Pajūrio naujienos
Help
2021 Birželis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke3101724
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną21°C debesuotumas 1 %
Naktį7°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar vėl pabranginus alkoholį ir rūkalus sumažės jų vartojimas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Apdovanojimai – ginant šalies klubų garbę

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sportas
  • 2021-05-28
Ramunė Poškutė (kairėje), su Kauno „Acme-Žalgiriu“ tapusi Lietuvos moterų rankinio lygos III v. laimėtoja, prisipažino, kad pergales visada lydi stiprios emocijos, kurių sportininkės neskuba parodyti, bet išgyvena giliai savyje.

Kretingos sporto mokyklos rankinio trenerio Algimanto Pranaičio auklėtinės 22-jų Ramunė Poškutė ir 17-metė Vilgita Idzelytė šį sezoną pelnė svarių apdovanojimų, kuriuos iškovojo gindamos šalies klubų garbę.

Džiaugėsi, galėjusi padėti Kauno „Žalgiriui“

Ramunė Poškutė šį sezoną dar suspėjo padėti Kauno „Acme-Žalgirio“ komandai, treniruojamai Antano Skarbaliaus.

Į Kauną kretingiškė grįžo iš Italijos, kur dėl koronaviruso pandemijos ir karantino suvaržymų rankininkė ilgiau užsibūti negalėjo. „Norėtųsi sugrįžti, nes manau, kad užsienio klubuose savo karjeros dar nebaigiau“, – R. Poškutė apgailestavo, kad Italijoje buvo atšauktos visos rungtynės ir ji negalėjo pasiekti sau iškeltų tikslų, nors savo pareigas komandoje žinojusi labai gerai.

Kad galėtų žaisti už „Acme-Žalgirį“, R. Poškutei reikėjo susitvarkyti tam tikrus formalumus, tai yra gauti Lietuvos rankinio federacijos leidimą.

Kartu su „Acme-Žalgiriu“ R. Poškutė šiemet Lietuvos moterų lygoje iškovojo bronzos medalius. Mergina džiaugėsi prie šios pergalės prisidėjusi ir įvarčiais – jų per svarbiausias rungtynes ji pelnė vidutiniškai po 4, ir ginantis. „Komandą praretino traumos, tad turėjau galimybę atsiskleisti ne tik puolime, bet ir ginantis“, – kalbėjo rankininkė.

Kauno „Acme-Žalgiris“. Kretingiškė Ramunė Poškutė – priekyje pirma iš kairės, centre – komandos treneris Antanas Skarbalius.

Iš Kretingos į Šiaulių sporto gimnaziją išvažiavusi būdama 16-os, R. Poškutė, be atstovavimo Kretingai, kelerius metus žaidė už Šiaulius, Lietuvos garbę kartu su šalies rinktine jai teko ginti neoficialiame Europos čempionate Švedijoje, su U-18 rinktine ji dalyvavo Europos čempionate Sakartvele. „Šiauliuose pasilikau ir baigusi mokyklą, įstojau mokytis kūno kultūros ir sporto pedagogikos, po to – Italija, vėl – Lietuva“, – R. Poškutė prisipažino, kad Kauno „Acme-Žalgiris“ jai imponavo nuo mažens ir ji džiaugiasi, turėdama galimybę šiai komandai atstovauti ir kitą sezoną.

Paprašytas įvardinti stipriąsias savo auklėtinės savybes, A. Pranaitis nė neabejojo – greitos atakos ir gebėjimas laiku gauti kamuolį. „Greitis yra prigimtinė Ramunės savybė, be to, ji turi tvirtą charakterį“, – kalbėjo A. Pranaitis.

Kauno „Acme-Žalgirio“ treneris A. Skarbalius „Pajūrio naujienoms“ teigė, kad R. Poškutė svariai prisidėjo prie komandos pasiekimų ir kad komandai ji ypač gelbsti savo specifiniu žaidimu puolant. „Ji moka pasirinkti momentą ir vietą kamuoliui gauti, be to, gali žaisti ne vienoje pozicijoje“, – A. Skarbalius sakė, kad su Ramune jau yra sutarę, jog ji lieka komandoje. Mūsų žaidėjai kitą sezoną keliama užduotis – suderinti savo žaidimą su kitomis žaidėjomis, taip pat – pastiprinti žaidimą gynyboje.

Pirmasis Ramunės treneris A. Pranaitis prisiminė, kad gimusiųjų 1998–1999 m. rankininkių komanda, kurioje augo, stiprėjo ir R. Poškutė, buvo viena geriausių jo, kaip rankinio trenerio, karjeroje.

Pati Ramunė irgi gerai prisimena, kaip ji atėjo į rankinio treniruotes ir, geru žodžiu minėdama savo pirmąjį trenerį, juokavo, kad fortepijonu groti taip ir neišmoko – būtent dėl sporto mergina metė mokslą Kretingos meno mokykloje.

„Mano mama labai norėjo, kad gročiau. Bet džiaugiuosi, kad manyje treneris įžvelgė kažką tokio, pakvietė ateiti, pabandyti, galų gale – įskiepijo meilę rankiniui, kuris greičiausiai bus neatsiejamas nuo mano ateities – dar bandysiu rankininkės karjeros sieti užsienyje, po to matysiu, kur pritaikyti sporto pedagogikos žinias“, – kalbėjo R. Poškutė, treneriui pažadėjusi apsilankyti ir Kretingos sporto mokyklos jaunųjų rankininkių treniruotėje.

Vilgita Idzelytė (priekyje antra iš kairės) su Kauno rajono sporto mokyklos komanda – Aldonos Česaitytės-Nenėnienės atminimo taurės turnyro nugalėtoja.

Laimėjo turnyrą Įvyko vienas pasirengimo Europos rankinio U-19 čempionatui etapų – Lietuvos rankinio federacijos jaunimo varžybos olimpinės čempionės Aldonos Česaitytės-Nenėnienės atminimo taurei laimėti. A. Česaitytė-Nenėnienė – 1976 m. Monrealio ir 1980 m. Maskvos olimpinių žaidynių čempionė. Šiose varžybose žaidė ir kretingiškė Vilgita Idzelytė, kuri atstovavo Kauno rajono, arba Garliavos, sporto mokyklai.

Finale garliaviškės 42:22 nugalėjo Panevėžio sporto mokyklos merginas ir iškovojo nugalėtojų vardus. V. Idzelytė prie pergalės prisidėjo 7 įvarčiais.

Komentuodamas savo auklėtinių pasiekimus A. Pranaitis teigė: „Jos yra pavyzdys jaunajai kartai. Todėl Ramunės ir Vilgitos susitikimas su dabartinėmis Kretingos sporto mokyklos rankininkėmis, manau, turėtų būti įkvepiantis ir motyvuojantis.“


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas