Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Vadovų komanda suformuota sunkiausiu ligoninei metu

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Sveikata
  • 2007-02-02

Kretingos ligoninės vyriausiosios gydytojos pavaduotoju, laimėjęs konkursą, tapo Vidmantas Jurgaitis. Jis buvo vienintelis kandidatas į šią vietą. V.Jurgaitis yra gydytojas chirurgas ir echoskopuotojas. 1975 m. baigęs medicinos studijas, darbą pradėjo Ukmergėje. Kretingoje gydytojas dirba nuo 1982 m.

Gydytojas Vidmantas Jurgaitis sako, kad vyriausiosios gydytojos pavaduotoju tapo dėl to, kad ligoninė gyvena ne pačius geriausius laikus, todėl taip pat naujai ligoninės vadovei būtina parama ir pagalba.

Naujieji ligoninės vadovai – Ilona Volskienė vyriausiąja gydytoja tapo rudenį, o V.Jurgaitis pavaduotoju dirba antrą mėnesį, - darbą pradėjo nežinodami, ar ligoninė nebankrutuos. Tokia grėsmė virš ligoninės buvo pakibusi Rumšams kreipusis į teismą dėl 10 mln. Lt žalos atlyginimo. Tėvams, gimdymo metu netekusiems kūdikio, Kretingos rajono apylinkės teismas priteisė 120 tūkst. Lt. Ši suma neprivers uždaryti ligoninės, bet teismo nuosprendis gali būti apskųstas.

„Ligoninei 120 tūkst. Lt yra dideli pinigai, - sakė ligoninės vyriausioji gydytoja I.Volskienė. – Paprastai per vienerius metus medicininės įrangos nupirkdavome už 75 tūkst. Lt.“

Šiuo metu ligoninės administracijos vadovai skaičiuoja, kaip reikės išsilaikyti įstaigai, kai keičiasi paslaugų teikimo tvarka ir apmokėjimas už šias paslaugas.

Nuo šių metų ligoninė priversta mažinti stacionarinių paslaugų, o didinti ambulatorines. Bus teikiama daugiau specialistų konsultacijų, dienos chirurgijos ir trumpalaikio gydymo paslaugų. Trumpalaikė paslauga yra ligonio gydymas ligoninėje 1 - 3 paras. Ši paslauga kainuoja 60 proc. stacionarinio gydymo lėšų. Tai reiškia, kad ligoninėje žmonės bus gydomi dažniausiai 1 – 3 paras, jiems bus teikiamos trumpalaikės paslaugos.

Priėmimo skyriuje rengiamos patalpos, kuriose bus dvi lovos ligoniams, gydytojo stebimiems 8 – 24 val. Ši paslauga vadinama stebėjimo paslauga ir ji teikiama kylant abejonių dėl diagnozės.

Stebėjimo paslauga ligoninei nuostolinga, nes už ją Ligonių kasos moka tik 150 Lt, o iš tiesų ligoninei ji kainuos apie 150 – 300 Lt.

Pinigus užsidirbti ligoninei bus sunkiau, nes per trumpą laiką reikės išgydyti daugiau žmonių. Ligoninės vadovai atkreipia dėmesį, kad gydytojų darbo krūviai ir intensyvumas dar didės, todėl rizikuojama paslaugos kokybe. Tačiau ligoninė neturi iš ko rinktis, nes paslaugas finansuoja Ligonių kasos.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas