Pajūrio naujienos
Help
2021 Birželis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke3101724
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną31°C debesuotumas 13 %
Naktį19°C debesuotumas 13 %
Apklausa

Ar vėl pabranginus alkoholį ir rūkalus sumažės jų vartojimas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Salantiškės paukštis pasauliui neša Lietuvos vardą

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2021-05-14
Salantiškės Urtės Martišiūtės darbas, vaizduojantis paukštį – taikos ir ramybės žemės planetoje simbolį – buvo išrinktas ant Japonijoje išleisto konkurso dalyvių katalogo viršelio.

Daugel metų Salantų meno mokyklos mokiniai, paskatinti dailės mokytojos metodininkės Ingridos Taujanskienės, dalyvauja tarptautiniuose piešinių konkursuose ir juose pelno laureatų diplomus bei medalius. Šį pavasarį, besibaigiant mokslo metams, salantiškiai vėl skaičiuoja naujas pergales.

Neseniai Salantus pasiekė siunta iš Japonijos, kur kasmetiniam tarptautiniam konkursui ekologine tema Salantų meno mokykla buvo išsiuntusi 5 mokinių darbus. Dvi mokinės – 11-metė Urtė Martišiūtė ir 15-metė Fausta Kelpšaitė šiame konkurse laimėjo aukso medalius. Siuntoje buvo įpakuoti diplomai abiem mergaitėm, visų konkurso dalyvių darbų katalogas ir asmeninės dovanos – akvarelės rinkiniai su 50 spalvų.

„Buvo labai smagu ant katalogo viršelio pamatyti Urtės darbą – spalvingą paukštį ryškiai mėlyname fone. Džiugu, kad jos paukštis neša Lietuvos vardą tarp kelių šimtų konkurso dalyvių iš viso pasaulio“, – kalbėjo I. Taujanskienė. Abi mokinės konkursuose dalyvauja antrus metus, šiemet jos baigė 2 dailės skyriaus klases.

Be konkurso Japonijoje, Salantų meno mokyklos dailės skyriaus mokinės kovą taip pat dalyvavo Japonijos bienalėje: Amanda Alminaitė ir Aurėja Domarkaitė buvo paskelbtos nugalėtojomis. „Konkurso rengėjai įprastai apie rezultatus paskelbia savo tinklalapyje, o apdovanojimus atsiunčia vėliau. Tačiau diplomai būna tokie meniški, taip estetiškai įrėminti, kad juos išsyk kaip puošmenas galima kabinti ant sienos“, – akcentavo dailės pedagogė.

Pergalingai salantiškiai sudalyvavo ir konkurse Baltarusijoje: komisija iš 6 atsiųstų darbų autorių svariai įvertino 4. Didžiausia sėkmė ir vėl šypsojosi U. Martišiūtei – ji laimėjo laureatės diplomą ir medalį, Gabrielė Drungilaitė – laureatės diplomą, o Urtės sesė Vakarė Martišiūtė ir Amanda Alminaitė – diplomus.

„Dabar jau kai kurių mano mokinių mintys ir rūpestis – nebe konkursai, o pasirengti baigiamųjų darbų gynimui. Šiemet meno mokyklą baigia 4 mano gabios mokinės: Vakarė Martišiūtė – ji rengia darbą mišria grafikos technika, Gabrielė Drungilaitė – keramikos darbą, Aistė Narvilaitė – gratažą. O Kristina Gervinskytė ėmėsi kurti labai sudėtingą darbą, susidedantį iš 2 dalių – piešinys sukarpomas ir supjaustomas, ir iš jo juostelių bus audžiamas kūrinys“, – kalbėjo pedagogė, džiaugdamasi, kad salantiškės drąsiai kuria, eksperimentuoja ir už tai jas lydi sėkmė bei tarptautinis pripažinimas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas