Pajūrio naujienos
Help
2021 Birželis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke3101724
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną21°C debesuotumas 1 %
Naktį7°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar vėl pabranginus alkoholį ir rūkalus sumažės jų vartojimas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Laimėjimai konkursuose skatina tobulėti

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Švietimas
  • 2021-05-25

Kretingos meno mokyklos Chorinio dainavimo skyriaus mokinės, inicijuotos chorinio dainavimo mokytojos Jūratės Norkuvienės, per pastarąjį pusmetį, sutapusį su nuotolinio mokymosi iššūkiais, dalyvavo keliuose konkursuose, kuriuose jaunosios dainininkės pasiekė gerų rezultatų.

Kretingos meno mokyklos Chorinio dainavimo skyriaus mokinės, dalyvavusios tarptautiniame ir šalies konkursuose: priekyje (iš kairės) Auksė Gedvilaitė ir Andrėja Ramonaitė; už jų – Perlita Grigaitytė, mokytoja Jūratė Norkuvienė, Akvilė Kusaitė ir Saulė Kiesutė.

„Nusprendę dalyvauti jaunųjų dainininkų konkursuose, sunkų nuotolinio mokymo būdą išnaudojome vokaliniams gebėjimams tobulinti“, – kalbėjo mokytoja, kurios pastebėjimu, ne tik mokytis, bet ir konkursuose dalyvauti nuotoliniu būdu yra didžiulis iššūkis, tačiau viską atperka rezultatas ir patirtos emocijos, kurios motyvuoja ir skatina siekti dar aukštesnių pasiekimų.

J. Norkuvienės auklėtinės dalyvavo viename tarptautiniame ir 3-juose respublikiniuose konkursuose, mokytoja pasidžiaugė ir tuo, kad pavyko surengti du Chorinio dainavimo skyriaus nuotolinius koncertus „Mamytės pusryčiai“, kuriame pasirodė jaunieji I–III pradinio chorinio dainavimo ugdymo klasių solistai ir jaunučių choras „Saulainė“, taip pat įvyko ir vyresniųjų I–IV pagrindinio ugdymo klasių mokinių virtualus koncertas „Metų laikai“, kuriame, be solistų, dainavo ir jaunių choras „Saulainė“, vadovaujamas Violetos Andruškevičienės. „Koncertų tikslas – ne tik parodyti, ko išmokome, ko pasiekėme, bet ir populiarinti chorinį dainavimą – visada laukiame tų vaikų, kurie nori išmokti dainuoti, patirti dainavimo kartu džiaugsmą“, – kalbėjo pedagogė.

Ne per seniausiai įvykusiame III Lietuvos jaunųjų dainininkų konkurse „Cantabile 2021“, kurį surengė Vilniaus muzikos mokykla „Ugnelė“, jaunieji dainininkai virtualioje erdvėje jėgas išbandė trijose amžiaus grupėse, dainininkų pasirodymą vertino komisija, kurios pirmininkas operos solistas Rafailas Karpis, nariai – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius Dainius Puišys ir muzikos mokyklos „Ugnelė“ direktorė Valerija Skapienė. Šiame konkurse moksleiviai buvo vertinami, nežinant nei iš kokios jie mokyklos, nei kokie mokytojai juos parengė konkursui.

Gerais rezultatais šiame konkurse nudžiugino Kretingos meno mokyklos mokinė Auksė Gedvilaitė, kuriai skirta I vieta. Andrėja Ramonaitė pelnė dalyvio diplomą. Mergaičių koncertmeisterė šiame ir kituose konkursuose – Olga Vasiljeva.

Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos balandį suorganizuotame X žemaičių krašto vaikų ir jaunimo dainų festivalyje-konkurse „Skambioji daina 2021“ dalyvavo beveik 80 dainininkų iš įvairių Lietuvos miestų, tarp jų – ir Kretingos meno mokyklos mokiniai. Savo amžiaus grupėse Auksė Gedvilaitė pelnė I v., Andrėja Ramonaitė, Saulė Kiesutė ir Akvilė Kusaitė užėmė trečiąsias vietas, Perlita Grigaitytė tapo konkurso diplomante.

Kaip ir daugelis Kretingos meno mokyklos kitų disciplinų mokinių, taip ir chorinio dainavimo besimokantys mokiniai dalyvavo Utenoje įvykusiame respublikiniame jaunųjų atlikėjų konkurse „Naujieji atradimai“: vokalo kategorijoje J. Norkuvienės parengtos mokinės A. Gedvilaitė užėmė I v., A. Ramonaitė – III v.

XX tarptautiniame vokalistų konkurse „Žvaigždžių sonata“ varžėsi dainininkai iš 38 šalių, konkurso finalininkus vertino kelios dešimtys komisijos narių. Devynmetė A. Gedvilaitė, patekusi į mažųjų artistų superfinalą, savo amžiaus kategorijoje pelnė III v.

„Chorinio dainavimo Auksę mokau jau antrus metus. Tai – labai charizmatiška mergaitė, gebanti atliekamą kūrinį savaip interpretuoti, turi prigimtinį artistiškumą, gerą balsą. Tačiau rezultatą lemia ne tik gebėjimai, bet ir nuoseklus darbas. Auksei patinka laimėti, ji turi lyderio savybių, bet ji niekada iš anksto nenusiteikia laimėjimui – leidžia sau ir suabejoti, o tai skatina tobulėti“, – savo auklėtinę apibūdino J. Norkuvienė, kurios pastebėjimu, mokinė jau geba atlikti kūrinius ne pagal savo amžių ir repertuarą lenkianti kokiais dvejais metais, o rengdamasi konkursams skirtas užduotis atlieka viršydama mokytojos lūkesčius.

Auksės bendraamžė A. Ramonaitė, kuri chorinio dainavimo mokosi taip pat antrus metus ir konkursuose žengia pirmuosius žingsnius, kaskart kiekviename konkurse jaučiasi drąsiau ir dega noru dar labiau stengtis. „Pirmieji Andrėjos pasirodymai buvo gana saugūs, nes vyko per nuotolį, todėl mergaitei pavyko išvengti sceninio jaudulio“, – pripažino mokytoja.

Pasitinkant vasarą, gegužės 27 d., J. Norkuvienė su kolegomis planuoja per nuotolį surengti meninį-edukacinį renginį – jaunučių chorų festivalį, kuriame, be kretingiškių, ketina dalyvauti Salantų meno mokyklos choras ir 3 kolektyvai iš Vilniaus meno mokyklų.

„Norime motyvuoti vaikus ir populiarinti chorinę muziką“, – festivalio tikslus įvardino pedagogė.

Festivalio partneris – Kretingos rajono švietimo centras.

„Mokiniai suprato, kad pasikeitusi mokymo specifika netrukdo siekti puikių rezultatų“, – nuotolinio mokymo ir mokymosi patirtį įvardino chorinio dainavimo mokytoja Jūratė Norkuvienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas