Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar kandidatams į valstybių prezidentus turėtų būti taikomas maksimalaus amžiaus cenzas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Sukilo prieš septynaukščių statybą

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2007-02-02
Gyventojai įpareigojo Ireną Šleinienę (centre) jų reikalavimus pirmiausiai įteikti merui Valerijonui Kubiliui.

Kretingoje, Teresiečių g. 13, Mėguvos g. 13 31,31 a žemės sklype uždaroji akcinė bendrovė „Renostera“ ruošiasi statyti du septynaukščius daugiabučius gyvenamuosius namus. Apie tai atsitiktinai sužinoję gretimų nuosavų namų ir V.Kudirkos g. 7 daugiabučio gyventojai antradienį suėjo būrin ir nusprendė – darys visa, kas įmanoma, kad neliktų septynaukščių šešėlyje, kad juos statant ir pastačius nebūtų pažeisti jų teisėti interesai.

Apie gresiančią septynaukščių kaimynystę žmonės sužinojo „Pajūrio naujienose“ perskaitę skelbimą , kad planuojamuose statyti namuose rezervuojami butai, kurių vieno kvadratinio metro kaina – 4200 Lt. Tai, kad jau paskelbtas ir rajono Savivaldybėje vyksta septynaukščiams statyti detaliojo plano svarstymas, gyventojams irgi buvo naujiena. Suskatę aiškintis sužinojo dar daugiau – žurnale „Statybų birža“ septynaukščių statybos užsakovas – uždaroji akcinė bendrovė „Nametas“ - šių metų gegužę skelbia statybos darbų pradžią ir ieško rangovo namams statyti.

-Mes nesame nusiteikę prieš žemės savininką ir jo teisę disponuoti šia žeme, tačiau nepaminant mūsų, anksčiau čia įsikūrusių , - teigė V.Kudirkos g.7 45 butų gyvenamojo namo bendrijos „ Dainava“ pirmininkė Irena Šleinienė.

Gentojų įsitikinimu, sklypo plotas – 31,31 a - yra per mažas dviem septynaukščiams statyti. „Kur pastatys statybininkams vagonėlius, kur kraus statybines medžiagas? Ant gatvės, mūsų vejos‚“ – kalbėjo susirinkusieji. Statybos darbų bėdos yra laikinos, tačiau pasekmės pastačius tuos namus ilgam gali apkartinti aplinkinių gyvenimą. Štai motyvai, dėl kurių „Dainavos“ ir gretimų individualių namų gyventojai nenori septynaukščių kaimynystės : aukštybiniai namai bus statomi ant vienintelio privažiavimo prie 3–ios laiptinės ir gyventojų garažų, kris bendrijos „Dainava“ namo butų ir aplinkinių namų turto vertė, pėsčiųjų srautas į Taikos gatvės objektus eis pro bendrijos „Dainava“ daugiabutį, šio namo žalia veja arba tiesiog per kiemą, kadangi nėra šaligatvių. Neišvengiami bus transporto kamščiai, stigs vietos automobiliams parkuoti. Kažkas net pajuokavo, jog automobilius teks laikyti netoliese esančiame turguje. Pastačius septynaukščius neliks žaidimų aikštelių vaikams. Nijolė Garjonienė ir Aldona Vaičiulienė, sklypus irgi turinčios greta numatytų septynaukščių, būgštavo, kad užsienyje gyvenantys jųjų vaikai atsisakys sumanymo čia statytis namus ir grįžti gyventi. Gyventojai pasipiktinę, kad pranešime apie detaliojo plano rengimą neminima V.Kudirkos gatvė, nors vienas septynaukštis bus kampinis – Mėguvos ir V.Kudirkos gatvių sankirtoje. “Kodėl detaliojo plano organizatorius yra rajono Savivaldybė, ar Savivaldybė mokės dar ir už detaliojo plano parengimą?“ – klausė jie. Žmonės teigė girdėję, jog Kretingoje leidžiama statyti ne aukštesnius kaip 30 metrų pastatus.

Rajono Savivaldybės administracijos direktorius Valerijonas Černeckis užtikrino, jog Savivaldybė už detaliojo plano parengimą nemokės nė lito. Būti plano rengimo organizatoriumi Savivaldybė privalo pagal detaliųjų planų rengimo tvarką, kai keičiama žemės naudojimo paskirtis. Šiuo atveju - iš komercinės paskirties į gyvenamąsias teritorijas daugiabučių ir aukštybinių gyvenamųjų namų statybai. Pastatų aukščio ribą - ne daugiau 30 metrų, - direktoriaus teigimu, yra nustatę ilgesnių kopėčių neturintys Kretingos gaisrininkai. Toks reikalavimas esąs neteisėtas.

Pagal sovietmečiu parengtą Kretingos miesto planą šioje vietoje buvo numatytas prekybinis centras. Detaliojo plano svarstymas paskelbtas praėjusią savaitę ir tęsis mėnesį .“ Vasario viduryje svarstyti šio detaliojo plano kviesiu gyventojus į Savivaldybę. Tikslų svarstymo laiką pranešime spaudoje , informuoti gyventojus įpareigojau ir „ Kretingos būsto“ direktorę Valeriją Žalienę,“- sakė V.Černeckis. V.Žalienė dalyvavo V.Kudirkos g. 7 namo kieme vykusiame gyventojų susirinkime.

Gyventojai savo pastabas, pasiūlymus administracijos direktoriui gali pateikti ir bet kurią darbo dieną. Po viešo svarstymo detalųjį planą svarstys Savivaldybės Nuolatinė statybų komisija, savo išvadas pateiks apskrities viršininko administracija. Jeigu išvados bus teigiamos, detalusis planas bus pateiktas tvirtinti rajono Savivaldybės Tarybai. Taryba gali plano nepatvirtinti, tačiau užsakovas turi teisę Tarybos sprendimą ginčyti teisme. Todėl priežastys, gyventojų reikalavimai netvirtinti detaliojo plano turi būti įstatymiškai pagrįsti.

- V.Kudirkos ir šiai gatvei gretimų gatvių gyventojai dėl detaliojo plano septynaukščiams statyti sujudo dar pačiu laiku. O štai miesto centre, Rotušės a. 14 namo kiemo pusėje planuojamo statyti pastato viešasis svarstymas jau įvyko. Svarstyme be užsakovo daugiau nedalyvavo niekas, nes nežinojo. Apie svarstymą nebuvo informuota ir Rotušės a. 14 gyvenamąjį namą administruojanti įmonė „Kretingos būstas“. Šį ketvirtadienį išsiaiškinau, kad planavimo užduotį rajono Savivaldybės architektas Jonas Petrulis pasirašė dar praėjusių metų rugsėjo 26 dieną ,“- sakė Valerija Žalienė. Ateinančią savaitę ji kvies Rotušės a. 14 namo gyventojus į susirinkimą, kad aptartų susiklosčiusią situaciją.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas