Pajūrio naujienos
Help
2021 Birželis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke3101724
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną31°C debesuotumas 13 %
Naktį19°C debesuotumas 13 %
Apklausa

Ar vėl pabranginus alkoholį ir rūkalus sumažės jų vartojimas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Muziejuje pristatys žemaitišką paveldą

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Paveldas
  • 2021-05-11

Šiemet Nasrėnuose buvo atnaujintas ąžuolų parkas, o vasarą palaipsniui bus pradėti atkurti Vyskupo Motiejaus Valančiaus gimtinės-muziejaus pastatai, pritaikant juos edukacijai ir turizmui.

Ąžuolynas, priglundantis prie rengiamų senjorų namų, sutvarkytas rajono Savivaldybės rūpesčiu: jau pakloti nauji takai, jie apšviesti, trinkelėmis išgrįsta aikštelė prie Motiejaus Valančiaus paminklo.

Neužilgo bus pradėta tvarkyti Vyskupo Motiejaus Valančiaus gimtinė-muziejus, tam gavus paramos lėšų – 120 tūkst. Eur – iš Kaimo plėtros programos. Už šiuos pinigus pirmiausia bus sutvarkyti sodybos pastatai: viralinė, kiemo rūsys ir tvartas, įrengta pastogė poilsiui. Naujosios erdvės bus pritaikytos edukacijai, taip pat – priimti svečius, suteikiant galimybę paskanauti žemaitiškų valgių.

Vyskupo Motiejaus Valančiaus gimtinės-muziejaus direktorė Violeta Čėsnienė sakė, kad šią gegužę dar tebevyksta projektavimo darbai, o realūs statybos darbai turėtų prasidėti vidurvasarį ir užbaigti iki kitos vasaros – per vienerius metus.

V. Čėsnienės žodžiais, būtent viralinė – dabartinis nedidelis pastatas einant daržinės link, bus renovuota taip, kad joje būtų galima priimti grupes iki 20 žmonių. Joje ir numatyta perteikti Žemaitijos regiono nacionalinio paveldo produktų gamybos procesą.

„Įtrauktume vietos bendruomenę: kaimo šeimininkės čia mokytų, kaip pasigaminti kastinį, cibulynę, žadam virti pusmarškonę košę, kepti bulvinius blynus ir vėdarus. Jau ir ligi šiol vietinės moterys talkindavo per mūsų tradicines šventes – Bulvės, Klojimo teatrų, Motiejaus Valančiaus raštų skaitymo“, – kalbėjo V. Čėsnienė.

Atokiau, už daržinės, kur vyksta tradicinės Klojimo teatrų šventės, yra kiemo rūsys – jį taip pat ketinama išnaudoti edukacijai – raugiant agurkus, kopūstus, burokėlius. Sodybos tvarte – dabartiniame ūkiniame pastate numatyta įrengti sanitarinį mazgą su tualetu ir dušu, taip pat – 2 edukacines patalpas: vienoje stovėtų audimo staklės ir vyktų audimo pamokėlės, dar kita patalpa būtų skirta vaikų vasaros stovykloms, renginiams, netgi – nakvynei ant šieno arba šiaudų čiužinių.

Iš projekto lėšų prie daržinės dar yra numatyta pastatyti žardinę – pavėsinę su stogu, klotu šiaudais. Muziejininkės žodžiais, pavėsinės reikia tam, kad keliautojai, užsukę į sodybą, galėtų prisėsti, pasislėpti nuo saulės ar lietaus, užkąsti.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas