Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pirmieji žingsniai į gracijų pasaulį

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sportas
  • 2007-01-30

“Kulnai – suglausti, pirštai - į šonus, nugaros – tiesiai. Ir – vienas, du trys… Keturi, penki, šeši…”, - taip prasideda kiekviena ir jau įprasta Jurgio Pabrėžos gimnazijos jaunųjų gimnasčių treniruotė, kurią veda kūno kultūros mokytoja metodininkė Laima Michnevičienė. Prieš tai dar gimnastės kartu su mokytoja pasirengia treniruotei: išsiridena čiužinį, stato šuolių tiltelį, įjungia muziką. Jaunosios gimnastės prakaitą sporto salėje lieja keturis kartus per savaitę. Tokia yra kelio į gracijų pasaulį pradžia.

Laima Michnevičienė, buvusi gimnastė, iki šiol jaučia nostalgiją šiai sporto šakai. Anot trenerės, gimnastika visų pirma daro didelę įtaką vaiko sveikatai: stiprina stuburą prilaikančius raumenis, pečių juostą, kompensuoja judėjimo trūkumą.

Laima Michnevičienė - buvusi gimnastė, atvykusi į Kretingą dirbti iš Vilniaus. Mokytoja sakė tebejaučianti sentimentus šiai sporto šakai, tad nuo pat mokslo metų pradžios ėmėsi iniciatyvos suburti gimnasčių būrelį. Į jį pakvietė I-IV klasių mergaites. Ypatingų atrankos kriterijų mokytoja netaikė: kas norėjo, tas ir galėjo lankyti gimnastikos treniruotes. “Iš pradžių jų buvo daug. Gal – kad Kretinga yra sportinių šokių kraštas, gal – kad šalia esama “Žuvėdros”. Tačiau pradėjus kelti reikalavimus, kai kurios mergaitės išsibėgiojo. Vienos pritrūko jėgų lankyti treniruotes, kitos – atsakomybės bei nuoseklumo, trečioms gi pasidarė nuobodu. Vaikai ir yra vaikai. Liko tos, kurios panoro siekti rezultatų”, - sakė L.Michnevičienė, kuri į Kretingą atvyko jau turėdama darbo su gimnastėmis patirties.

Treniruoti gimnastes L.Michnevičienė pradėjo tuomet, kai Lietuvoje buvo pradėti rengti mokinių olimpiniai festivaliai. Juose pagal gimnastikos varžybų nuostatus gali dalyvauti I-IV klasių amžiaus mergaitės. “Per gerą dešimtmetį su gimnastėmis pasiekiau neblogų rezultatų – iš vienuoliktos vietos pakilome į šeštą, po to – į antrą, o pastaruosius ketverius metus buvome Lietuvos čempionės”, - apie buvusių auklėtinių pasiekimus kalbėjo mokytoja ir trenerė.

L.Michnevičienė sakė yra patyrusi tai, kad vien tik treniruotėmis mergaičių nesužavėsi – reikia ir varžybų. Jose gimnastės tarsi pamato save iš šalies, sužino, ko yra vertos, per varžybas atsiranda tam tikro azarto – noro laimėti. Todėl pusmetį pasitreniravusios Jurgio Pabrėžos gimnazijos gimnastės kovo 10 d. pirmą kartą startuos varžybose. “Reikia varžybų, reikia nugalėti. Tuomet visai kitaip vyks darbas per treniruotes”, - įsitikinusi trenerė.

Gimnastikos trenerė Laima Michnevičienė ir jos auklėtinės: (iš kairės) Gabrielė, Agota, Justė, Martyna, Kristina ir Evelina.

Per pirmąjį treniruočių pusmetį mergaitės išmoko atlikti nesudėtingus akrobatikos junginius, ugdė jėgą, išmoko šokinėti per ožį. Ne visoms mergaitėms dar pavyksta 40 sekundžių iškyboti ant skersinio, ir, anot mokytojos, šis jėgos pratimas tokio amžiaus mergaitėms yra pakankamai sunkus atlikti. Be to mergaitės išmoko taisyklingai atlikti mankštą, taisyklingos laikysenos, per gimnastikos treniruotes lavinama mergaičių koordinacija, muzikalumas.

Svarbiausia - kad per pusmetį pasiektą rezultatą mato ir gimnasčių tėvai. Ne per seniausiai viena mergaitė, nebuvusi treniruotėje, tėvams sumelavo, jog treniruotėje ji buvo. Kai trenerė pradėjo ieškoti auklėtinės, paaiškėjo, jog mergaitei nepatinka trenerės pastabos. Moksleivės mama gi susirūpino – jai svarbu, kad duktė lankytų treniruotes: mergaitė mokytis gimnastikos atėjo turėdama netaisyklingą laikyseną bei stuburo problemų. Pusmetį pasitreniravus, mergaitės mama pastebėjo, jog dukters sveikata pasitaisė.

L.Michnevičienė ir jos kolegos pastebi, kad vaikų sergamumas – didėja, poreikis judėti gi – mažėja. Todėl gimnastikos užsiėmimai visų pirma pasitarnauja sveikatai stiprinti. Vaikai per gimnastikos užsiėmimus ne tik juda. Tvirtėja jų stuburas ir raumenys, kurie laiko stuburą, stiprėja pečių linija, formuojasi taisyklinga laikysena.

Jaunosios gimnastės treniruojasi keturis kartus per savaitę po pusantros valandos. Iš pradžių, tik susibūrus į treniruotes, mergaitės treniravosi tik po du kartus. Tokią treniruočių taktiką mokytoja pasirinko todėl, kad mergaitės apsiprastų su treniruočių režimu, kad sustiprėtų.

“Labai gaila, kad nesugalvojome įamžinti pirmųjų žingsnių – pirmųjų treniruočių. Mergaitės pačios būtų pamačiusios, kokią pažangą jos padarė per pusmetį”, - sakė L.Michnevičienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas