Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Palangiškis gydytojas - taikos vėliavnešys

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Sveikata
  • 2008-02-01

Iš dalies kretingiškiu save tebevadinąs, vos prieš dvejus metus Palangoje apsigyvenęs, 41-erių gydytojas reabilitologas, akupunktūros specialistas Saulius Mikutis yra aktyvus pasaulinio judėjimo „Tebūnie pasaulyje taika“ Lietuvos atstovas. Savo gyvenimo būdu - tiesioginiu darbu, kelionėmis, bendryste su kitų šalių žmonėmis – Saulius Mikutis atlieka savitą taikos skleidėjo misiją.

„Palangos Žvorūnėje“ dirbantis gydytojas Saulius Mikutis, gilindamasis į Rytų mediciną, surado naują savo gyvenimo bei veiklos kryptį: jis tapo Lietuvos atstovu pasauliniame judėjime „Tebūnie pasaulyje taika“.

Grąžinamojo ir reabilitacinio gydymo įstaigoje „Palangos Žvorūnė“ dirbantis S.Mikutis sakė, jog pasaulinis judėjimas „Tebūnie pasaulyje taika“ gimė Japonijoje. Jo pradininkas – japonų filosofas Masaki Sagoi. Šio judėjimo centrai yra Japonijoje, prie Fudži kalno pastatytoje šventykloje, ir JAV, prie Jungtinių Tautų būstinės. Judėjimo esmė - įvairiomis formomis: per sportą, statant taikos stulpus, mokant mandalos meno - įtvirtinti taikos suvokimą paties žmogaus širdyje ir visame pasaulyje.

Dar vaikystėje, S.Mikutis tvirtino, jį sužavėjo Rytų šalių kultūra. „Domėjausi Rytų kovų menais, po to gilinausi į tų šalių mediciną. Tradicinė Vakarų medicina negalėjo atsakyti į daugybę dalykų, kuriuos vėliau suradau Rytų medicinoje. 1998 m. nuvykau į Rytų medicinos seminarą. Ten susipažinau su lenku Jaceku Kozlovskiu, kuris jau buvo įsijungęs į pasaulinį taikos judėjimą. Tai ir buvo mano naujojo kelio pradžia“, - kalbėjo S.Mikutis.

1999 m. S.Mikutis vyko į Japoniją, kur Fudžijamos kalno papėdėje pastatytoje Taikos šventykloje buvo surengta meditacijų stovykla. Ten jis įgijo svarių žinių apie vidinį ir išorinį taikos suvokimą. Taika – ne vien deklaratyvūs žodžiai, skambios frazės. Anot gydytojo, kai kurie žmonės nė nenutuokia, kaip svarbu dėl jų pačių, sveikatos yra taikiai sugyventi su savimi ir aplinka.

„Per mediciną „išplaukiau“ į filosofinius vandenis: supratau, kad susigyvenimas su savimi yra pirmas žingsnis taikos link. Žmogaus susigyvenimas su aplinka turi būti giliai įsisąmonintas. Būtina išsiugdyti pagarbą ir poreikį dėkoti, nes viską – valgį, rūbus, daiktus – mes gauname iš gamtos. Turėtume išmokti dėkoti visai gamtos kūrinijai: mineralams - už tai, kad cirkuliuoja mūsų kraujas, veikia organizmo syvai, augalijai - kad gamina Žemei deguonį, kuriuo mes kvėpuojame, gyvūnijai – už teikiamą grožį (tarkim, drugelių, boružių), maistą. Turėtume išmokti dėkoti Saulei. Ir savo fiziniam kūnui, kurio dėka mes įgyvendiname ir savo mintis“, - Rytuose suvoktą ir įsisąmonintą žmogaus vienybę su kūrinija, tuo pačiu ir savęs gydymo pradžiamokslį dėstė S.Mikutis.

Mikropasaulio - žmogaus organizmo - dėsningumai veikia ir makropasaulį - Visatą. Yra nematomas pasaulio ryšys su fiziniu žmogaus pasauliu. Žmogus pats gali formuoti savo laimę – nelaimę. S.Mikučio žodžiais, žmogui svarbu turėti idėją, ją nuolat prisiminti, sutirštinti ir išgryninti mintyse. Taip ugdomas pozityvus mąstymas, kuris tampa realiai įgyvendinamu. Ir kuo gilesnę intenciją išguldai, tuo stipriau ji materializuojasi. Jeigu žmogus suserga, reikėtų išmokti ieškoti ir pačiam surasti, kokioje vietoje jis padarė klaidą. Pažinimo esmė: negatyvią transformaciją perkeisti į pozityvią. Tai nėra lengva įsisąmoninti, bet suvokus, nesunkiai įgyvendinama“, - savo praktikoje taikomą esminę gydymo koncepciją nusakė palangiškis medikas.

2001 m. S.Mikutis susipažino su taikos judėjimo aktyviste iš Japonijos Masayo Shibamoto ir pasikvietė ją į Lietuvą statyti pasaulinio taikos judėjimo simbolius - Taikos stulpus. Vieną tokių stulpų, ant kurio judėjimo motto „Tebūnie pasaulyje taika“ užrašytas keturiomis kalbomis – lietuvių, japonų, vokiečių ir anglų – buvo pastatytas ir greta Kretingos meno mokyklos. Pernai gegužę S.Mikutis, vienintelis iš Lietuvos, vėl vyko į Japoniją dalyvauti didžiųjų pasaulio religijų – katalikų, budistų, judėjų, evangelikų, islamistų – lyderių, taikos skleidėjų, suvažiavime. „Kiekvienos religijos atstovai savo apeigomis išreiškė taikos sampratą ir taikią vienybę su kitomis pasaulio religijomis“, - teigė S.Mikutis.

Praėjusią savaitę Lietuvą aplankė japonė M.Shibamoto. S.Mikučio dėka Kretingos meno mokykloje buvo surengtos mandalos rašymo - kaip vieno iš būdų įtvirtinti taiką savyje ir perkelti ją į aplinką – pamokos.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas