Vyriausiojo trenerio Arimanto Mikaločiaus treniruojama vyrų krepšinio komanda „Kretinga“ po kelerių metų nesėkmių pateko į Regionų krepšinio lygos ketvirtfinalį.

Balandžio 22 d. „Kretingos“ komanda, treniruojama Arimanto Mikaločiaus, namuose 87:64 (20:20; 16:11; 22:20; 29:13) nugalėjo Kėdainių „SC-Ateitį“ ir persvėrė serijos rezultatą savo naudai 2:1.

Rungtynes gerokai sėkmingiau pradėjo svečiuose žaidę Kėdainių krepšininkai, kurie, sužaidus pusę kėlinio, užtikrintai 1:12 pirmavo prieš puolime strigusius kretingiškius, bet likusias 5 minutes kretingiškiai baigė spurtu 19:8 ir po pirmo kėlinio rezultatas buvo lygus – 20:20. Antrą kėlinį „Kretinga“ neleido varžovams beveik 7 minutes pelnyti taškų – sužaidus pusę kėlinio komandas skyrė 10 taškų (15 min. 30:20), o varžovai skirtumą kėlinio pabaigoje sumažino rinkdami taškus baudų metimais – 36:31. Trečią kėlinį ir toliau vyko atkakli kova, bet kėlinio pabaigoje „Kretingos“ komandai pavyko šiek tiek padidinti savo pranašumą – 58:51. Jį kretingiškiai įrodė ir paskutinį kėlinį, kai, audringai palaikomi keleto ištikimiausių gerbėjų, vėl sustabdė varžovų puolimą, sužaidė savo sėkmingiausią kėlinį ir pasiekė įtikinamą pergalę.

Trečiosiose Regionų krepšinio lygos (RKL) ketvirtfinalio rungtynėse Kretingos „Kretingai“ atstovavo: Vytautas Šarakauskas (4/5 tritaškiai, 10 atk. kamuolių, 3 blokai, 5 išprov. pražangos, 33 naud. balai) – 23, Domininkas Matutis (3/5 dvitaškiai, 4/4 baudos, 7 atk. kamuoliai, 7 rez. perdavimai, 3 per. kamuoliai, 24 naud. balai) ir Rytis Zabita (7/8 dvitaškiai, 7 atk. kamuoliai, 4 per. kamuoliai, 24 naud. balai) – po 16, Rokas Šimkevičius (6 rez. perdavimai) – 13, Karolis Opulskis (3/3 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai) – 11, Justas Grikštas – 3, Edgaras Danys ir Dovydas Diemontas – po 2, Tadas Maželis – 1, Kornelijus Stonkus.

Balandžio 24 d. Kretingos komanda išvykoje 86:67 (20:16; 15:16; 18:21; 33:14) nugalėjo Kėdainių „SC-Ateitį“ ir, laimėję seriją 3:1, pateko į RKL finalo ketvertą. Šeimininkai gerai pradėjo lemiamas rungtynes ir, sužaidus 3 minutes, pirmavo 8:0, bet „Kretingos“ komanda atsigavo po šalto dušo ir po I kėlinio jau buvo priekyje – 20:16. Visas šio sezono komandų tarpusavio dvikovas įtikinama persvara laimėdavo aikštės šeimininkai. Kretingiškiai priekyje buvo didžiąją rungtynių dalį, bet įgyti ryškesnės persvaros atkakliai priešinęsi kėdainiečiai neleido: po dviejų kėlinių komandas skyrė 3 taškai – 35:32, po trijų kėlinių rezultatas buvo lygus – 53:53. Lemiamą smūgį varžovams A. Mikaločiaus auklėtiniai smogė paskutinį kėlinį, likus žaisti kiek mažiau negu šešias minutes, rezultatui esant 66:63, jie pelnė 13 taškų iš eilės ir išsprendė visus rungtynių klausimus (38 min. 79:63). Ši pergalė nutraukė „Kretingos“ ketvirtfinalių prakeiksmą, nes šiame etape komanda krito net trejus metus paeiliui, o praėjusį sezoną kretingiškiai šio etapo nespėjo pasiekti, nes prasidėjus COVID-19 pandemijai čempionatas buvo nutrauktas.

Lemiamose ketvirtfinalio rungtynėse „Kretingai“ atstovavo: Rokas Šimkevičius (9 atk. kamuoliai) – 21, Domininkas Matutis (3/4 dvitaškiai, 2/2 baudos, 5 rez. perdavimai) – 17, Vytautas Šarakauskas (5/7 dvitaškiai, 3/3 baudos, 14 atk. kamuolių, 2 blokai, 6 išprov. pražangos, 32 naud. balai) – 13, Rytis Zabita (5/7 dvitaškiai) – 12, Edgaras Danys – 11, Kornelijus Stonkus ir Tadas Maželis (7 atk. kamuoliai) – po 4, Karolis Opulskis – 3, Justas Grikštas – 1.

Kretingos komandos vyr. trenerio Arimanto Mikaločiaus komentaras po ketvirtųjų serijos rungtynių: „Šitą pergalę skiriu Ryčiui Zabitai, nes jis nuo pat pradžių su manimi ėjo šiuo keliu – mes kartu išgyvenome per atkrintamąsias, skaudžius ketvirtfinalius ir pagaliau pasiekėm tą išsvajotą finalo ketvertą. Taip pat skiriu šią pergalę ir visai Kretingai, kuri mus labai palaiko. R. Zabita, galima sakyti, žaidė viena koja, per skausmus, ir pabaigoje atkovojo keletą svarbių kamuolių. Keliame sau tikslą mažų mažiausiai laimėti medalį, o labiausiai – aukso, nes kam žaisti, jei nenori laimėti. Išeikvojome per daug jėgų šiemet ir stengsimės pabaigti darbus iki galo.“

„Kretingos“ komandos kapitono Domininko Matučio komentaras: „Labai džiaugiamės pergale, neturėsim daug laiko, bet bandysim tinkamai pasirengti finalo ketvertui. Treneris paminėjo, kad „Kretinga“ ketverte nebuvo septynerius metus. Rinkome žaidėjus, kol galiausiai surinkom gerą komandą, ir nelaimėti su ja būtų apmaudu. Į ketvertą ateisim visa jėga, su teigiamomis mintimis ir bandysim pasiekti geriausią rezultatą.“

Finalo ketverte, kuris vyks gegužės 1–2 dienomis Kėdainiuose, „Kretingos“ komanda susitiks su „Raseinių“ ir Akmenės rajono „Patriots-Cemento“ poros nugalėtoju, o serijoje kol kas 2:1 pirmauja pastarieji.