Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingiškis Tomas Tumtumkevičius įsitikinęs, kad gaisrinė tarnyba turėtų prisiimti atsakomybę už gaisrus, kilusius dėl netvarkingų kaminų. Neva, ši tarnyba pati turėtų pasirūpinti žmonėms išvalyti kaminus. Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inspekcijos viršininkas Rimantas Nagreckis nesutiko su tokiais kretingiškio samprotavimais: savo namais turi pasirūpinti pats šeimininkas, o ne ugniagesiai.

„Daugumos gaisrų priežastis – netvarkinga krosnis bei kaminas. Manau, kad gaisrinė turėtų užbėgti už akių tiems nelaimingiems atsitikimams: galėtų įsteigti kaminkrėčių tarnybą. Žmogus žinotų, kur kreiptis, norėdamas išsivalyti savo namo kaminą. Dabar tuo užsiima tik privatūs kaminkrėčiai: ši paslauga yra brangi, žmonės neįstengia jų samdytis. Dėl to ir kyla gaisrai“, - mano T.Tumtumkevičius.

Vyriškis tvirtino, jog išvalyti savo senyvo amžiaus tėvo namų kaminą išsikvietęs kaminkrėtį. Šis už paslaugą paprašė 150 Lt. „Pensininkui ši paslauga yra per brangi. Valstybė galėtų pasirūpinti namų saugumu. Tai būtų pati geriausia gaisrų prevencija: ir pinigų gaisrinės nešvaistytų, ir išsaugotų žmonių turtą bei gyvybes. Be to, ir tarnyba pasivadino priešgaisrine“, - įsitikinęs vyriškis.

R.Nagreckis tokiai nuomonei paprieštaravo, pateikdamas palyginimų: „Jeigu žmogus statosi namą, jis pats jį ir prižiūri. Taip, kaip ir įsivedęs elektrą, pats moka už jos naudojimą. Prižiūrėti namo kaminą bei krosnis - privalu: tai numatyta Bendrosiose priešgaisrinės saugos taisyklėse. Šios taisyklės privalomos kiekvienų namų šeimininkams, kaip ir Kelių eismo taisyklės – visiems vairuotojams“.

R.Nagreckio žodžiais, kaminą yra privaloma išvalyti prieš kiekvieną kūrenimo sezoną, o sezono metu – kas mėnesį. Už netvarkingą krosnį arba kaminą gresia nuobauda iki 200 Lt. Jeigu dėl netvarkingo kamino ar krosnies kilo gaisras ir sudegė turtas ar netgi žmogus, asmeniui gresia baudžiamoji atsakomybė.

„Kaminkrėčio darbą dabar dažniausiai atlieka pavieniai asmenys, dirbantys pagal verslo liudijimus. Anksčiau tokie asmenys apie teikiamas paslaugas skelbdavosi laikraščiuose, dabar kaminkrėčių sumažėjo. Šis darbas – itin pavojingas ir sudėtingas. Kaminkrėtys pats nusistato užmokestį už atliekamą paslaugą“, - teigė R.Nagreckis.

Redakcija susisiekė su Kretingoje antrus metus kaminkrėčio darbą dirbančiu Egidijumi Kurliansku.

E.Kurlianskas tikino, jog būna situacijų, kai per dieną išvalo 2-3 kaminus, o būna mėnesių, kai jo paslaugų neprireikia niekam. „Sudėtingiau yra išvalyti naujoviškus kaminus, ypač tuos, kuriuos nemokšiškai sumūrijo statybininkai: tuomet neužtenka tik šepečių, reikia naudoti ir chemikalus, sunaikinančius suodis.

Pasak E.Kurliansko, tik vienetai gyventojų kaminus profilaktiškai tevalo kasmet. Jeigu kaminas nėra užsikimšęs, tokia paslauga kainuoja 70 Lt. Brangiau - 150 – 200 Lt - kainuoja išvalyti naujoviškus, nevykusiai pastatytus kaminus, kurie užsikemša per mėnesį, arba itin senus, nuodegomis užterštus kaminus.

„Kartais kaminkrėčių darbo sąlygos bei situacijos būna labai pavojingos, ypač kai reikia lipti slidžia stogo danga, stačiais šlaitiniais stogais. Darbas pavojingas, o uždarbis nėra toks jau didelis: vyrai dabar labiau renkasi pelningesnes specialybes“, - apie tai, kodėl trūksta šios retos profesijos žmonių, kalbėjo šeštus metus kaminkrėčio darbą dirbantis vyriškis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas