Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Padvariškius sukiršino grioviais išvagotas kelias

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Problema
  • 2007-02-09

Lietaus kanalizacijos avarija, įvykusi Padvarių pensionate, sukiršino vietos gyventojus, pensionato administraciją ir verslininką Algimantą Šoblinską. Jie vieni kitus apkaltino stokojant pakantumo, paisant tik savo interesų.

Kol nebuvo aptikta lietaus kanalizacijos avarijos priežastis, vanduo, traukiamas iš vamzdyno, stipria srove bėgo ant kelio, jį išvagodamas grioviais.

Šeštadienio rytą į pensionato rūsius pliūptelėjo polaidžio vandenys. Kadangi jie pradėjo semti automatinės dujų katilinės įrenginius, šie automatiškai buvo sustabdyti. Šimtas penki pensionato gyventojai, įkurdinti viename iš priestatų, liko be šilumos.

Pensionato darbuotojai spėjo, kad užsikimšo lietaus kanalizacija. Pasak direktorės Rimos Narmontienės, pensionato darbuotojai pradėjo pumpuoti vandenį, nes iš bendrovės „Kretingos vandenys“ negavo technikos, kuri naudojama atkimšti vamzdyną. Kad kuo greičiau būtų galima tiekti šilumą seniems ir neįgaliems pensionato gyventojams, buvo pasitelktas stiprus vandens siurblys polaidžio vandenims iš vamzdyno ištraukti.

Kadangi šalia pensionato bėga Burkštupis, polaidžio vandenys per mišką buvo paleisti į upę. Tačiau miško savininkas Algimantas Šoblinskas neleido niokoti miško paklotės. Kaip jis sakė „Pajūrio naujienoms“, stipriai paplovus medžių šaknis, būtų sunku išgelbėti mišką. Todėl verslininkas, „Vienkiemio“ savininkas, pensionato direktorei pasiūlė vandenį leisti ant kelio, kurį jis pats ir buvo sutvarkęs po didžiųjų vasaros potvynių. Verslininkas pažadėjo jį vėl sutvarkyti, kai bus pašalintas lietaus kanalizacijos gedimas.

Ant kelio nuvestas vanduo bėgo tokia stipria srove, kad važiuojamojoje dalyje netruko išvagoti gilių griovių. Dėl to buvo labai nepatenkinti padvariškiai, kasdien šiuo keliu važinėjantys į darbą Kurmaičiuose. Jų automobiliams kelias tapo neįveikiamas, žmonės negirdėjo ir direktorės R.Narmontienės, kuri tikino, kad kitos išeities nėra, ir prašė truputį palūkėti. Nors šiluma gyventojams buvo pradėta tiekti po paros, bet potvynio vandenys nesiliovė plūdę. Vandenyje skendo ir pačių gyventojų rūsiai. Atkasus vamzdyną paaiškėjo, kad medis šaknimis įaugo į vamzdžių sudūrimą.

Kaip vakar „Pajūrio naujienoms“ sakė Kretingos seniūnas Antanas Gedminas, minėtas kelias iš tiesų yra tiktai takas. Kadangi juo naudojasi vietos gyventojai, seniūnija kreipsis dėl finansavimo ir prisidės prie šio tako sutvarkymo. Tačiau didžiąją lėšų dalį, pasak seniūno, turės skirti A.Šoblinskas, nes jis yra suinteresuotas užtvanka.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas