Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar kandidatams į valstybių prezidentus turėtų būti taikomas maksimalaus amžiaus cenzas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Darbėniškis stipruolis pagerino Lietuvos rekordą

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sportas
  • 2007-02-13

Petras Savickis, 39 metų stipruolis iš Darbėnų, praėjusį savaitgalį 16 kg svarstį per 1 valandą iškėlė 1 tūkst. 668 kartus ir pagerino 16 kg svarsčio rovimo per 1 val. Lietuvos rekordą, kuris nuo 1998 metų priklausė Jonui Grinui, svarstį iškėlusiam 1 tūkst. 612 kartų.

P. Savickis siekė pagerinti ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio rekordą. Pastarasis priklauso rusui, Lipecko miesto gyventojui Aleksejui Vorotincevui, kuris per 1 valandą 1998 metais 16 kg svarstį išrovė 1 tūkst. 723 kartus. Taigi mūsų kraštiečiui P.Savickiui iki pasaulio rekordo pritrūko svarstį iškelti 55 kartus. Nors, kaip teigė pats P.Savickis, jis neoficialiai jau yra pagerinęs ir pasaulio rekordą - per treniruotes jam yra pavykę svarstį iškelti 1735 kartus.

Petras Savickis, stipruolis iš Darbėnų, per 1 valandą 16 kg svarstį iškėlė 1 tūkst. 668 kartus ir pagerino Lietuvos rekordą.
Darė klaidų

P.Savickis rekordų siekė “HBH-Juozo alaus” darykloje, stebint sirgaliams iš Darbėnų bei užeigos lankytojams.

P.Savickį taip pat stebėjo bei jo veiksmus fiksavo Lietuvos svarsčių kilnojimo federacijos prezidentas Arūnas Stankevičius bei viceprezidentas Vytautas Dobrovolskas. Abu jie – tarptautinės kategorijos teisėjai, pasirengę visą filmuotą, fotografuotą medžiagą bei protokolus nusiųsti Lietuvos rekordų agentūrai “Factum”, kad P. Savickio pasiekimas būtų užfiksuotas Lietuvos rekordų knygoje. Darbėniškio stipruolio rekordas bus užfiksuotas ir Lietuvos svarsčių kilnojimo federacijos dokumentuose.

V.Dobrovolskas “Pajūrio naujienoms” sakė, jog kilnodamas svarstį P.Savickis neišvengė klaidų: kelis kartus, keisdamas ranką, laisvąja ranka atsirėmė į koją, ne visada Petrui pavyko iki galo ištiesti kairiąją ranką, buvo momentų, kada sportininkas susverdėjo. Gali būti, kad sirgaliai šių klaidų nė nepastebėjo, teisėjai gi, esant klaidai, paprasčiausiai kėlimo neįskaitydavo. Per klaidas P.Savickis neteko taškų, tačiau kiek – teisėjai specialiai neskaičiavo.

Lietuvos svarsčių kilnojimo federacijos vadovai papasakojo, kad svarsčių kilnojimo fanatikai yra baltarusiai, mūsų šalyje gi 16 kg svarsčio kilnojimas laikomas netradicine sporto šaka, ir oficialiai varžomasi, raunant 32 kg svarstį. “Mūsų šalyje retai kas užsiima 16 kg svarsčio rovimu, tačiau Lietuva turi kuo pasigirti: absoliutus 16 kg svarsčio kėlimo pasaulio rekordas iki šiol priklauso Edvardui Brazauskui, kuris 1998 m. kovo 1-ąją svarstį kilnojo 5 val. 8 min. ir jį iškėlė 5 tūkst. 520 kartų”, - kalbėjo federacijos vadovai.

Kovo 3 dieną Panevėžyje įvyks pirmojo Svarsčių kilnojimo federacijos prezidento Kazimiero Paltaroko taurės varžybos. Jose federacija P.Savickiui sudarys sąlygas siekti pasaulio rekordo.

Norėjo padėti svarstį

Po pasiekto rekordo, visą valandą iškilnojęs svarstį, P.Savickis sakė, jog jaučiasi pakankamai gerai. Stipruolis teigė, jog prieš pasirodymą jam teko išgyventi startinį jaudulį: vis tik kilnoti svarstį per treniruotes ir prieš publiką – du skirtingi dalykai.

Likus 15 minučių iki pasirodymo pabaigos, P.Savickis jau buvo sumanęs svarstį padėti ant žemės ir pasirodymą nutraukti, nes sportininkui ypač buvo pradėję skaudėti delnai. “Tačiau pažiūrėjau į publiką ir nutariau tęsti, - kalbėjo P.Savickis. – Būtent publika ir padėjo išlaikyti tempą, o tai, kad teisėjai garsiai skaičiavo kiekvieną svarsčio pakėlimą, nė kiek netrukdė”.

Rengtis pasirodymui P.Savickis pradėjo praėjusių metų gruodžio 20 dieną ir iki varžybų treniravosi 53 dienas. Iki to laiko P.Savickis buvo nesitreniravęs 5 metus. “Dirbau krovėju, lentpjūvėje. Fizinis darbas pakeitė treniruotes, - kalbėjo P.Savickis. – Treniravausi, kasdien svarstį iškeldamas 500 kartų. Specialios dienos nesilaikiau, tik maisto papildų suvalgiau už 300 litų”.

Pagerinęs Lietuvos rekordą P.Savickis nutarė atsipalaiduoti draugų kompanijoje.

Du sūnus auginantis darbėniškis devynis kartus yra dalyvavęs ir ištvermingiausio Lietuvos stipruolio konkurse.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas