Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Japonės mokė kretingiškius rašyti mandalą

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kuprinė
  • 2008-01-25

Dvi viešnios iš Japonijos – Masayo Shibamoto ir Tomone Saito – Kretingos meno mokykloje Dailės skyrių lankančius moksleivius mokė rašyti mandalą (mandala – žodis, kilęs iš sanskritų kalbos ir reiškia ratą, apskritimą, - aut.pastaba).

Pasaulinio taikos judėjimo „Tebūna pasaulyje taika“ atstovai – Saulius Mikutis ir japonė Masayo Shibamoto – papasakojo Meno mokyklos Dailės skyriaus moksleiviams apie taikos judėjimo misiją ir jos tikslus.

Į Kretingą viešnias atlydėjo pasaulinio taikos judėjimo „Tebūna pasaulyje taika“ atstovas Lietuvoje Saulius Mikutis, Palangoje gyvenantis ir dirbantis gydytojas reabilitologas, akupunktūros specialistas. Jo duktė Viltė prieš kelerius metus baigė Kretingos meno mokyklą.

S.Mikučio iniciatyva prie Meno mokyklos 2001 m. japonai, taikos judėjimo „Tebūna pasaulyje taika“ pradininkai, atvežė ir pastatė stulpą, ant kurio šio judėjimo motto užrašytas keturiomis kalbomis: japonų, lietuvių, anglų ir vokiečių. Tarp Kretingą aplankiusių taikos judėjimo dalyvių tuomet buvo ir M.Shibamoto. Stambioje kompiuterių bendrovėje dirbusi moteris dabar dalyvauja vien taikos judėjimo misijose.

Šįkart S.Mikutis ir M.Shibamoto supažindino vaikus su mandalos rašymo taisyklėmis ir paragino pačius nupiešti mandalą. Po dvi valandas trukusio užsiėmimo moksleiviai popieriuje piešiniais išguldė savo pageidavimus, palinkėjimus gamtai, saulei, sau pačiam. Nes mandala, kartojama tarsi malda ar mantra, moko pajausti vienybę su gamta, visata ir pačiu savimi.

Švariame lape – daugybė apskritimų. Ant linijų vaikas nusipiešia simbolį. Tuomet jis turi pasirinkti vieną frazę, kuri jam yra svarbi. Tą frazę, pradedant iš apskritimo centro, keisdamas skirtingų spalvų pieštukus ties susikirtimo linijomis, jis rašo ratu pagal laikrodžio rodyklę. Frazė rašoma kylant į viršų. Vaikas aprašo figūrą, ir tai yra savita jo malda už taiką, vienybę, tai padėka už tai, kad gyvena pasaulyje.

„Rašydami mandalą, mokomės sugyventi su gamta ir visata, pasijaučiame jų dalimi. Tas pajautimas skatina branginti visa tai, kas mus supa. Tai – kelias užkirsti karus, nesantaiką savyje, tarp žmonių ir tarp tautų“, - kalbėjo S.Mikutis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas