Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pinigų ir statybų bus daugiau

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Aktualijos
  • 2007-02-13

Šią savaitę Kretingos rajono savivaldybės Tarybos komitetai svarsto 2007-ųjų metų rajono Savivaldybės biudžeto projektą. Ketvirtadienį Taryba projektą turėtų patvirtinti. Patvirtintas biudžeto planas bus vykdomas rajono valdžioje esant jau naujai išrinktiems politikams.

Rajono savivaldybės biudžeto svarstymo išvakarėse Savivaldybės administracijos direktorius V.Černeckis 2007 metų Savivaldybės biudžetą apibūdino kaip optimistinį.

Rajono Savivaldybės biudžeto planą rengė Savivaldybės administracija nuo praėjusių metų gruodžio mėnesio. Administracijai Tarybos patvirtintą biudžeto projektą teks ir vykdyti. Į Tarybą susirinkę politikai galės daryti biudžeto plano pataisymus, tačiau neesminius.

Praėjusių metų rajono Savivaldybės biudžeto planas - 65,7 mln. Lt - buvo įvykdytas ir viršytas, pasiekė 71,3 mln. Lt. Savivaldybės administracijos Ekonomikos ir biudžeto skyriaus vedėjas Gvidas Jonauskas pripažino, jog 2006 finansiniai metai rajono Savivaldybei per Nepriklausomybės laikotarpį buvo vieni iš geriausių.

Neprastesni turėtų būti ir šie, kai biudžeto planuojamos pajamos - per 77 mln. Lt - yra 6,3 mln. Lt didesnės už pernykštes faktines ir apie 12 mln. Lt - už planines. Kaip ir ankstesniais metais, didžiausia biudžeto išlaidų dalis numatyta švietimui - 40,5 mln. Lt arba 52,2 proc., išlaidos socialinei apsaugai - 7 mln. Lt arba 9,1 proc., išlaidos poilsiui, kultūrai, religijai - 6,9 mln. Lt arba 8,9 proc. visų išlaidų. Be šių valstybės Savivaldybei aptarnauti deleguotų sričių, visuomenę, o ypač į rinkiminę kovą dėl rajono valdžios įsitraukusius politikus domina biudžete naujoms statyboms, renovacijoms numatyti pinigai. Apie 2007 metų rajono Savivaldybės biudžete planuojamas investicijas kalbėjomės su Savivaldybės administracijos direktoriumi Valerijonu Černeckiu.

- Įvertinkite šiems metams planuojamų investicijų lygį. Kokios nusimato naujos statybos, renovacijos, pradėtų statyti, remontuoti objektų statybos-remonto darbų tąsa, pabaigtuvės?

- Pagal investicijų apimtį, šiemet Respublikoje esame antri, po Kėdainių savivaldybės. Investicijoms planuojama 7,4 mln. Lt. Po ilgų prašymų, iš Sveikatos apsaugos ministerijos pagaliau gauname 400 tūkst. Lt Kretingos ligoninės medicininei įrangai pirkti. Siekdami Kretingoje išlaikyti ligoninę, dvejus pastaruosius metus medicininei įrangai pirkti lėšas - 500 tūkst. Lt ir 800 tūkst. Lt - skyrėme iš rajono Savivaldybės biudžeto. Ir šiemet reikės, tik jau mažiau - 39 tūkst. Lt, dar 120 tūkst. Lt ligoninė prisidės.

Ligoninės remontui gauname 1 mln. Lt. Šiemet užbaigsime Kretingos pirminio sveikatos priežiūros centro remontą. Už šiam tikslui gaunamus 490 tūkst. Lt bus įrengtas liftas, atlikti kiti baigiamieji darbai.

Prasidės naujos bibliotekos prie Pranciškonų gimnazijos bendrabučio (buvusios vandenvietės teritorijoje) statyba. Statybos pradžiai šiemet skirta pusė milijono litų. Jau baigiamas rengti būsimo bibliotekos pastato projektas.

1,2 mln. Lt gauname Kurmaičių pradinės mokyklos remontui. Šiuos pinigus stengsimės įsisavinti iki birželio mėnesio. Kadangi yra susitarta, kad šiemet dar gausime 436 tūkst. Lt, kurių trūksta remontui galutinai užbaigti. Šie pinigai yra pažadėti po Valstybės biudžeto patikslinimo, antrame pusmetyje. Ši mokykla iki ateinančio rugsėjo 1 dienos turėtų būti galutinai suremontuota.

Užbaigsime Pranciškonų gimnazijos remontą, tam numatyta 610 tūkst. Lt. Remontuoti likęs pastato pirmas aukštas ir rūsiai. 800 tūkst. Lt skiriama Marijono Daujoto vidurinės mokyklos remonto darbams tęsti, 600 tūkst. Lt - Sporto mokyklai remontuoti. 710 tūkst. Lt numatyta Kretingos lopšelio-darželio “Ąžuoliukas” pastato remontui. Salantų gimnazijos remontui iš Valstybės biudžeto atseikėta 2,5 mln. Lt, iš Savivaldybės - 625 tūkst. Lt.

Kretingos kultūros centre už planuojamus 500 tūkst. Lt bus baigtas atnaujinti stogas, pradėtas vidaus patalpų remontas, turbūt nuo žiūrovų salės.

Melioracijai šiais metais skiriama 997 tūkst. Lt ir 35 tūkst. Lt polderiams, esantiems Juodupėnų kaime, sutvarkyti.

Šiemet rengiamasis rajono bendrasis planas numatys ne vien Kretingos miesto, bet ir viso rajono teritorijų užstatymą. Planui rengti buvo paskelbtas konkursas, kurį laimėjo Klaipėdos universiteto architektai. Plano parengimas kainuos 1,15 mln. Lt.

Pryšmančiuose šiemet bus pradėta vandenvietės ir nuotekų valymo įrengimų su visais inžineriniais tinklais statyba, tam planuojami 2,2 mln. Lt iš valstybės biudžeto ir 417 tūkst. Lt iš Savivaldybės biudžeto. Vandentiekį ir kanalizaciją pryšmantiškiai turėtų turėti 2008 metų 3 ketvirtį.

Daugiau pinigų gausime ir kelių priežiūrai - 2 mln. 39 tūkst. Lt, pernai buvo 1,7 mln. Lt.

Bus lėšų - 139 tūkst. Lt - ir smulkiems, einamiesiems švietimo, kultūros, gydymo įstaigų remontams.

Baigiamas parengti autobusų stoties techninis projektas. 120 kv.m ploto stoties pastatas turėtų būti pastatytas irgi šiemet.

- Investicijoms skiriami dideli pinigai. Deja, ne visi tiki, kad jie panaudojami griežtai pagal paskirtį, kitaip tariant, kad nuo tų sumų niekam “nenubyra”. Socialliberalai “Pajūrio naujienose” piktinosi, jų įsitikinimu, per didele Kretingoje statomo viešojo tualeto kaina.

- Tualetui statyti buvo paskelbtas ir vyko atviras konkursas dėl rangovo parinkimo. Konkurse dalyvavo UAB “Vėtrūna” iš Telšių ir UAB “Edija” iš Kretingos. Laimėjo “Vėtrūna”, pasiūliusi mažesnę kainą. Tualeto 1 kv.m kaina - 2769,20 Lt, vieno kubinio metro kaina - 461,53 Lt, kuomet Respublikos vidutinė skaičiuojama 1 kub.m kaina yra 667 Lt, t.y. 206 Lt didesnė.

- Priekaištaujama ir dėl detaliųjų planų rengimo. Netgi jums, kaip administracijos direktoriui, kad esate planų, kuriuos užsako privatūs asmenys bei kompanijos, organizatorius, kad privačių užsakovų detaliesiems planams rengti švaistomos Savivaldybės biudžeto lėšos. Ką pasakytumėte apie tai?

- Savivaldybės administracijos direktorius detaliojo plano rengimo organizatorius yra, kai detalieji planai rengiami valstybinėje žemėje arba kai detaliuoju planu keičiama žemės paskirtis. Galėtų organizatoriumi būti ir apskrities administracija, bet ji, duodama sutikimą rengti detalųjį planą, dažniausiai pažymi, jog organizatorius yra Savivaldybės administracijos direktorius. Abiem šiais atvejais Savivaldybė neprivalo ir nemoka už detaliojo plano rengimą. Moka užsakovas. Įstatymų, tvarkos interpretacijų galima pateikti nežinant arba turint tikslą klaidinti žmones. Panašiai nutiko su sklypu Vinco Kudirkos ir Teresiečių gatvių sankirtoje, kur užsakovas rengia detalųjį planą dviem septynaukščiams statyti. Ten privati žemė ir rengti detaliojo, kad ir septynaukščiams statyti, negalime uždrausti, tokie įstatymai. Dėl aukštingumo, automobilių parkavimo, privažiavimų užstatymo - šitie ir kiti gyventojų klausimai yra pateikti plano užsakovui, rengėjui. Klausimai turės būti išsamiai išanalizuoti, įvertinti. Mes turime apginti žmonių interesą, tačiau neperžengiant įstatymų. Suderinti visuomenės, užsakovų interesus ir “įstatymų raidę”, patikėkit, nėra paprasta. Vienu ar kitu atveju gali paklusti daugumos ar kažkieno valiai, bet jeigu ta valia neteisėta, kita pusė ją gali užginčyti teisme.

- Gal mažiau kiltų įtarimų, jeigu Savivaldybės administracija, jos direktorius būtų depolitizuoti. Dabar gi socialdemokratai turi Taryboje daugumą ir administracijos direktorių.

- Būsiu atviras. Manau, jog administracijos direktorius turėtų nepriklausyti jokiai partijai. Kai priklausai, dirbti yra sunkiau. Tačiau pagal esamą tvarką, Savivaldybės administracijos vadovas yra politinio pasitikėjimo pareigybė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas