Pajūrio naujienos
Help
2021 Birželis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke3101724
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną31°C debesuotumas 13 %
Naktį19°C debesuotumas 13 %
Apklausa

Ar vėl pabranginus alkoholį ir rūkalus sumažės jų vartojimas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Vieniems remonto pabaigtuvės, kitiems – laukimas

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Seniūnijose
  • 2021-05-21
Kūlupėnų seniūnijos administracinis pastatas po remonto sušvito.

„Remontas mums buvo reikalingas kaip oras“, – tvirtino Kūlupėnų ir Darbėnų seniūnai Rita Lubienė bei Alvydas Poškys. Kūlupėnuose, galima sakyti, jau kabinamas pabaigtuvių vainikas, o Darbėnuose po užsitęsusių derinimo procedūrų – viltingas startas.

lenksčius mynė daug kartų

Abu seniūnai pasakojo nebesuskaičiuojantys, kiek kartų dėl būtinybės remontuoti seniūnijų administracinius pastatus varstė Kretingos rajono savivaldybės duris: R. Lubienė – nuo 2011-ųjų, kai tik pradėjo dirbti šiose pareigose, A. Poškys – taip pat nuo savo darbo pradžios 2015-aisiais.

„Bet prieš mane Savivaldybei kokį 10-metį ramybės nedavė, kad remontas verkiant reikalingas vis priminė ir buvęs seniūnas Edvardas Stalmokas. O valdžia pirmenybę kaip atiduodavo, taip atiduodavo mokykloms, darželiams. Suprasdavom svarbą – ten ugdomi vaikai. Ir toliau laukdavom“, – pasakojo A. Poškys.

Tiesa, per daugybę metų pastate esantys tai vienas, tai kitas kabinetas vis būdavo pagražinami. Tačiau išorė, sena šildymo sistema – apgailėtini. „Būdavo, kai žiemą užkaitina radiatoriai, tuo momentu atrodo karšta, bet pro sienas ir langus ta šiluma bemat išgaruoja“, – kalbėjo seniūnas.

Po remonto pastate bus pakeista šildymo sistema, rekonstruota elektros instaliacija. Nors langai ir anksčiau buvo sudėti plastikiniai, bet – ploni, kiaurai praleisdavo šaltį, tad dabar bus pakeisti ir jie. Tik langus pakeisti bereikės tame pačiame seniūnijos administraciniame pastate įsikūrusio pašto patalpose, mat vidų ši įstaiga pernai yra susiremontavusi iš savo lėšų.

Kaip informavo Kretingos rajono savivaldybės Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyriausioji specialistė Lukrecija Lengvinė, pagal parengtą patikslintą investicijų projektą rangos darbams atlikti Darbėnų seniūnijos pastatui reikėtų per 264 tūkst. 600 Eur. Tiksli rangos darbų kaina paaiškės įvykdžius pirkimus. Techninei ir projekto vykdymo priežiūroms apmokėti bus reikalingos Savivaldybės biudžeto lėšos. Šių metų biudžete šiam objektui finansuoti suplanuota 180 tūkst. 300 Eur paskola. Rangos darbams atlikti kreiptasi dėl paskolos 10-ies metų laikotarpiui su lengvatinėmis palūkanomis. Gegužės 13 d. buvo pateikta paraiška Šiaulių bankui paskolai pagal finansinę priemonę „Paskolos savivaldybių pastatų modernizavimui, finansuojamos iš Europos regioninės plėtros fondo“ gauti. 

Salantai dar gyvens laukimu

Pagal tą pačią programą seniūnijos pastatas buvo modernizuojamas ir Kūlupėnuose.

„Kolegos jau džiaugiasi atsinaujinę, mes šiek tiek ilgiau užtrukom, kadangi procedūros buvo sudėtingesnės: Darbėnų seniūnijos administraciniame pastate yra ir vienas privatus butas, todėl reikėjo derinti su savininku“, – sakė A. Poškys.

Kai Kūlupėnų ir Darbėnų seniūnai šį pavasarį pasitiko linksmi, Salantų seniūnas Kazys Galdikas džiaugsmu toli gražu netrykšta: 1959 m. pačiame miesto centre pastatyto išskirtinės architektūros administracinio pastato, kuriame veikia ir Imbarės seniūnija, fasadui atnaujinti į Strateginį planą, kai kurių rajono tarybos narių rūpesčiu, įtraukti 100 tūkst. eurų šiemet dar nebuvo skirti.

„Mūsų administracinis pastatas yra blogiausios būklės ne tik Salantuose, bet ir Kretingos rajone: virsti dar nevirsta, bet labai aptriušęs, tinkas byra. Pastarąjį kartą kosmetinis remontas čia atliktas tuomet, kai jame dar veikė internatinė mokykla. Toks statinys mūsų miesto nepuošia“, – sakė K. Galdikas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas