Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar kandidatams į valstybių prezidentus turėtų būti taikomas maksimalaus amžiaus cenzas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingiškės Jodita Ramonienė ir Romutė Drungilienė vasario 12 dieną atšventė savo 60–ąjį jubiliejų. „Esam gražios ir turtingos, tik charakteriais skirtingos, - šmaikštavo dvynės, tvirtindamos, jog nuo vaikystės buvusios absoliučios priešingybės. – Matyt, „išsiritome“ ne iš vieno kiaušinėlio“.

60–metį savaitgalį atšventusios seserys dvynės Jodita (kairėje) ir Romutė tvirtino, jog nuo vaikystės nebuvusios panašios nei išore, nei charakteriais: „Vienodi tik mudviejų balsai, o šiaip viskas – atvirkščiai. Įdėkit į laikraštį kokią mažą nuotraukėlę, - po reportažo paprašė Jodita. - Oi, ne – įdėkit visas, kiek tik prifotografavot“, - juokaudama jai paprieštaravo Romutė.

Dvynės Romutė ir Jodita gimė Kretingos rajono Traidžių kaime Petronėlės ir Prano Rimkų šeimoje. „Atėjome į pasaulį savo namuose. Mama pasakojo, kad mus „sugavo“ pribuvėja Anužienė“, - tvirtino seserys. Jodita gimė pirmoji, Romutė – po valandos. Klaidų jų varduose, moterys tvirtino, pridarė krikštyti vežę krikštatėviai: taip Judita tapo Jodita, o Ramutė – Romute.

„Kai augome, Romutė buvo „lepšė“: rami, lėta, jos negalėjai pajudinti. Nematysi jos ir besišypsančios, visada susiraukusi. O Jodita – spirganti, nenustygstanti vietoje. Tikra ugnis“, - taip seserys apibūdino viena kitą vaikystėje.

Dvynės dar turi jaunėlį brolį Petrą. „Petras gimė mūsų šeimą jau ištrėmus į Kačergatą, prie Baikalo. Mama sakydavo, kad brolį sugavo Sibiro upėj. Kaip gerai, kad mus atvežė į Sibirą, galvodavau: bent Petrį suradom. Labai mylėjau savo brolį. Jaučiausi jam esanti mama. Per tą meilę, keldama iš lovos, jį ir ant žemės buvau išmetusi“, - juokėsi Jodita.

Dvynės vaikystėje: kairėje – gyvybingoji Jodita, dešinėje – santūrioji Romutė. Dabar, seserys tvirtino, veido išraiškas, kaip ir charakterius, galėtum sukeisti vietomis.

Dabar visi trys Rimkų vaikai gyvena Kretingoje. Seserys džiaugėsi, jog dar gyvi ir abu tėvukai: motinai Petronėlei jau – 79–eri, tėvui Pranui – 84–eri.

Moterys tvirtino, jog dabar, sulaukus brandaus amžiaus, abiejų dvynių charakteriai tarsi apsivertė aukštyn kojom. „Kol maža buvau, jaučiausi jaunesnė už seserį. O sulaukusi 40-ties metų tapau vyresnė, nes gyvenimas mane stipriai aplaužė“, - kalbėjo Romutė.

Moteris neslėpė, jog per pastaruosius dešimt metų optimizmo ją išmokė savotiškos „grumtynės su gyvenimu“: ji neteko darbo, vis labiau kamavo fizinė negalia ir išgyvenimai šeimoje. „Humoras padeda įveikti negandas, kitiems nebūtina rodyti, kas iš tikrųjų darosi širdyje“, - tvirtino Romutė.

Tačiau Jodita, anot sesers, tapo santūri, skrupulinga. „Oi, tu manęs nepažįsti: aš esu labai ūmi, - jai paprieštaravo Jodita. – Mano vyras Antanas yra labai ramus, pamažėle, gyvenant šeimoje, jis slopino tą mano „spirgėjimą“. Be to, vidinės ramybės įgijau, gilindamasi į tikėjimo dalykus“, - atviravo Jodita.

Jodita pagal specialybę – buhalterė. Su vyru ji užaugino keturis sūnus: Virgilijui – 39–eri, Rimantui – 35–eri, Pranui 29–eri, jaunėliui Antanui – 23–ji.

Romutė, baigusi zootechnikės mokslus, užaugino du sūnus. Vyresniam Remigijui šiandien – 38–eri, o jaunėliui Milvydui – 31–eri. Moteris pasidžiaugė, jog vyrų jos namuose netrūksta: mat, jau susilaukė 5 anūkų ir vienos anūkės.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas