Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Kaimo bendruomenėse
  • 2007-02-16

* Lazdininkuose

su metine ataskaita lankėsi Kretingos rajono meras Valerijonas Kubilius.

Pasak bendruomenės centro „Lazdininkai“ vadovės Vandos Šimkuvienės, dabar -didžiausias rūpestis, kaip, paminėjus Valentino dieną ir Vasario 16-ąją, atšvęsti Užgavėnes.

- Užgavėnės turi būti švenčiamos pagal senas Lazdininkų ir Darbėnų tradicijas – ne tik su blynais ir koše, bet su Lašininiu ir Kanapiniu,- sakė V.Šimkuvienė.

* Kalniškiuose

taip pat su metine ataskaita lankėsi Kretingos rajono meras V. Kubilius. Susirinkę gyventojai uždavė merui jiems rūpimus klausimais: kada bus remontuojamas medicinos punktas, ar bus asfaltuojamas kelias į Karteną ir kt.

* Kretingos

kaimo plėtros asociacijos valdybos pirmininkė Bronė Buivydienė trečiadienį, vasario 14 dieną, lankėsi Vilniuje ir pasirašė sutartį su Nacionalinio mokėjimo agentūra 70 tūkst. Lt gauti.

Kretingos pranciškonų gimnazijoje įvyko seminaras skirtas bendruomenių atstovams, jų pirmininkams. Pasak B.Buivydienės, malonu, kad seminare dalyvavo ir seniūnai -Zita Rapalienė ir Povilas Šližius.

* Jokūbave

susirinkus mažai bendruomenės narių, planuotas rinkiminis susirinkimas neįvyko. Pasak Kretingos kultūros centro Jokūbavo filialo vedėjos Danutės Pilipčuk, didelę bendruomenės dalį sudaro pensinio amžiaus žmonės, ir jiems sunku žiemos metu ateiti. Todėl nesusirinkus reikiamam skaičiui žmonių, rinkiminis susirinkimas buvo atidėtas dviem savaitėms. Bendruomenės centrui vadovauja Viktoras Kairys.

Jokūbavo bendruomenė pasveikino jubiliatus bei naujagimių tėvelius.

- Mes labai džiaugėmės, jog turime du naujagimius. Abu jie – berniukai,- sakė D. Pilipčuk.

Ji pastebėjo, jog kartais bendruomenei įgyvendinti gražius sumanymus trukdo lėšų stygius. Du procentai, kurie skiriami nuo fizinių asmenų pajamų mokesčio reikmėms, sudaro menką sumą, ir visų poreikių netenkina.

Keturiolika jokūbaviškių jau pareiškė norą nuo kovo 1 dienos lankyti nemokamus kompiuterio raštingumo kursus. Kursų vadovė - Felicija Stramilaitė.

Jokūbaviškės rengiasi ir aerobikos kursams. Jau susitarė su treneriu, atvyksiančiu iš Klaipėdos.

Bendruomenė negailėjo klausimų ir su ataskaita atvykusiam merui Valerijonui Kubiliui. Žmonės teiravosi, ar nebūtų galima suremontuoti Kretingos kultūros centro Jokūbavo filialo rūsį ir įrengti 40 – 50 vietų salę, kur jaunimas galėtų rengti savo renginius.

Jokūbaviškiai išsakė ir nepasitenkinimą blogu susisiekimu su Kretinga. Dabar autobusas į Kretingą važiuoja tik rytą 7 val., o grįžta 16 val. Žmonės pageidauja, kad autobusai kursuotų dažniau.

Gyventojai norėtų, kad būtų nutiestas dviračių takas nuo Kretingos iki Jokūbavo. Dviračiais žmonės galėtų važiuoti ir į būsimas kapines Petrikaičiuose.

Susirinkusieji domėjosi, kada bus išasfaltuotas Jokūbavo - Raguviškių kelias, kada bus sutvarkyti ir atnaujinti šaligatviai Jokūbave bei ar būtų galima įrengti greičio ribotuvus.

Dainomis apie Tėvynę bei prisimindami B.Brazdžionio 100-ąsias gimimo metines jokūbaviškiai paminėjo Vasario 16-tąją.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas