Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Konfliktą sukėlusi pareigūnė liko nenubausta

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Teisėtvarka
  • 2007-12-11

Kretingos rajono pataisos inspekcijos vyresnioji inspektorė Daiva Vaitkienė po skandalingo apsipirkimo naujojoje „Maximoje“ liko nenubausta.

Parduotuvės darbuotojų teigimu, moteris, prisistačiusi policijos pareigūne, juos iškoneveikė dėl blogai nurodytos kainos pirkimo čekyje.

Kretingos rajono policijos komisariatas išsiaiškino, kad konfliktą parduotuvėje sukėlė ne policijos pareigūnas, o Kretingos rajono pataisos inspekcijos vyresnioji inspektorė, todėl apie Kretingos rajono policijos pareigūno vardo žeminimą bei galimai nusižengimą moralinėms normoms informavo Kalėjimų departamentą. Iš ten gautos išvados, jog D.Vaitkienė elgėsi tinkamai ir gynė savo, kaip vartotojo, teises.

„Maksimos“ pamainos viršininkė Regina Gurauskienė prisiminė lapkričio 4 dienos vakarą įvykusį konfliktą.

„Tą dieną buvo pigiau pardavinėjami maišuose supakuoti bananai. Moteris pirko tris tokias pakuotes. Kai kasininkė nuskenavo bananus, dviejų maišelių kaina buvo nurodyta teisingai, o vieno – litu brangiau. Tada moteris, prisistačiusi policijos pareigūne, pradėjo šaukti, sakė negalinti čia prekintis, nes ją nuolat apgaudinėja. Tada prisistatė apsaugos darbuotojas. Moteris parodė pažymėjimą ir paprašė iškviesti vadovus. Apsaugos darbuotojas pakvietė mane. Kai atėjau, kasininkė vieną litą moteriai jau buvo grąžinusi ir atsiprašiusi“, - pasakojo R.Gurauskienė. Ji D.Vaitkienei išrašė ir 5 Lt dovanų čekį, kuris, kaip kompensacija, duodamas klientams, parduotuvei apsirikus dėl kainos.

„Ji sakė, kad esu bloga vadovė, nes nešaukiu ant pardavėjos. Tačiau mes gerbiame savo pirkėjus, o su darbuotojais išsiaiškiname vėliau, klientams negirdint. Juk visi klystame. Mes jos atsiprašėme, pakvietėme ir kitą kartą pas mus apsilankyti“, - sakė R.Gurauskienė.

Taip pat parduotuvės pamainos viršininkė teigė, kad D.Vaitkienė vengė sakyti savo pavardę, o ant blanko, kuriame fiksuojama, kam dovanojami 5 Lt čekiai, ji tik padėjo parašą, taip ir neparašiusi vardo ir pavardės.

Dėl incidento – tarnybinis patikrinimas

Kai šis incidentas iškilo į viešumą, Kretingos rajono policijos komisariato atstovė spaudai Neringa Retkienė ir viršininko pavaduotojas Andrius Grabys nuvyko į „Maximą“ aiškintis, kuris pareigūnas taip įžūliai elgėsi.

Konflikte dalyvavę parduotuvės darbuotojai policijai parašė paaiškinimus apie šią situaciją. „Paprašėme „Maximos“ vaizdajuostės, kurioje nufilmuotas konfliktas. Pagal ją išsiaiškinome, kad konfliktą sukėlė D.Vaitkienė. Apie tai, kad D.Vaitkienė ne tarnybos metu viešumoje nesilaikydama visuotinai pripažintų moralės normų, etikos reikalavimų bei melagingai prisistatydama policijos pareigūne pakenkė geram Kretingos rajono policijos komisariato pareigūnų vardui ir sumažino pasitikėjimą valstybės institucijomis ir pareigūnais bei galimai piktnaudžiavo tarnyba, informavome Kalėjimų departamentą“, - sakė N.Retkienė.

Kalėjimų departamentas atliko tarnybinį tyrimą, kurio išvadas pateikė Kretingos rajono policijos komisariatui. Direktoriaus Sauliaus Vitkūno pasirašytose išvadose konstatuota, kad išanalizavus dokumentinę medžiagą ir peržiūrėjus „Maximoje“ nufilmuotą medžiagą, faktinių duomenų apie tai, kad D.Vaitkienė prisistatė policijos pareigūne, nenustatyta. Teigiama, kad D.Vaitkienė pagrįstai gynė pažeistas vartotojo teises, viešumoje elgėsi tinkamai, todėl tarnybinės nuobaudos neskirta.

Neigė konfliktavusi

„Tai buvo trečias kartas, kai naujojoje „Maximoje“ čekyje buvo nurodyta neteisinga suma. Todėl ir šįkart stebėjau, kai pardavėja mušė kainas. Jai pasakiau, kad neteisingai nurodyta kaina, tačiau man atsakė, esą viskas yra teisinga. Kai sumokėjau, nutariau dėl visa ko dar pažiūrėti, ar ištaisyta klaida. Žiūriu - ne“, - sakė D.Vaitkienė. Ji nepamenanti, kokia čekyje buvo nurodyta tiksli suma, tačiau neigia, kad konfliktas kilo dėl vieno lito. D.Vaitkienės teigimu, ji sumokėjo apie 3-4 litus daugiau.

„Kadangi pardavėja nekreipė dėmesio, pamačiau, kad eina apsaugos darbuotojas. Jo paprašiau pakviesti ką nors iš vadovų. Jis sakė, kad šiuo metu nieko nėra. Negalėjau tuo patikėti. Kai parodžiau pažymėjimą, pamainos viršininkė kažkaip atsirado. Pažymėjimą parodžiau dėl to, kad mačiau, jog kitaip savo, kaip pirkėjos, teisių neapginsiu. Pamainos viršininkė pažiūrėjo į čekį, pamatė klaidą, grąžino pinigus ir įteikė 5 Lt vertės kuponą. Ji atsiprašė už pardavėjos elgesį, kvietė sugrįžti, maloniai išlydėjo“, - sakė D.Vaitkienė.

Ji neigė parduotuvėje kėlusi triukšmą bei mojavusi pažymėjimu. „Mano ne toks charakteris, kad aš šūkaučiau. Ir kaip galėjau prikaišioti, kad pamainos viršininkė blogai vadovauja? Jei dirbčiau „Maximoje“, tada ir galėčiau vertinti vadovės elgesį. Be to, kaip galima teigti, kad prisistačiau policijos pareigūne, jei parodžiau pažymėjimą? Todėl policijos vardo nepažeminau“, - sakė D.Vaitkienė.

Vyresnioji inspektorė neigė ir slėpusi savo pavardę. „Jie manęs pavardės net neklausė. Juk ant lapo, kad gaučiau 5 Lt vertės kuponą, parašiau vardą ir pavardę. Be to, juk pavardė yra ant pažymėjimo, kurį jie matė“, - teigė D.Vaitkienė.

Pagal Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos ir jam pavaldžių įstaigų pareigūnų etikos taisykles, pareigūnas, vadovaudamasis nesavanaudiškumo principu, privalo nesinaudoti tarnyba, einamomis pareigomis bei suteiktais įgaliojimais ir nereikalauti to iš kitų, siekdamas naudos sau, savo šeimai, artimiesiems ir draugams. Taip pat pareigūnas tarnybos ir ne tarnybos metu viešumoje privalo laikytis visuotinai pripažintų moralės normų, etiketo reikalavimų ir vengti elgesio, kuris gali būti suprantamas kaip kenkiantis valstybės ar bausmių vykdymo sistemos reputacijai ir mažinantis visuomenės pagarbą bei pasitikėjimą tiek valstybės institucijomis, tiek pačiu pareigūnu.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas