Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Savivaldybės darbuotojai politikams – neįveikiami

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Savivaldybėje
  • 2007-02-16

Baigiantis kadencijai, politikai Savivaldybės darbuotojams siūlė „klizmos“, baksnojo į neatliktus darbus, tačiau liko nieko nepešę. Nors svarbiausiu ketvirtadienį įvykusio Tarybos posėdžio klausimu turėjo būti biudžeto svarstymas, jis liko tik vienu iš 36 klausimų. Politikų dėmesio sulaukė ir karščiausių diskusijų sukėlė pradėtos ir numatomos statybos bei Kūlupėnų seniūnijos gyventojų skundas dėl Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos direktoriaus Vido Kelpšos.

Rajono Tarybos nariai apsimetė nežinantys, kas stato šį namą. Ne vienas politikų, paklaustas, kodėl neįvardino savininkės, „Pajūrio naujienoms“ atsakė klausimu į klausimą – o kodėl aš?
Gyventojai suabejojo, ar valdžia juos gina

Į rajono Tarybą kreipėsi kretingiškiai, šalia kurių namų bendrovė „Renostera“ rengiasi statyti du septynaukščius namus. Jeigu sklype, esančiame Laisvės gatvės rajone, netoli moterų vienuolyno, būtų pastatyti daugiaaukščiai pastatai, gyventojai, jų teigimu, patirtų daugybę nepatogumų. Gyvenantieji individualiuose namuose daugiau niekada nematytų saulės, o šalia esančių daugiabučių gyventojai mano, kad naujieji kaimynai „liptų jiems ant galvų“, nes minėta teritorija yra per maža tokiam dideliam gyventojų skaičiui ir neišvengiamai didėsiančiam automobilių srautui.

Į rajono Tarybos posėdį atvykę gyventojai teigė abejojantys, ar Statybos ir urbanistikos skyriaus vedėjas Vytautas Kaunas teisėtai susigrąžino tėvų žemę, kuri netrukus buvo perparduota asmenims, siekiantiems jame pastatyti du septynaukščius namus. Pasak gyventojų, daugybė žmonių laukia eilėje atgauti žemę, tačiau jiems taip nesiseka, kaip žmonėms, dirbantiems Savivaldybėje.

Gyventojai piktinosi tuo, kad atvykėliais Savivaldybė rūpinasi labiau negu miesto gyventojais. Pasak žmonių, bendrovė, ketinanti statyti namus jų kaimynystėje, jau paskelbė rezervuojanti butus, nors pasirodė, kad dar nepakeista žemės paskirtis, o gyventojai priešinasi tokioms statyboms. Vyriausiasis architektas Jonas Petrulis gyventojus ramino, kad jų interesai nebus pažeisti. Jam pritarė ir meras Valerijonas Kubilius, tačiau įspėjo, kad Savivaldybė netrukdys privačiam verslui – tik kontroliuos, kad nebūtų pažeisti galiojantys įstatymai.

Šešėlis krito ant neįvardintos Tarybos narės

Viename iš Tarybos posėdžių patvirtinę detalųjį planą, kitame politikai prisipažino buvę apgauti. Už tai, kad politikams buvo pakištas tvirtinti detalusis planas su galimai nelegalia statyba, Tarybos narys Vytautas Karaliūnas kaltiems Savivaldybės darbuotojams pasiūlė „geros klizmos“.

Valstybinėje žemėje, neturint leidimo statybai, buvo pastatytas ūkinis pastatas ir pradėtas statyti gyvenamasis namas. Sprendimą dėl detaliojo plano rengė architektas J.Petrulis.

J.Petrulis paaiškino, kad jo kompetencija – tik rengti dokumentus, o projektuotojai, šiuo atveju - „Progresyvūs projektai“, turėję žinoti, kad sklype jau vyksta statybos darbai. Politikams jis paaiškino, kad dabar įteisinti pradėtą statybą nėra jokios galimybės.

Tarybos nariai klausė architektą, kas yra statomo namo savininkas. J.Petrulis leido suprasti, kad tai jam nėra paslaptis, bet garsiai pasakyti pavardę atsisakė. Jis išraiškingai pakėlė rankas ir nutilo. Daugiau Tarybos nariai jo ir nespaudė. Neoficialiai Tarybos nariai teigė, kad niekam ne paslaptis, kad šį namą stato viena iš jų kolegių – Tarybos narė. Tačiau nė vienas politikų, pretenduojančių į naująją Tarybą, neišdrįso kolegės paklausti, ar tai ji nelegaliai stato namą.

Taryba Savivaldybės administracijos direktorių Valerijoną Černeckį įpareigojo informuoti apskrities viršininko administraciją apie nelegaliai statomą namą.

Pylos paskirti nebuvo kam, nes visi teigė dirbę pagal savo kompetenciją, o šalia ligoninės dygstančio namo nematę. Tarybos narys Virginijus Brazauskas priminė kolegas įspėjęs apie galimai nelegaliai statomą namą, tačiau politikai jo nesiklausė ir leido rengti detalųjį planą.

Tarnautojai neatliko savo pareigų

Dėl detaliųjų planų ir nelegalių statybų Kretingoje pastaruoju metu skandalai kyla vienas po kito. Netrukus dar kartą viešai bus svarstomas detalusis planas dėl buvusiojo telekomo pastato. Paaiškėjo, kad, pažeidus gyventojų informavimo tvarką, buvo ketinta centre pastatyti dar vieną daugiaaukštį pastatą. Rotušės aikštės 14-ojo namo kieme, nieko nežinant šio namo gyventojams, buvo ketinta statyti keturių aukštų pastatą. Pasak mero V.Kubiliaus, gyventojai nebuvo informuoti dėl to, kad Savivaldybės darbuotojai nepasirūpino pranešti atitinkamoms institucijoms apie tai, jog bendrovė „Kretingos komunalininkas“ reorganizuota į dvi – „Kretingos komunalininkas“ ir „Kretingos būstas“. Daugiabučius gyvenamuosius namus, neturinčius bendrijų, administruoja pastaroji bendrovė, kuri ir turėjo būti informuota dėl detaliųjų planų svarstymo.

Bejėgiai prieš mokyklos direktorių

Rajono Tarybą pasiekė 60 Kūlupėnų seniūnijos gyventojų pasirašytas skundas dėl Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos direktoriaus Vido Kelpšos elgesio.

Kaip teigiama skunde, dėl netinkamo direktoriaus elgesio iš darbo neva savo noru pasitraukė 18 darbuotojų. Pasak skundą pasirašiusių žmonių, direktorius vadovaujasi principu, kurį iškabino netgi viešai: „Nepakeičiamų nėra, yra tik nepakeisti“.

Meras V.Kubilius pripažino, kad problemos ir skundai prasidėjo, vos mokyklos direktoriumi tapo V.Kelpša. Savivaldybę žmonės atakavo ir būriais, ir po vieną, kreipėsi ir žodžiu, ir raštu. Pasak V.Kubiliaus, mokykloje atmosfera iš tiesų yra bloga, bet formaliai direktoriui nėra ko prikišti.

„Ne sykį direktoriui esu sakęs nebūti formalistu, kompiuteriu, esu sakęs, kad svarbiausia – gera atmosfera, bet niekas nesikeičia“, - savo bejėgiškumą pripažino rajono vadovas.

Merui pritarė ir rajono Švietimo skyriaus vedėja Dalia Martišauskienė, teigdama, kad V.Kelpša dirba remdamasis dokumentais, bet prasilenkdamas su žmoniškumu. Vicemeras Juozas Mažeika, Kūlupėnų mokyklai vadovavęs 30 metų, pastebėjo, jog visa ko priežastis – direktorius neranda bendros kalbos su bendruomene, todėl žmonės ir priešinasi tokiam vadovui.

Politikai nusprendė į kitą Tarybos posėdį pakviesti direktorių V.Kelpšą ir, anot mero, paklausti, „gali jis dirbti mokykloje ar ne“.

Politikai patvirtino 77 mln. 636 tūkst. Lt rajono Savivaldybės biudžetą.

Apie tai ir kitus Tarybos sprendimus – kitame laikraščio numeryje.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas