Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar kandidatams į valstybių prezidentus turėtų būti taikomas maksimalaus amžiaus cenzas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pacientus medikai pasitinka renovuotose patalpose

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Sveikata
  • 2007-02-09

Vasario pradžioje Rūdaičių medicinos punktas ir Darbėnų ambulatorija atšventė įkurtuves.

Šioms dviem sveikatos priežiūros įstaigoms bei Kurmaičių medicinos punktui modernizuoti ir paslaugų kokybę gerinti Kretingos pirminis sveikatos priežiūros centras (PSPC) gavo 738 tūkst. 637 Lt. Šie pinigai buvo skirti iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų.

Rūdaičių bendrosios praktikos gydytojo (BPG) kabinetas veikia renovuotame pastate, kuriame kuriasi maldos namai, kultūros centras, biblioteka.

Rūdaičių bendrosios praktikos gydytojo kabinetą pašventino vikaras Kęstutis Timofejevas. Dešinėje – Rūdaičių bendrosios praktikos slaugytoja Laima Narvilienė.

Rūdaičių (BPG) kabinete įrengti du kabinetai šeimos gydytojams, registratūra, procedūrų kabinetas. Šio kabineto medicininei įrangai skirtos didžiausios lėšos – apie 55 tūkst. Lt. Nupirktas kardiografas, kraujo ir šlapimo analizatoriai, priemonė ENG nustatyti. Iki šiol įrankius ir medžiagas bendruomenės slaugytoja Laima Narvilienė vežiodavo sterilizuoti į Kretingos PSPC. Naujosiose patalpose yra ir sterilizatorius.

Medicinos punktas Rūdaičiuose buvo šildomas elektra, patalpoms, kuriose punktas veikė nuo 1989 m., jau reikėjo remonto.

Darbėnų ambulatorija aptarnauja 3 tūkst. 700 gyventojų. Darbėnuose dirba keturi bendrosios praktikos gydytojai, gydytojas odontologas ir slaugos personalas.

Už projektines lėšas rekonstruotas pastatas, nupirkta baldų, organizacinės technikos. Atnaujinta ir papildyta ambulatorijos medicininė įranga. Ambulatorija įsigijo modernios medicininės aparatūros ir medicinos priemonių.

Darbėnų ambulatorijos kolektyvas gyventojus pasitinka jau renovuotose patalpose. Iš kairės: Snieguolė Grušeckienė, Kęstutis Liepis, Petrė Puškorienė, Rina Šimkienė, Virginija Liepienė, Irmantas Paulauskas, Marytė Klapatauskienė, Irena Anužienė, Stasė Gadliauskienė ir Emilija Juškienė.

Už 57 tūkst. Lt nupirktas automobilis. Jis pritaikytas važiuoti kaimo keliais. Šis automobilis skirtas lankyti prie ambulatorijos gydytojų prisirašiusius gyventojus. Automobilis buvo būtinas, nes ambulatorijai priklauso dar keturi medicinos punktai, esantys Lazdininkuose, Laukžemėje, Kašučiuose ir Senojoje Įpiltyje.

Abiejų sveikatos priežiūros įstaigų atidarymuose dalyvavę Savivaldybės ir Tarybos atstovai pažymėjo, kad būtina kuo daugiau ir kokybiškesnių paslaugų teikti vietoje, kad kaimo žmogus nebūtų verčiamas važinėti į rajono centrą dėl paslaugų, kurios gali būti teikiamos ir ambulatorijoje ar medicinos punktuose.

„Kaimo žmogui medikų paslaugų reikia labiau negu miestiečiui, - sakė Tarybos narys Povilas Turauskis. – Kaimo žmonės gyvena trumpiau, kaime žudosi daugiau žmonių negu mieste. Kaime daugiau žmonių nepritapo prie kapitalizmo, jie paliko labiau nuskriausti už miestiečius.“

Kretingos PSPC vyriausioji gydytoja Irena Narmontaitė džiaugėsi, kad pacientai ateis į naujas, šiuolaikiškas patalpas, o įgijus naujos modernios aparatūros bus teikiamos kokybiškesnės ir daugiau paslaugų. Tačiau centro vadovė nepamiršo, kad ir žmonės baltais chalatais turės geresnes darbo sąlygas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas