- Sunkus atvejis. Pats nerūkau ir negeriu, todėl neturiu tokių problemų. Galiu linksmintis ir be alkoholio. Toks nesugebėjimas švęsti be alkoholio, mano nuomone, jau tapęs beveik sena tradicija. Juk sunku rasti tokį žmogų, kuris negertų. Norint sumažinti alkoholio vartojimą, yra tik viena išeitis – nustoti jį pardavinėti.
Gražina Macijauskaitė:
- Daugelis nesugeba. Per daug patrauklios reklamos, kad žmonės sugebėtų atsispirti peršamiems alkoholiniams gėrimams. Tik uždraudus ar sumažinus tokias reklamas, padėtis pagerėtų. Jaunimas prisižiūri tokių reklamų – ir puola pirkti šventėms. Juk būti linksmam, bendrauti, švęsti visai nereikalingi alkoholiniai gėrimai.
Leokadija Kaukėnienė:
- Šiuo metu tai labai aktuali problema. Gėrimas per šventes yra tapęs kone tautiniu lietuvių bruožu. Kiek tik galiu prisiminti, net karo metais lietuviai gamindavo degtinę namie, nes parduotuvėje jos nebuvo arba buvo per brangu. Jei valstybė stengtųsi, būtų įmanoma alkoholio vartojimą sumažinti, tačiau pačiai valstybei – tai nenaudinga.
Jonas Berlinskas:
- Nelabai, nors galėtų. Aš pats beveik nevartoju alkoholio ir tai man netrukdo švęsti. Nors kartais būna, kad per šventes kiti ragina. Tada iš mandagumo paragauju. Tačiau galima būti linksmam ir be alkoholio. Tai jau lemia, kaip suorganizuota šventė. Bet juk pas mus Lietuvoj taip yra: nėra butelio – nėra šnekos.