Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar kandidatams į valstybių prezidentus turėtų būti taikomas maksimalaus amžiaus cenzas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Į medicinos punktą – gydytis ir pasitarti

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Sveikata
  • 2007-02-02

Jokūbavo bendruomenės slaugytoja Dalia Sungailienė yra atsakinga beveik už tūkstantį gyventojų – 836 prisirašiusius prie Kretingos šeimos gydytojų ir dar už 74 asmenis, kurie yra prisirašę prie Klaipėdos gydytojų. Pastarieji gydytis važiuoja į Klaipėdą, bet ištikus bėdai, prisireikus neatidėliotinos pagalbos – ateina į Jokūbavo medicinos punktą.

Trečiadienį prieš pietus Jokūbavo medicinos punktas buvo pilnutėlis ateinančių ir išeinančių žmonių, nors tądien dirbo tik bendruomenės slaugytoja. Bent sykį per savaitę į Jokūbavą atvažiuoja gydytojas.

Kas atėjo pasimatuoti spaudimo, kam prisireikė injekcijų ar pasitarti dėl sveikatos. Laukiantieji eilėje tikino – jeigu slaugytoja kurią dieną neatvyktų, žmonės labai jos pasigestų.

Jokūbavo bendruomenės slaugytoja Dalia Sungailienė sako, kad labiausiai nori, jog jokūbaviškiai ir aplinkinių kaimų gyventojai būtų kuo sveikesni, nors iš tiesų į medicinos punktą ateina vis daugiau negaluojančių žmonių.

Jokūbaviškiai sakė, kad su slaugytoja kalbasi atviriau negu su gydytoju, nes D.Sungailienę, Jokūbave dirbančią jau ketverius metus, jie laiko savo žmogumi. Kai gydytojas išrašo vaistų, ne vienas jokūbaviškių sugrįžta pas slaugytoją. Pasak žmonių, gydytojai gali būti suinteresuoti įsiūlyti vieną ar kitą vaistą, o slaugytoja – nešališka, dėl to jie tikisi, kad D.Sungailienė patars sąžiningai.

Ne visiems jokūbaviškiams ir dar kelių aptarnaujamų kaimų gyventojams reikia vaistų. Susidarė nemaža grupė žmonių, kurie sportuoja, sveikai maitinasi, badauja valydami organizmą, ypač retai vartoja medikamentus. Bet ir jie užsuka į medicinos punktą.

Paštininkė Vida Kataržienė, kultūros namų vadovė Danutė Pilipčiuk, užsukusios į medicinos punktą, yra vienos tokių sveikos gyvensenos žmonių. Jos sakė užsukančios pas slaugytoją pasimatuoti kraujo spaudimo, pasikonsultuoti dėl fizinio krūvio, kad nepakenktų sveikatai bėgiodamos krosą arba kelias dienas maitindamosi vien sultimis.

Stanislava Venckienė domėjosi, kaip pagelbėti artimam žmogui, negaluojančiam dėl bronchinės astmos. Moteris sakė prisiskaičiusi, kad vienas vaistas kenkia vienam organui, kitas – kitam, todėl nutarė medikamentus atidėti į šalį ir gydytis žolėmis.

Jeigu jaunesni ateina patys, tai vyresnieji prašo, kad slaugytoja juos aplankytų namuose. Pasak D.Sungailienės, garbaus amžiaus žmonėms daugiau reikia bendravimo, o ne medicininės pagalbos.

Į Jokūbavo medicinos punktą atėjusios moterys neslėpė, kad be slaugytojos ir atvažiuojančių gydytojų gyventojai turėtų didelių problemų, nes į Kretingą nuvykti - ne taip paprasta dėl retai važiuojančių autobusų.

Į medicinos punktą neretai atlekia mokiniai: dažniausia jų bėda – skauda pilvas. Slaugytojos pastebėjimu, yra nemažai vaikų, negaluojančių dėl uždegimų, bet kartais visi skausmai pasibaigia, kai vaikas pavalgo. Ne kiekvienas, išeinantis iš namų, gauna ko pusryčiams. Tokiems slaugytoja atiduoda ir ką sau užkąsti atsivežusi.

Gyventojai labai norėtų, kad D.Sungailienė apsigyventų Jokūbave. Jie ir dabar slaugytojai skambina bet kokiu paros metu. Žmonės gyrė slaugytoją, kuri dažnai į Kretingos pirminį sveikatos priežiūros centrą arba ligoninės ambulatoriją atveža ir parveža juos savo automobiliu. Nors Jokūbavas yra prie judraus kelio, bet autobusai retai tevažiuoja.

„Daugėja žmonių, sergančių sąnarių ir stuburo ligomis“, - sakė D.Sungailienė.

Bet slaugytoja pripažįsta, kad kaimo žmonės yra sveikesni. Jie keliasi su saule, apeina ūkį, niekur neskuba, maitinasi tuo, ką patys užaugino, ir sulaukia gilios senatvės.

Jokūbaviškiai ir bendruomenės slaugytoja gyvena laukimu. Jie tikisi, kad medicinos punktas bus perkeltas į kitas patalpas. Dabar punktas yra įrengtas antrajame aukšte, į kurį reikia lipti stačiais laiptais, tualetas yra lauke. Jokūbavo medicinos punktas bus įkurdintas namo, kuriame yra biblioteka ir kultūros namai, pirmajame aukšte.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas