alma Razmienė.

Pasak G. Mėčiūtės, verčiant tekstą sunkumų iškilo, nes ne visi vaizdingi posakiai turi atitikmenis kitose kalbose, tačiau padedant mokytojai šiuos sunkumus pavyko išspręsti.

„Respublikiniame filologų konkurso etape norėjosi pajausti tikro dalyvavimo atmosferą, atrasti bendraminčių, galbūt tai būtų labiau paskatinę dalyvauti ir toliau.

Gaila, kad nebuvo progos pabendrauti su vertintoja ir įgyti daugiau patirties“, – apgailestavo G. Mėčiūtė, akcentuodama, kad šiemet konkursas vyko nuotoliniu būdu.

Mergina vertė Mireille Boccara tekstą „Vies interdites“ – „Uždrausti gyvenimai“ – apie mergaitės Mirreille vaikystę. Mergaitė buvo gimusi žydų šeimoje, mokykloje kęsdavo patyčias, jos šeimai nuolat tekdavo persikraustyti dėl priešiško požiūrio į žydus. Skaudžių žodžių sulaukdama ir iš artimųjų, mergaitė atranda svajonių pasaulį ir stengiasi bręsti dvasiškai. Šis tekstas Guodai buvo įdomus ir skatinantis susimąstyti.

Guoda Jaunųjų filologų konkurse dalyvavo ir pernai. Tąkart mergina publicistikos ir esė sekcijai pateikė esė apie jos ryšį su gamta, santykį su seneliais. „Buvo puiki proga prisiminti, ką pasakojo seneliai, prisiminti mirusį senelį, galbūt būčiau pamiršusi kai kuriuos dalykus, jei nebūčiau apie juos parašiusi“, – tvirtino pašnekovė. Kitąmet Guoda taip pat svarsto dalyvauti publicistikos ir esė sekcijoje.

Rašyti merginai svarbu, šis procesas skatina jos saviraišką. „Kurdamas žmogus pažįsta savo vidinį pasaulį, gali padėti kitiems atrasti save“, – teigė G. Mėčiūtė, akcentuodama meno ir kūrybos svarbą.

Susidomėjimą gamta skatino šeima

Šį pavasarį įvykusios Lietuvos mokinių biologijos olimpiados respublikiniame etape G. Mėčiūtė pelnė pagyrimo raštą. Kaip teigė dešimtokė, olimpiadoje buvo pateiktos įdomios užduotys, tai paskatino gilinti žinias genetikos, anatomijos srityse. Dalyvaujant olimpiadoje nuotoliniu būdu, užduotys buvo kiek kitokios. „Nerimą jaučiau, nes nebuvo visiškai aišku, kaip naudotis reikiama programa, nors ir dalyvavau rajoninėje olimpiadoje“, – tikino pašnekovė.

Pasak Guodos, ji daug savybių perėmė iš senelių, tarp jų – ir domėjimąsi gamta. Dešimtokė augo apsupta gamtos nuo mažens, ji taip pat domisi augalais ir paukščiais. Pastebėjusi jos susidomėjimą biologija, mokytoja Rima Novikienė ją ragino ir toliau nenustoti domėtis bei dalyvauti olimpiadose. Taip pat ją įkvėpė ir kiti olimpiadose dalyvaujantys mokiniai. G. Mėčiūtė su biologija svarsto sieti ir savo ateitį. „Galbūt šios priežastys ir lėmė pasiekimus olimpiadoje“, – mąstė mergina.

Rankdarbiai – neatsiejama gyvenimo dalis

G. Mėčiūtei itin patinka rankdarbiai, ji mėgsta piešti, taip pat ją domina keramika, tad būdama penktokė užsirašė į keramikos būrelį, šis pomėgis ilgainiui tik stiprėjo. Šiemet Lietuvos mokinių technologijų olimpiados tema – „Kūrybos virusas“. Guoda jai nusprendė parengti portretą.

„Vaizdavau tamsaus gymio žmogų, nes turiu tokią draugę, tad esu girdėjusi daug skaudžių replikų dėl jos rasės. Pamenu virtualų susitikimą Didįjį penktadienį su LCC universiteto lektoriumi E. Griciumi. Jis teigė, kad nereikia tolerancijos, nes tai apatija, bet svarbu mylėti, priimti žmones, nepaisant jų išvaizdos, semtis dorybių“, – tikino pašnekovė.

Moksleivė naudojo spalvas, kurios pasauliui itin suteikia įdomumo – geltoną, raudoną ir mėlyną. Anot pašnekovės, pristatydama darbą ji patobulino kalbėjimo įgūdžius ir įgijo patirties.

Respublikiniame olimpiados etape merginai reikėjo parengti darbą tema „Nešti“. „Ją išgirdusi kiek sutrikau, tačiau idėja kilo gan greitai: atminusi, kad atstovauju katalikiškai gimnazijai, pamaniau, kad daugelis krikščionių, išgirdę žodį „nešti“, prisimintų Atpirkėją Jėzų Kristų, nešantį kryžių ir ant jo paaukojusį gyvybę. Darbu „Už mus visus“ pavaizdavau Dievo Sūnų, su Kryžiumi ant pečių kopiantį į Golgotos kalną. Viską padariau iš gofruoto kartono, šviesos diodo ir kitų priemonių. Žinoma, gaila, kad nebuvo galimybės olimpiadoje sudalyvauti gyvai. Šiemet ji būtų vykusi Zarasuose, iš kur yra kilę ir mano proseneliai, močiutė, tad šis kraštas man labai artimas“, – atviravo G. Mėčiūtė.

Linas DAUGĖLA


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas