Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Į redakciją kreipėsi keletas Klaipėdos gatvės gyventojų: jiems nerimą kelia kaimynas, jau keletą savaičių nebesikeliantis iš lovos ir atsisakantis kovoti už savo gyvybę. Ligonio kaimynai pasakojo, jog viskas prasidėjo prieš trejetą savaičių: 35-erių vyras, nevartojęs alkoholio daugiau negu pusantrų metų, ėmė gerti. Išėjęs iš savo namų, vyras apsigyveno pas motiną, nebėjo į darbą, nebereagavo į aplinką.

„Prikalbėjome važiuoti pas gydytoją. Jam pripažino alkoholizmą. Kretingos ligoninėje gydytojas psichiatras išrašė siuntimą į Švėkšnos psichiatrinę ligoninę. Patarė kuo greičiau vežti gydyti. Tąkart neturėjome automobilio, todėl su ligoniu grįžome namo. Tačiau dabar jis atsisako važiuoti gydytis. Pamanėme, kad jei šeima neįkalba, gal svetimi žmonės padės, nes psichiatras pasakė: jei neišvešime ligonio, jis gali greitai mirti“, - kalbėjo sergančio vyro kaimynė.

Sergančio vyro sesuo pasakojo, kad šiam mėlynuojančios kojos, per tris savaites jis sulyso. Be to, ligoniui niekaip nenustojo kraujuoti sulaužyta nosis.

„Vakare jis kažkodėl pakilo iš lovos. Gal susvirduliavo, gal kažkur užkliuvo ir griuvo ant mūrinės krosnies. Nosis lūžo ir pradėjo smarkiai kraujuoti. Tada jis sutiko būti vežamas į ligoninę“, - pasakojo ligonio sesuo.

Ji, išsikvietusi kaimynus, savo brolį nuvežė į vieną iš Klaipėdos ligoninių. „Tikėjausi, kad brolį paguldys į ligoninę. Tačiau gydytojai pasakė, kad dėl sulaužytos nosies į ligoninę žmonių neguldo. O alkoholizmui gydyti ligoninė nepritaikyta, tad patarė brolį vežti ten, kur ir nurodyta siuntime – į Švėkšną“, - pasakojo moteris.

Su taksi automobiliu ji parvežė brolį namo. Pakeliui jis išsitraukė iš sulaužytos nosies tamponus ir vėl ėmė kraujuoti.

„Jei jis kraujuos taip ir toliau, atsisakys gydomas – mirs. Tačiau niekaip negalime jo įkalbėti – jam jau niekas nebeatrodo svarbu“, - sakė kaimynai.

Vyras nesileido įkalbamas nei savo motinos, nei sesers ar kaimynų. „Aš niekur nevažiuosiu ir nieko nešnekėsiu. Būkite geri, išeikite“, - prašė ligonis.

Jį prieš keletą savaičių apžiūrėjęs gydytojas psichiatras Tomas Brasas patvirtino, kad ligonio išvežti prieš jo valią negalima.

„Jei ligonis atsisako vykti gydytis, negalima jo išvežti prievarta – tai būtų žmogaus teisių pažeidimas. Tačiau Lietuvos Respublikos psichikos sveikatos priežiūros įstatymas numato, kada galima gydyti prieš žmogaus valią“, - sakė T.Brasas.

Įstatymo 27-asis straipsnis numato, kad prievarta psichikos ligonis gali būti išvežtas gydyti tik tada, kai kenkia savo arba kitų sveikatai bei gyvybei.

„Jei minėtas ligonis nebevalgo, nereaguoja į aplinką, galima pakartotinai iškviesti greitąją medicinos pagalbą. Tada jį atvežus į priimamąjį galima vėl apžiūrėti arba su siuntimu išvežti gydyti. Tokiais atvejais dėl žmogaus gerovės kartais gali būti pasitelkiama ir policija“, - kalbėjo gydytojas psichiatras.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas