Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Dešimčiai gyventojų – vieno mygtuko įrenginiai

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Teisėtvarka
  • 2007-12-28

Dešimt mūsų rajono senyvo amžiaus ir vienkiemiuose gyvenančių asmenų artimiausiu metu jausis saugiau. Jiems bus išdalinti individualūs pagalbos įrenginiai ER24 GSM. Sutrikus sveikatai, įsiveržus užpuolikui ar atsitikus nelaimei, tereikės paspausti vieną šio įrenginio mygtuką, ir taip pagalbos šauksmas bus perduotas policijos pareigūnams ar medikams.

Individualios pagalbos įrenginius gaus dešimt gyventojų iš Tuzų, Reketės, Šašaičių, Mikoliškių, Kulsodžio, Vėlaičių, Laukelių, Sudėnų, Medomiškių ir Pasertupio kaimų. Šių kaimų seniūnams ir policijos pareigūnams Kretingos rajono policijos komisariate individualius pagalbos įrenginius ER24 GSM pristatė bendrovės AKTKC Apsaugos centras direktorius Saulius Pridotkas.

Šiuos įrenginius naudoti yra labai paprasta – ant tvirto korpuso yra tik vienas raudonas mygtukas, kuris ir paspaudžiamas nelaimės atveju. Taip paskambinama centralizuoto stebėjimo pulto operatoriams, kurie dirba visą parą. Kai žmogus operatoriui paaiškina, kokios pagalbos reikia, pas jį atvyksta policijos pareigūnai ar medikai.

Nutraukti ryšį gali tik operatorius, todėl užpuolimo atveju iškviestos pagalbos atšaukti negali nei įsibrovėlis, nei auka. Jei žmogus paspaudžia pagalbos mygtuką, tačiau dėl kokios nors priežasties negali kalbėti, operatorius girdi, kas vyksta patalpoje ir iškviečia pagalbą.

Individualios pagalbos įrenginį gavęs asmuo turi užpildyti specialią anketą. Joje pateiktus asmens duomenis, paspaudus pagalbos mygtuką, kompiuterio ekrane mato operatorius. Todėl ištikus nelaimei operatoriui nebereikia sakyti savo vardo, pavardės, adreso ir pan.

„Geriau žmogus daugiau kartų kviečia pagalbą, kad tik neįvyktų nelaimė. Pavyzdžiui, jei kas nors vaikšto aplink namą, įtariama, jog tai - vagis, reikia kviesti pagalbą. Jeigu paaiškėtų, kad vagies nebūta, o namo grįžta namiškis – tereikia vėl paspausti pagalbos mygtuką ir pasakyti slaptažodį. Tada pagalba atšaukiama. Paties žmogaus sugalvotą slaptažodį žino tik jis ir operatorius. Jei užpuolikas aukos reikalauja pasakyti slaptažodį, kad būtų atšaukta pagalba ir neatvyktų policijos pareigūnai, žmogus gali pasakyti bet kokį žodį. Operatorius supras: slaptažodis netikras, todėl atsiųs policijos pareigūnus“, - aiškino S.Pridotkas.

Taip pat įrenginį gavęs žmogus pasirašo sutartį, kurioje numatyta administracinė atsakomybė už klaidingą pagalbos kvietimą. Jei gyventojas keturis kartus klaidingai kvietėsi pagalbos, jam ši paslauga nutraukiama. Tačiau S.Pridotkas tikino, kad vis dėlto operatoriai yra supratingi – jei mygtukas paspaudžiamas netyčia, pavyzdžiui, užkliuvus, tereikia apie tai pasakyti operatoriui ir jis ryšį nutrauks.

Individualus pagalbos įrenginys maitinamas elektra. Jei elektros tiekimas nutrūksta, naudojamas akumuliatorius: 10 valandų jis veikia įprastai, vėliau įsijungia energiją taupantis miego režimas.

Dešimčiai mūsų rajono gyventojų, kuriems skirti individualūs pagalbos įrenginiai, už šią paslaugą vienerius metus mokėti nereikės. Tai rajono savivaldybei kainavo apie 5 tūkst. Lt.

S.Pridotkas teigė, kad žmonės tokį įrenginį gali įsigyti ir už savo lėšas. „Šiuo pagalbos įrenginiu gali pasinaudoti ne tik jo savininkas, bet ir kaimynai ar kiti žmonės. Kad namuose yra toks įrenginys, informuos ant lauko sienos ir durų prilipdytas specialus lipdukas. Tikriausiai jį pamatę ir vagys nerizikuos čia užsukti. Šie lipdukai padės pareigūnams greičiau rasti objektą“, - kalbėjo S.Pridotkas.

Šiuo metu „Apsaugos centras“ dėl šių vieno mygtuko įrenginių yra pasirašęs sutartis su 32 šalies savivaldybėmis. Planuojama, kad kitą mėnesį visoje šalyje bus įdiegta daugiau kaip 500 tokių įrenginių. Šiam projektui pernai pritarė aštuonios savivaldybės, vėliau – dar 16 savivaldybių. Per beveik vienerius metus, kada buvo teikiama pagalbos paslauga, visoje šalyje buvo gauta 40 tikrųjų pagalbos pranešimų. Iš jų - 45 proc. gautų pagalbos pranešimų buvo sveikatos sutrikimo atvejais. Kiti – 55 proc. – gauti pranešimai užpuolimo, potencialios grėsmės ar gaisro atvejais.

„Ateityje šiuos įrenginius tobulinsime, kad jie būtų pritaikyti iškviesti pagalbą ir gaisro atveju“, - sakė S.Pridotkas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas