Pajūrio naujienos
Help
2024 Rugsėjis
Pi 29162330
An 3101724
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar rusų kalbos mokymą mokyklose reikėtų keisti į didesnį Europos kalbų pažinimą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Moliūgo šventė

Laiminga, nes jaučiasi sveika

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2007-06-01

“Esu laimingiausias žmogus pasaulyje: niekas neskauda, nejaučiu nuovargio”, - sako imbariškė Bronė Buivydienė, kuri surado ir sau pritaikė sveiką gyvenimo būdą. Anot pašnekovės, sveiką gyvenimo būdą kiekvienas supranta savaip. Jai tai – sveikata, laimė ir būti viskuo patenkintai. Tačiau į šią būseną dažnas žmogus ateina per skausmą ir per visiškai prarastą sveikatą.

Imbariškė Bronė Buivydienė, patyrusi, ką reiškia rimtai sirgti, išgyvenusi sūnaus netektį, sugebėjo padėti pati sau: moteris susigrąžino sveikatą ir iš naujo patyrė gyvenimo džiaugsmą.
Svėrė 107 kg ir kentėjo nuo migrenos priepuolių

Buvo laikas, kuomet būdama 164 cm ūgio B.Buivydienė svėrė 107 kg. Ji nuolat kentėjo nuo migrenos priepuolių, vartojo raminamuosius vaistus, nuolat kentė širdies ritmo sutrikimus, moterį kamavo ir sutrikusi kepenų veikla.

“Tuomet man gyvenimas buvo nepakeliamas, nuolat atrodė, kad greitai ir nuo kėdės nebeatsistosiu, - apie savo, jau dabar – ir kelerių metų, praeitį kalbėjo B.Buivydienė. – Gyvenu kaime. Tad su vyru laikėme daug gyvulių, reikėjo užauginti vaikus. Laiko sau nebelikdavo”.

Laiko sau nebuvimas B.Buivydienę atvedė į rimtą ligą: ji susirgo širdies raumenų uždegimu, kurį gydėsi sanatorijoje Jaltoje. Štai ten ji ir sutiko gydytoją, kuri ne tik skyrė moteriai labai daug procedūrų, bet ir supažindino su gydomuoju keturių žingsnių kvėpavimu.

Jo B.Buivydienė nepamiršo, bet nevisuomet naudodavo sveikatai pataisyti. “Kuomet jau nebeužlipdavau į antrą aukštą, tuomet atsimindavau, ką sakė gydytoja”, - pasakojo B.Buivydienė.

Tačiau atmintis ne viską sugebėjo užfiksuoti. Tada B.Buivydienė pradėjo ieškoti specialios literatūros, pradėjo domėtis sveika gyvensena. Bet kad tai taptų visišku gyvenimo būdu, turėjo praeiti 25 metai.

Kiekvieną rytą Bronė Buivydienė atlieka jai ir jos sveikatai labai svarbius Tibeto pratimus, kurie kartu su kvėpavimo pratimais stiprina ir kūną, ir dvasią.
Nuo negalių – Tibeto pratimai ir Su-džok terapija

Šiandien B.Buivydienės asmeninėje bibliotekoje gausu knygų, kuriose – apstu rekomendacijų, kaip sveikai gyventi.

Kad rekomendacijas pritaikytų sau, kad galėtų jomis naudotis, B.Buivydienė turėjo ne tik perskaityti nemažai knygų, bet ir įgytas žinias pritaikyti realiai.

Šiandien B.Buivydienė džiaugiasi ne tik atsikračiusi per 30 kg, bet ir suvaldytu širdies ritmu, pagražėjusiomis kojų venomis, normaliu kraujospūdžiu. Moteris taip pat nebeatmena, kuomet ji bepatyrė migrenos priepuolį. Kišenių nebesveria ir medikamentai, kuriuos tekdavę vartoti užėjus skausmui.

Labiausiai gyventi B.Buivydienei padeda Tibeto pratimai, kuriuos ji sąžiningai atlieka kiekvieną rytą.

B.Buivydienės rytas prasideda 5 val. 30 min. Atsibudusi keltis neskuba – lovoje pasirąžo. Atsikėlusi būtinai atlieka vandens procedūras, tačiau niekuomet savęs neverčia daryti to, ko nenori.

Vandens procedūras – apsiliejimus šaltu vandeniu – B.Buivydienė sako atliekanti arba lauke, arba namuose, atsižvelgdama į metų laiką, orą, nuotaiką.

Apsiliejusi vandeniu moteris jį įmasažuoja į odą. “Man nereikia jokių kremų, jokių pienelių kūnui – pakanka vandens ir masažo”, - teigė pašnekovė.

Apsitrynusi grubiu rankšluosčiu, imasi, kaip pati sako, jai švento dalyko – Tibeto pratimų, kuriuos derina su kvėpavimo pratimais.

Būtent jie ir suteikia moteriai sveikatos.

Vakarais B.Buivydienė pasistengia atsipalaiduoti – pamedituoti. Sveikatai pagerinti naudoja ir Su-džok terapiją: paguli ant specialių kilimėlių stuburui, atlieka kitus Su-džok pratimus.

Pusryčiams – piktžolių sultys

Kiekvieną vasaros rytą B.Buivydienė pasirauna gerą saują dilgėlių, žliūgių ir kiaulpienių. Iš šių piktžolių ji išsisunkia sulčių, ir jų kiekvieną rytą išgeria apie 50 g.

Po to moteris važiuoja į darbą: ji turi savo įmonę, aktyviai dalyvauja visuomeninėje veikloje.

B.Buivydienė nesilaiko jokių dietų. Ji įsitikinusi, jog žmogui reikalingi visi mūsų vartojami produktai, todėl nepritaria dietoms be duonos, be mėsos ir panašiai. Didelį dėmesį moteris skiria daržovėms, vaisiams, tačiau tiems, kurie auga mūsų žemėje, – egzotika ji nesižavi. Valgo daug medaus, išbandė gydomąsias molio savybes. Dieną per savaitę skiria iškrovai. Griežto valgymo režimo neturi, taigi valgo tuomet, kai norisi.

“Esu įsitikinusi: žmogus sau gali labai padėti, gali pats sau būti gydytoju. Tačiau kad būtum sveikas, kad sau patiktum, privalu taikyti visą kompleksą priemonių. Pažiūrėkit, kaip atrodo perbadavę, įvairių dietų išsekinti žmonės: nei veido spalvos, nei gyvenimo džiaugsmo, – sakė B.Buivydienė. – Kai esi sveikas, ir daugelis gyvenimo problemų atrodo nebe tokios baisios”.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas