Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Vietoj pažymių knygelės – elektroninis dienynas

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Kuprinė
  • 2008-01-25

Kaip vaikui sekasi mokykloje, kokias pamokas jis praleido, kokius pažymius gavo, kada jo laukia kontroliniai darbai ir kitą informaciją matyti internete kol kas gali ne visi mūsų rajono mokinių tėvai.

Elektroninis dienynas – specialiai mokykloms sukurta informacinė sistema. Jos duomenis – mokymosi rezultatus, lankomumą, tvarkaraštį, pastabas ir kita – gali matyti tėvai, patys mokiniai ir mokytojai, turintys interneto prieigą. Norint pamatyti duomenis, elektroniniame dienyne tereikia įvesti savo vartotojo vardą ir slaptažodį.

Tačiau kol kas mūsų rajone mokyklų, kurios naudotųsi elektroniniais dienynais, – nedaug.

„Įdiegti elektroninius dienynus mokyklų nespaudėme. Tai yra ilgas procesas ir, ar tokio dienyno reikia, sprendžia pačios mokyklos. Elektroninis dienynas pasiteisina tada, jei mokytojas visada suveda duomenis, o tėvai juos nuolat peržiūri“, - teigė Švietimo skyriaus vedėjos pavaduotoja Laimutė Dieliautaitė. Pasak jos, kiekviena mokykla pati sprendžia, ar įdiegus elektroninį dienyną, dar naudojamos ir popierinės pažymių knygelės.

Kretingos Jurgio Pabrėžos gimnazijos direktorė Biruta Mikienė sakė, kad šiais ir kitais metais gimnazijoje elektroninis dienynas diegiamas nebus.

„Ateityje matysim: jei dauguma mokyklų pereis prie tokios sistemos, neatsiliksim ir mes. Tačiau dabar, kai mokytojai streikuoja, sudėtinga siūlyti papildomo darbo – pildyti elektroninį dienyną, už tai neužmokant. Tai atimtų daug laiko, nes reikėtų pildyti ir popierinį dienyną. Be to, neturim tiek kompiuterių, kad kiekvienas mokytojas turėtų galimybę prie jo prisėsti. Reiktų ir vieno mokytojo, kuris koordinuotų visą sistemą, dalykų mokytojų suvestus duomenis“, - kalbėjo B.Mikienė. Jos teigimu, kai kurie tėvai jau teiravosi apie elektroninį dienyną.

Elektroninis dienynas – kol kas vienai klasei

Vydmantų vidurinėje mokykloje kol kas elektroninis dienynas eksperimento tvarka įvestas vienai – dešimtokų – klasei.

„Jei šis eksperimentas pasiteisins, nuo kitų mokslo metų elektroninis dienynas bus įdiegtas visoms klasėms“, - sakė mokyklos direktorius Povilas Nekrašas.

Elektroniniu dienynu prieš penkerius metus susidomėjo šios mokyklos informatikos mokytojas Vaidas Mackevičius.

„Aš mėgstu naujoves, tačiau norėjau iš pradžių elektroninį dienyną išbandyti pats, o tik tada siūlyti kitiems mokytojams. Pabandžiau vienos bendrovės siūlomą dienyną, tačiau man jis nepatiko, buvo per sudėtingas mokytojams.

Suradau kitą šią paslaugą siūlančią bendrovę, iš kurios ir įsigijome elektroninį dienyną. Jau pusmetis, kaip juo naudojamės“, - sakė V.Mackevičius, dešimtos klasės auklėtojas.

V.Mackevičius administruoja savo klasės elektroninį dienyną, o duomenis per porą dienų suveda dar keturi dalykų mokytojai.

Kai V.Mackevičius elektroninį dienyną pristatė auklėtinių tėvams, šie džiaugėsi naujove. Dar kartą tėvų nuomonės mokytojas ketina teirautis po kurio laiko.

„Mano klasėje tik trijų iš septyniolikos vaikų tėvai neturi galimybės prieiti prie interneto ir pažiūrėti dienyno. Kai kurie tėvai, neturintys interneto namie, peržiūrėti elektroninio dienyno nueina pas kaimynus ar kur kitur. Svarbu, ar iš viso tėvai domisi vaiko mokslais. Juk kaip vaikams sekasi, galima sužinoti ir apsilankius mokykloje ar paskambinus telefonu“, - sakė V.Mackevičius. Kadangi jis administruoja elektroninį dienyną, gali matyti, kada mokinys ar tėvai buvo prie jo prisijungę.

V.Mackevičiaus teigimu, elektroniniu dienynu patenkinti ir mokiniai, išskyrus tuos, kurie blogai mokosi. Mokiniai, norėdami nuslėpti prastus rezultatus, nebegali patys į popierines knygeles prisirašyti pažymių, juos „ištaisyti“ ar meluoti, kad pažymių knygelę pamiršo atsinešti.

Vietoj krūvos dienynų – vienas

Jau metus elektroniniu dienynu naudojasi Pranciškonų gimnazijos trečios bei ketvirtos gimnazinės klasės.

„Elektroninis dienynas ypač palengvino darbą klasių auklėtojams. Kadangi vyresnės klasės skirstomos pagal modulius, kiekvienam dalykui yra skirta po vieną popierinį dienyną. Auklėtojas, norėdamas užpildyti vieno mokinio pažymių knygelę, turėdavo peržiūrėti tiek dienynų, kiek dalykų mokinys mokosi, pavyzdžiui, 12 dienynų. O dabar auklėtojas, atsivertęs elektroninį dienyną, visą informaciją mato iš karto – taip patogiau“, - sakė gimnazijos direktorius Andrius Mizgiris.

Direktoriaus teigimu, pildyti elektroninį dienyną – nesudėtinga. Duomenis įveda kiekvienas dalyko mokytojas jam patogiu laiku: po pamokos, jei yra kompiuteris – klasėje, mokytojų kambaryje, bibliotekoje ar kitur. Pageidaujama, kad mokytojai pažymius įvestų per savaitę.

A.Mizgirio teigimu, iš pradžių mokytojai baiminosi, kaip reikės naudotis elektroniniu dienynu, kiek laiko reikės duomenims įvesti, todėl jie buvo apmokyti.

„Kiek užtrunka laiko įvesti duomenis, priklauso nuo mokytojo įgūdžių. Kai kurie vienos pamokos duomenis užpildo per penkias minutes, kiti – dar greičiau“, - sakė A.Mizgiris.

Pasak jo, informacijos apie vaiko mokslus gauna ir tie tėvai, kurie elektroniniu dienynu nesinaudoja: visiems mokiniams atspausdinami ir išdalinami išrašai.

A.Mizgirio teigimu, planuojama elektroninį dienyną ateityje įdiegti ir jaunesnėms gimnazijos klasėms.

Dvigubas darbas

Kol kas elektroninis dienynas nėra įteisintas kaip dokumentas, todėl mokytojams tenka pildyti ir popierinius dienynus.

„Kai turi 4-5 klases ir reikia pildyti abu dienynus – padaugėja darbo. Elektroninis dienynas – labai puiku, su mielu noru pildyčiau tik jį. Kam reikia dviejų variantų?“ - nuomonę išsakė Pranciškonų gimnazijos mokytoja Regina Petrauskienė.

Kad mokytojams reikia į popierinius dienynus rašyti daug papildomos informacijos, pavyzdžiui, pamokų temas, apgailestavo ir R.Petrauskienės kolegos.

„Tokių dienynų niekur Europoje nebėra, kokius mums tenka pildyti“, - sakė Albertas Jankus.

Pedagogų manymu, į dienyną surašyti tiek informacijos, kiek reikalaujama, daugiau – formalus negu naudingas dalykas. Tokio pavyzdžio dienynų aukštosios mokyklos ir kolegijos jau nebenaudoja.

„Elektroninis dienynas labai patinka – patogu ir mokytojams, ir mokiniams. Dabar kompiuterių amžius – naujoves reikia įgyvendinti“, - sakė mokytoja Vilija Valeikienė. Ji pridūrė girdėjusi, kad didmiesčiuose jau būta ir įsilaužėlių į elektroninius dienynus.

Elektroniniu dienynu džiaugiasi ir mokiniai. „Nebereikia patiems pažymių susirašyti į knygeles. Dabar – įvedi slaptažodį ir visą informaciją matai. Elektroninį dienyną peržiūriu kartą-du per savaitę. Mano tėvai juo nesinaudoja, nors ir turi galimybę prieiti prie interneto. Jei paklausia, pati pasakau savo pažymius – jie manim pasitiki, ugdo savarankiškumą“, - sakė 4 g klasės mokinė Danguolė Šoblinskytė.

Mokinio duomenys – konfidencialūs

Prie elektroninio dienyno galima prisijungti tik įvedus savo vartotojo vardą ir slaptažodį. Todėl tėvai gali matyti tik savo vaiko pažymius, o mokiniai negali peržiūrėti bendramokslių rezultatų. Mokytojams neįmanoma pakeisti kito mokytojo įvestos informacijos.

Mokiniai negali patys į elektroninį dienyną įsirašyti ar pakeisti pažymius, ištrinti pastabas.

Bendrovės siūlo įvairių elektroninių dienynų. Kai kuriuose galima pamatyti ne tik pažymius, bet ir jų vidurkį, mokinio lankomumą, vienam mokiniui ar visai klasei skirtas pastabas, pranešimus, pamokų tvarkaraštį, kokios temos išklausytos per pamoką, kas užduota namų darbams. Todėl pamokose nebuvusiam mokiniui ši informacija padeda bendramokslius pasivyti, pasimokius savarankiškai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas