Pajūrio naujienos
Help
2021 Birželis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke3101724
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną31°C debesuotumas 13 %
Naktį19°C debesuotumas 13 %
Apklausa

Ar vėl pabranginus alkoholį ir rūkalus sumažės jų vartojimas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Vienas skundas atmestas, kitas – priimtas

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Teisėtvarka
  • 2021-05-14

Klaipėdos apygardos prokuratūra, į kurią Kretingos rajono meras Antanas Kalnius kreipėsi dėl galimo dokumento klastojimo, ikiteisminį tyrimą pradėti atsisakė.

Prokuratūros įsikišimo prireikė po to, kai Kretingos rajono savivaldybės tarybos valdančioji dauguma, anksčiau panaikinusi 2 iš 3-jų politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų pareigybes, užsimojo ir prieš paskutinę – mero patarėjo pareigybę. Paaiškėjo, kad šio sprendimo originalo turinys nuo rajono tarybai svarstyti pateiktojo skiriasi, akyliems kolegoms iškart kilo įtarimų, jog parašai gali būti suklastoti, tai yra nukopijuoti ir perkelti iš originalaus dokumento.

Nepaisant to, kaip „Pajūrio naujienoms“ pakomentavo Klaipėdos apygardos prokuratūros atstovė spaudai Viktorija Raštutytė, Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokuroras, išnagrinėjęs Kretingos rajono mero pareiškimą, pradėti ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso 300 str. („Dokumento suklastojimas ar disponavimas suklastotu dokumentu“) 1 d. atsisakė. Prokuratūros manymu, tarybos narių parengto projekto derinimo procedūros, kurių eigoje dokumentų sistemose buvo suformuoti ir paskelbti teksto požiūriu skirtingi to paties projekto variantai, atliktos netinkamai, tačiau atsakingų už tai asmenų atsakomybės klausimai, jei tam yra pagrindas, spręstini drausminėmis, o ne baudžiamosiomis teisinėmis priemonėmis.

Tiesa, A. Kalnius dar gali pasinaudoti teise šį prokuroro sprendimą apskųsti teismui. Kaip pasielgs, tariasi su teisininkais. Dėl to vakar įvykusio neeilinio rajono tarybos posėdžio metu tarybos narių paprašytas oficialų prokuratūros atsakymą išplatinti ir jiems, meras tai daryti atsisakė.

Tačiau šį pirmadienį merą bei jo aplinką pasiekė ir viena maloni žinia: Regionų apygardos administracinis teismas nutarė priimti patikslintą A. Kalniaus skundą, kuriame jis prašo panaikinti rajono tarybos sprendimus, susijusius su Savivaldybės politinio pasitikėjimo tarnautojų pareigybėmis bei užtikrinti laikinas priemones, leidžiančias išsaugoti pareigybes, tarp jų patarėjo A. Barausko, iki kol įsiteisins sprendimas šioje byloje. Nutartį dėl priemonių taikymo teismas pavedė vykdyti Kretingos rajono tarybai. Atsakovei išsiųstas ir patikslinto A. Kalniaus skundo nuorašas. Atsiliepimas bei visi įrodymai, susiję su ginču, teismui gali būti pateikti per 14 d. nuo skundo gavimo dienos.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas