Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Sukčiams pinigus atidavė dar viena kretingiškė.

Moteris telefonu gavo žinutę, kad jos nepilnametė dukra pateko į policiją. Žinutėje buvo nurodytas telefono numeris, kuriuo ji turinti pasiskambinti.

Traukė iš bėdos dukrą

Kai moteris paskambino nurodytu numeriu, atsiliepė vyriškis. Jis prisistatė policijos pareigūnu. Tariamas pareigūnas moteriai paaiškino, kad jos dukra mokykloje nuo laiptų nustūmė kitą mokinę, kuri griūdama susižalojo ranką ir sudaužė mobilųjį telefoną. Pareigūnu prisistatęs vyriškis moteriai pasiūlė viską išspręsti taikiai - be tyrimo, nes tik tokiu atveju mergaitei nebus keliama baudžiamoji byla.

„Policininkas“ kartas nuo karto telefono ragelį perduodavo vadinamajam tėvui, kuris teigė dėl sudaužyto telefono pretenzijų neturįs, tačiau telefono sąskaita buvo papildyta 200 litų, ir jis prašė atlyginti nuostolius, t.y. papildyti sąskaitą už 200 litų. Tai neva būtų pagrindas susitaikyti.

Tuo metu moteris turėjo tik 100 litų, tad sąskaitą sukčiams papildė 99 litais. Ir tik susitikusi su dukra sužinojo, kad yra apgauta.

„Policijos pareigūnai niekada nerašo tekstinių žinučių, prašydami paskambinti nurodytu numeriu ar papildyti mobiliųjų telefonų sąskaitas, - sakė rajono Policijos komisariato atstovė spaudai Neringa Retkienė. - Jeigu jūsų artimam žmogui atsitiks nelaimė ar bus sulaikytas įtariant padarius nusikalstamą veiką ar kitą teisės pažeidimą, policijos pareigūnai jus apie tai informuos asmeniškai telefonu arba atvyks į namus.“

N.Retkienė primena, kad gavę panašų pranešimą telefonu, gyventojai turėtų skubiai informuoti Policijos komisariato budėtoją telefonais: 02, 112, (8-445) 79100.

Pastaruoju metu pasirodė telefoniniai pranešimai, kad artimas asmuo pateko į policiją įvykdęs nusikalstamą veiką arba pateko į bėdą.

Mokėjo už nebūtas sūnaus nuodėmes

“Į Policijos komisariato pareigūnus kreipėsi sukčiaus apgautas asmuo. Jis policininkams pasakė, kad jam paskambino nepažįstamas vyriškis ir pranešė, jog jo sūnus padarė nusikaltimą ir bus teisiamas, - pasakojo policijos atstovė N.Retkienė. - Nepažįstamasis labai įtikinamai pasakojo, neva jo sūnus jam padarė didelę žalą ir dėl to gali būti pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jei jis nori, gali padėti sūnui.“

Už tai, kad nerašys policijai pareiškimo, sukčius paprašė 1 tūkst. 550 litų. Vyriškis sutiko atiduoti pinigus.

Į jo namus atvykęs nepažįstamas žmogus paėmė minėtą pinigų sumą ir dingo. Tik tuomet vyriškis sugalvojo paskambinti sūnui. Išgirdęs apie kažkokį tariamai jo padarytą nusikaltimą, sūnus labai nustebo. Jis paaiškino tėvui, kad šis pateko į sukčių pinkles, nes iš tikrųjų jis nieko blogo nėra padaręs. Tik tuomet apgautas vyriškis kreipėsi pagalbos į pareigūnus.

“P.n.” informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas