Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Investicijos – į alternatyvų verslą kaime

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Žemė ir ūkis
  • 2007-09-21

Žadeikių kaime ūkininkaujanti Editos ir Arūno Vasiliauskų šeima gyvena naujais, bet maloniais rūpesčiais - šį rudenį jie į savo sodybą jau gali pasikviesti ramaus poilsio mėgėjus. Jų poreikiams pastatyta nauja, dar pušų sakais kvepianti pirtis.

Žadeikių kaime ūkininkaujantys Edita ir Arūnas Vasiliauskai, investavę į alternatyvų verslą kaime, sakė tai darę ne aklai: žmonių, besirūpinančių savo sveikata, daugėja ir mieste, ir kaime.

Vienu sykiu prie vaišių stalo pirtyje gali susėsti 17 žmonių, garinėje – pasikaitinti ir pasivanoti – sutilps 10 arba 12 pirties malonumų mėgėjų. Pirties šeimininkai pasirūpino įrengti šildomas grindis, dušą. Pavargusiems bus kur ir pailsėti, o jei kas pageidaus – bus pašildytas ir baseinėlio vanduo.

“Pirtį suprojektavo kretingiškiai, sienojus suruošė plungiškiai, o štai aplinkos tvarkymo, daugelį apdailos darbų dirbome patys”, - pasakojo Edita Vasiliauskienė.

Jos rūpesčiu pirties ir sodybos aplinka apsodinta pačios užaugintomis gėlėmis, o akmenų tvoros, tvorelės, alpinariumai įrengti Arūno.

“Mūsų žemės – akmeningos, tad akmenų buvo iš kur parsigabenti”, - sakė jis.

Augalininkystės ūkį vystantys E.ir A.Vasiliauskai šiemet ypač nukentėjo nuo liūčių: kūlė tik rapsus. Miežių ir kviečių derliaus nebus nė grūdo. Tačiau ne tik apie blogus derlius galvodami ūkininkai investavo į alternatyvų verslą kaime.

“Vaikai paaugo – reikėjo darbo. Kažkaip su vyru įsikalbėjome, kad galėtume pasistatyti pirtį. Tą patį daryti įkalbinėjo ir draugai, giminės, kurių pirtyse viešėdavome. Jie vis sakydavo: “Ar patys negalit pasistatyti pirties?” Žinoma, kad galim, nusprendėm. Taip per trejus metus ir išvystėme mintį”, - apie priežastis, nulėmusias sprendimą investuoti ne į žemės ūkį, kalbėjo E.Vasiliauskienė.

Ji pasidžiaugė, jog darbo vietą susikūrė vietoje – namuose. “Ir trys vaikai bus prižiūrėti, ir vyras pavalgydintas, ir kambarine dirbsiu ne kur Palangoje, o savo namuose, savo pirtyje. Ir į darbą eisiu su malonumu”, - įsitikinusi Edita.

Ūkininkai neinvestavo užmerktomis akimis: jie pastebi, kad vis daugiau tiek miesto, tiek kaimo žmonių rūpinasi savo sveikata, ieško būdų tai sveikatai stiprinti. “Taigi perspektyvų turime”, - įsitikinę E.ir A.Vasiliauskai.

E.Vasiliauskienė turi minčių į pirtį pasikviesti sveikuolių klubų narių, žolininkų, kad šie pamokytų, parodytų, kaip teisingai kaitintis pirtyje, kokie gamtos turtai pasitarnauja sveikatai stiprinti.

“Pirtis pasitarnaus ir šeimai, ir draugų turėsime kur pasikviesti. Juk negali vien tik apie pinigus galvoti”, - sakė ūkininkai.

Žemdirbiškų darbų jie neatsisakysią: yra nuosavos, nuomojamos žemės, kurią reikia ir suarti, ir apsėti. Pavasariais Edita užaugina parduoti gėlių daigų. “Gėles auginsiu. Jų vis tiek reikės sodybai, pirties aplinkai papuošti”, - teigė ji.

E.ir A.Vasiliauskai nepabijojo į pirtį investuoti savų ir skolintų lėšų. Nes, anot jų, investicija šiandien yra investicija ateičiai. “Ji skirta ne tik mums, bet ir vaikams”, - kalbėjo ūkininkų šeima, pirmosiomis rudens dienomis jau sulaukusi ir pirmųjų pirties lankytojų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas