Pajūrio naujienos
Help
2021 Birželis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke3101724
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną31°C debesuotumas 13 %
Naktį19°C debesuotumas 13 %
Apklausa

Ar vėl pabranginus alkoholį ir rūkalus sumažės jų vartojimas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Nasrėnuose – originali autobusų stotelė

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Seniūnijose
  • 2021-05-25
Medinis autobusų paviljonas Nasrėnuose dera prie Vyskupo Motiejaus Valančiaus muziejaus gimtinės aplinkos.

Nasrėnuose, greta Vyskupo Motiejaus Valančiaus gimtinės muziejaus, pastatyta originali medinė autobusų stotelė, patraukianti pravažiuojančiųjų dėmesį savo išskirtiniu stiliumi – stotelė dera prie senovinės sodybos statinių.

Būtent tokia, o ne standartinė stotelė Lietuvos automobilių kelių direkcijai priklausančiame respublikiniame kelyje Kūlupėnai–Salantai buvo pastatyta Kūlupėnų seniūnės Ritos Lubienės iniciatyva, o ją sukūrė seniūnės vyras ir sūnus, medžio meistrai Antanas ir Donatas Lubiai.

„Nasrėnuose trūko autobusų paviljono, ir, kai seniūnijoje galėjome pasirinkti vietą, kur pastatyti paviljoną, išsyk mintyse turėjau šią vietą. Kai sumanėme statyti stotelę, bendruomenėje aptarėme vizijas, nes nenorėjome standartinės, o kad derintųsi su muziejumi, jo istorine aplinka, juolab kad visai šalia stovi 200 metų amžių skaičiuojanti klėtis. Savivaldybė derino statybą su Kelių direkcija ir, gavusi šios pritarimą, skyrė lėšų. Stotelė pastatyta, įgyvendinant Nasrėnų gyvenvietės atnaujinimo projektą, pagal kurį dar buvo sutvarkytas apšvietimas Kalno gatvėje, atnaujinta ąžuolyno aplinka – takai iškloti trinkelėmis, įrengtos penkios naujos LED lempos.“

Seniūnės žiniomis, projektas Nasrėnų gyvenvietei atnaujinti įgyvendintas pagal specialią gyvenviečių, kuriose gyvena ne mažiau kaip 1 tūkst. žmonių, atnaujinimo programą. Ir, nors Nasrėnuose telikę vos per 100 gyventojų, tačiau tai – respublikinės reikšmės kaimo vietovė ir turistų lankoma sodyba, kurioje gimė būsimasis rašytojas, blaivybės skleidėjas, vyskupas M. Valančius. „Stotele vietiniai žmonės džiaugiasi, bet patys meistrai nėra iki galo patenkinti, nes jų sumanymas nepavyko ligi galo: statinys negalėjo stovėti ant kelio pakraščio, todėl teko brautis į muziejaus teritoriją. Norėjosi, kad būtų įrengta nuovaža, kaip standartinėse stotelėse, bet kelininkai to nenumatė“, – kalbėjo R. Lubienė.

Vyskupo Motiejaus Valančiaus gimtinės muziejaus vadovės Violetos Čėsnienės teigimu, iš pradžių būgštauta, ar medinio statinio nenuniokos prašalaičiai, tačiau kol kas viskas yra tvarkingai.

„Statinys puikiai dera prie muziejaus aplinkos, juolab kad šią vasarą prasidės ir sodybos rekonstrukcijos darbai. Prie daržinės atsiras dar viena nauja pavėsinė – „žardėina“, kaip senovėje vadino žemaičiai. Tai tokia stoginė, kur mūsų bočiai džiovino linus, šieno gurbas. Pritaikysime pavėsinę, kad kaitroje lankytojai galėtų pavėsyje atsigauti, ilsėdamiesi užkąsti. Išnaudosime ją ir edukacinėms reikmėms, kai po renovacijos tam bus įrengtos specialios erdvės populiarinti senuosius amatus, paragauti žemaitiškų valgių“, – kalbėjo V. Čėsnienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas