Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Vasaris “Pasakoje” - sveikatingumo mėnuo

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Švietimas
  • 2007-02-06

Praėjusį ketvirtadienį Kretingos mokykloje-darželyje “Pasaka” vaikystės pedagogikos centre vasaris buvo paskelbtas sveikatingumo mėnesiu.

Konferenciją sveikatingumo klausimais inicijavo ir gausų būrį pranešėjų sukvietė Zita Domarkienė (pirma iš kairės).

Per 40 žmonių, tarp jų “Pasakos” darbuotojai, vaikų tėvai, kolegos iš rajono Savivaldybės Švietimo skyriaus, kitų vaikų ugdymo įstaigų dalyvavo konferencijoje, kurioje buvo kalbama apie mitybos, judėjimo svarbą vaikų ir suaugusiųjų sveikatai.

Pranešėja gydytoja Valentina Narvilienė siūlė, jeigu tik yra galimybė, patiems auginti daržoves arba pirkti turguje, išaugintas mūsų ūkininkų.

Gydytoja patarė vengti atvežtinių daržovių, vaisių, parduodamų “Maximoje”, kitų prekybos tinklų parduotuvėse. Nesigundyti gražia jųjų išvaizda, kurią dažnai lemia anaiptol ne gamta, o cheminės bei kitos priemonės. V.Narvilienei pritardamas vienas tėvas pastebėjo, jog sode skaniausi obuoliai būna pagraužti kirminų. Slaugytoja Valentina Bružienė iš “Nortway” medicinos centro kalbėjo apie taisyklingos laikysenos svarbą sveikatai. Konferenciją dalyviai užbaigė prie sveikų vaišių stalo, ragaudami įvairius džiovintus vaisius, sėklas, gerdami žolelių arbatą.

“Pasakos” direktorė Zita Domarkienė džiaugėsi, jog sveikatingumo mėnesio programoje aktyviai dalyvauja įstaigos auklėtiniai. Vasario 22 dieną jie surengs konferenciją “Aš rūpinuosi sveikata”, kurioje skaitys pačių paruoštus pranešimus. Apie vaikų sumanumą, išmonę byloja jų atsakymai į klausimą “Kas yra sveikas žmogus”. Štai vieno pradinuko atsakymas: “Aš esu sveikas žmogus”.

“Dabar, kai už lango šalta ir visi prie kompiuterių stypso, mes, pasakiečiai, trauksim į sportinį žygį. Žygio esmė - eik, judėk gryname ore, per pertrauką, po pamokų”,- sakė Z.Domarkienė. Direktorė įsitikinusi, jog sveikos gyvensenos įgūdžius turi formuoti vaikų ugdymo įstaiga. “Užkrauti šią naštą vien šeimai yra neteisinga. Kur didžiąją paros laiko dalį praleidžia vaikas? Darželyje, mokykloje”,- teigė ji. Pedagogė pažymėjo, jog ypač palankus metas mokyti vaikus sveikai gyventi yra pradinėje mokykloje. Šešerių, septynerių metų vaikai tiki mokytoju ir mokytojo pavyzdys vaikui turi didelę galią.

Pirmą sveikatingumo mėnesio savaitę pasakiečiai sutelks dėmesį poilsiui, o svarbiausia - miegui. Aiškinsis, kodėl yra būtina laiku atsigulti, laiku atsikelti. Antros savaitės šūkis - “Judėk daug, atrodysi gražiau”. Trečia savaitė skirta atsikratyti žalingų įpročių, tokių kaip nuolatinis sėdėjimas prie kompiuterio ir netgi dykinėjimo. Ketvirtą savaitę vaikai, padedami mokytojų, gilins kūno higienos įgūdžius. “Visus metus mokėme prieš valgį nusiplaut rankas. O dabar gal akyliau pasižiūrėsime, kokie mūsų rūbai, koks mūsų kuprinių turinys”,- sakė Z.Domarkienė.

Pirmus mokslo metus “Pasakai” vadovaujanti Z.Domarkienė nemano, jog kalbėti apie žinomus dalykus, kurie lemia žmogaus sveikatą, yra laiko švaistymas. “Atrodo, tarsi viskas žinoma, bet kaip gerai, kai kas nors ima ir primena, pavyzdžiui, kur galima gauti natūralios kosmetikos, ir nemokamai. Nueikime savaitgalį į mišką, įkvėpsime gryno oro, mūsų odą paglostys tikra, o ne soliariumų saulė”,- sakė pedagogė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas