Pajūrio naujienos
Help
2021 Birželis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke3101724
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną17°C debesuotumas 20 %
Naktį14°C debesuotumas 5 %
Apklausa

Ar eisite į Kretingos miesto šventės renginius?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pavasariui einant į pabaigą ir artėjant bent jau kalendorinei vasarai seniūnijose verda šiam sezonui būdingi darbai. Jau prasidėjo grumtynės su žole, kurios tęsis beveik iki rudens. O besigrumiančiųjų – vis mažiau: antai būdavo metų, kai Žalgirio seniūnija vasaromis iš Darbo biržos sulaukdavo ir 20 pagalbininkų, šiemet gi Užimtumo tarnyba atsiųs 3. Ir tokia situacija visame rajone.

Sieks atnaujinti krepšinio aikštelę

Darbėnų seniūnas Alvydas Poškys, prieš pasidalindamas, ką seniūnijoje planuojama padaryti vasarą, priminė, kokie darbai vyko pavasarį. Be tradicinių aplinkos tvarkymo, švarinimo ir gražinimo darbų – šį pavasarį itin intensyviai buvo pjaunami krūmai pakelėse, seniūnija, padedant Lazdininkų bendruomenei, sutvarkė Erškėtyno šventvietę. Buvo iškuopta 16 t šiukšlių, sutvarkyta ir nudažyta tvorelė – seniūnijos darbininkai juodai dažė jos apačią, bendruomenė baltai nudažė viršų, prie koplyčios sulygintos išsikilnojusios trinkelės. Šiuo metu jau įpusėjo viešųjų erdvių šienavimo darbai: rengiantis Sekminių šventei, nušienautas Alkos kalnas Senojoje Įpiltyje. Neužilgo čia turėtų prasidėti Gyventojų iniciatyvų projekte laimėjusios Senosios Įpilties kaimo bendruomenės idėjos sutvarkyti Įpilties piliakalnio poilsiavietę įgyvendinimas, kuriuo rūpinasi seniūnija.

„Įvairių darbų tikrai daug, tik kad darbo rankų – ne per daugiausia: mūsų seniūnijoje yra ūkvedys ir du aplinkos tvarkymo darbuotojai. Tiesa, šią vasarą iš Užimtumo tarnybos atsiųs dar 4 pagalbininkus, kurie dirbs po 2 mėnesius, tad bus šiokia tokia paspirtis“, – kalbėjo seniūnas, pridūręs, kad nemenka paspirtis bus ir naujas traktoriukas, kuriam įsigyti finansavimą skyrė Savivaldybė. Dabar rengiamasi skelbti viešuosius pirkimus ir ieškoma tokios technikos, kad ji galėtų atlikti kuo daugiau funkcijų: norima ir šlaitinę šienapjovę prikabinti, ir mechaninę šluotą šaligatviams šluoti, žiemai – sniego stumdytuvą ir dar nedidelę priekabą.

Pasak A. Poškio, kelių ir gatvių priežiūrai šiemet seniūnija lėšų gavo nedaug – visi rimčiausi projektai bus vykdomi Kretingos mieste. Tiesa, bus atnaujinta asfalto danga Saulėtekio g. ir kritinės būklės Naujojo Gyvenimo g. šaligatvis Lazdininkuose, jei liks lėšų, norima bent pradėti asfalto dangos atnaujinimą Saulėtekio g. Grūšlaukėje.

„O didžiausiais mūsų noras ir siekis – sutvarkyti Darbėnų gimnazijos stadione esančią krepšinio aikštelę: atnaujinti jos dangą, pakeisti krepšinio lankus. Finansavimas jau gautas, tad skubėsime kibti į darbus, kad spėtume viską sutvarkyti iki šią vasarą, kaip tikimės, įvyksiančio jubiliejinio 10-tojo krepšinio „3×3“ turnyro Kazio Maksvyčio taurei laimėti“, – „Pajūrio naujienoms“ sakė Darbėnų seniūnas.

Gėlynus ravi pačios

„Baigiam nugreideriuoti kelius, tai – pliusas. Prasidėjo šienavimo sezonas, tai – minusas, nes katastrofiškai trūksta darbo rankų, – trumpai nusakė padėtį Imbarės seniūnas Antanas Turauskis. – Užimtumo tarnyba nelabai ką gali pasiūlyti, nes pasikeitė tvarka, ir šiemet mūsų seniūnija nuo birželio sulauks 3 pagalbininkų. Seniau dar kiek padėdavo tie, kurie turėdavo už socialines pašalpas tam tikrą laiką prisidėti prie visuomenei naudingų darbų, tačiau jie pradėjo gudrauti, tarkim, ima ir „suserga“.

Seniūno žodžiais, šienavimas ir yra didžiausias bei sunkiausias vasaros darbas, nes viešųjų erdvių, kurias tenka prižiūrėti, Imbarės seniūnijoje tikrai daug.

„Štai birželio pirmomis dienomis pradėsime šienauti Imbarės piliakalnį, tada jau ir pagalbininkus kviesimės. Šis darbas užtrunka iki 10 dienų, ir tikrai ne pyragai vyrams saulei kepinant tuos skardžius išpjauti“,– kalbėjo seniūnas, pridūręs, kad didesnių darbų seniūnijoje neplanuojama: tikimasi baigti asfaltuoti Liepų g., apšviesti M. Valančiaus. g. ruožą Kalnalyje iki autobusų stotelės. Planų tvarkytis ir gražintis turi Laivių ir Barzdžių bendruomenės.

„Esam maži ir neturtingi, gyventojų nedaug, tad ir pinigų nedaug, o kai jų trūksta, daug nenuveiksi, – sakė Kartenos Arūnė Putvinienė. – Dviem vasaros mėnesiams gausime 1 pagalbininką, tad visi mūsų darbai – šienavimas ir aplinkos tvarkymas. Dar esam suplanavę palopyti asfaltuotų gatvių duobes ten, kur padėtis prasčiausia“.

„Mes šiemet ilsėsimės – pernai renovavo seniūnijos pastatą, tad didesnių darbų nenusimato, – pajuokavo Kūlupėnų seniūnę pavaduojanti seniūnijos specialistė Birutė Žvinklienė, kuri praėjusį trečiadienį kartu su dar dviem seniūnijos darbuotojomis „ilsėjosi“ ravėdamos gyvenvietės gėlynus. – O ką darysi? Žolė staiga sužėlė, teko eiti ravėti, moteris, kuri mums kartais geranoriškai padeda, viena nebūtų visko suspėjus. Nuo birželio mes gausime papildomą žmogų, kuriame teks šienavimas ir kiti darbai.“

Ir sodino, ir pjovė

„Didžiausi pavasario darbai buvo atstatyti, ką žiema išgriovė, – pradėjo vardinti darbus Kretingos miesto seniūnė Gintarė Liobikienė. – Pastauninko parke 2 vietose sutvarkėme „brukį“, baigiame atnaujinti Vasaros estradą – perdažome suoliukus. Tvarkome vaikų žaidimų aikšteles: išmontuojame po žiemos sugadintus įrenginius, statome naujus. Išgenėjome medžius visame mieste ir parengėme vietos naujiems medžiams rudenį sodinti Pasieniečių g. ir prie J. Jablonskio–Šiaulių g. sankryžos.“

Seniūnė paminėjo, kad jau užtaisytos duobės miesto gatvėse, artimiausi metu jos bus pradėtos žvyruoti. Jau skirta pinigų rampai tvarkyti, rengiamasi imtis senojo parko tvarkymo darbų.

„Smagu, kad šį pavasarį daugiau žydėjimo sulaukė Pastauninko parkas: čia pasodinome 38 žydinčius krūmus ir medžius. Dar daugiau žalumos ir žiedų rasis šią savaitę: jau pasirašyta sutartis Rotušės aikštės gėlynams atnaujinti“, – džiaugėsi seniūnė, pridūrusi, kad baigiama parengti dar viena sutartis, kurią įgyvendinus bus visiškai atnaujinta pernai pradėta tvarkyti senųjų kapinių Vilniaus g. prie grafų Tiškevičių koplyčios tvora.

Kretingos seniūnė Sigita Riepšaitė pasidžiaugė, kad šiemet buvo sutvarkytas Rūdaičių piliakalnis, nuo kurio pašalinti krūmynai, anksčiau išpjautų medžių ataugos. Be to, artimiausiu metu bus žvyruojami tiek šio, tiek Nagarbos piliakalnio takeliai.

„Rūdaičiuose šiemet pajungsime apšvietimą, atnaujinsime ištisinę asfalto dangą Ežero g., taip pat gavome lėšų sutvarkyti gyvenvietės krepšinio aikštelę ir pakeisti stovus. Kurmaičiuose asfaltuosime Darbo g. O kiti darbai – rutininiai: šienavimas ir viešųjų vietų tvarkymas“, – sakė S. Riepšaitė.

Trūksta darbo rankų

„Darbų ratas sukasi: rudenį kariaujam su lapais, žiemą – su sniegu, pavasarį švarinamės po žiemos, vasarą šienaujam. Kaip visada, trūksta dirbančiųjų, ypač vasarą, – kalbėjo Salantų miesto seniūnas Kazimieras Galdikas. – Ir tai ne tik dėl lėšų stygiaus. Kiek metų šnekame, kad vertėtų keisti struktūrą, jog seniūnijos pačios galėtų sezonui priimti darbininkų – bent jau po vieną, bet Savivaldybė niekaip neapsisprendžia.“

Seniūnas paminėjo, jog Užimtumo tarnyba skirsianti vieną talkininką, tačiau to esą per maža: šienaujamų teritorijų plotai didėja. O ir technika ne kažkokia – 15 metų senumo įrenginiai daugiau remontuojami negu su jais dirbama. Salantai taip pat laukia traktoriuko: pinigai yra, technika jau užsakyta. Tada būsią daug paprasčiau deramai prižiūrėti ir parką, ir futbolo aikštę įsigyti – įsigytais padargais bus galima žolę mulčiuoti, jos nebereikės grėbti.

Iš projektų, šiemet pagražinsiančių miestelį, K. Galdikas paminėjo aikštelę automobiliams statyti: prie poliklinikos jau vyksta parengiamieji darbai, ir laukiama, kad 20 transporto priemonių talpinsianti aikštelė iki vasaros pabaigos bus įrengta. Taip pat norima pagražinti miesto autobusų stotelę – dabar ji, pasak seniūno, yra neužbaigta.

Vydmantų seniūnas Rimvydas Šakinis apgailestavo, kad šiemet, be įprastinių pavasario darbų – krūmų ir medžių genėjimo, aplinkos švarinimo, teko daug laiko ir jėgų atiduoti iš gyvenvietės kuopiant šiukšles.

„Gyventojai prie šiukšlių konteinerių vertė ir statybinį laužą, ir panaudotas padangas krovė“, – stebėjosi seniūnas, pridūręs, jog, be jau įsibėgėjančio didžiausio vasaros darbo – šienavimo, tuoj gali tekti laistyti gatves. Taip pat yra numatyta gatves žvyruoti. Pasitarus su seniūnaičiais nuspręsta arba pabaigti sutvarkyti pernai pradėtą asfaltuoti Birutės g., arba nutiesti asfaltą Žemaitijos g.

„Baigėme nugreideriuoti paskutinius to reikalingus seniūnijos kelius, – pasidžiaugė Žalgirio seniūnijos seniūno pavaduotojas Valdevinas Navajauskas. – Taip pat nušienavome žolę prie kapinių, prie bažnyčios – Sekminės, artėja Tėvo diena, tad norisi, kad šios viešos erdvės būtų tvarkingos.“

V. Navajausko teigimu, jokių didelių projektų per vasarą seniūnijoje nenumatyta. Be to, nėra, kas dirbtų.

„Seniūnija didelė, plotai dideli, o per vasarą mums šiemet iš Užimtumo tarnybos skirs 3 žmones, ir tie patys dirbs po 2 mėnesius, kai seniau Darbo birža ir po 20 žmonių atsiųsdavo. Tai ką su 3 žmonėmis nuveiksi, jeigu daugiau negu pusę vasaros reikės su žole kovoti?“ – pasvarstė seniūno pavaduotojas.

Livija GRAJAUSKIENĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas