Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Prie apvaliojo stalo - siekiantys valdžios

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2007-01-30
“Pajūrio naujienų” laikraščio inicijuotoje diskusijoje dalyvavo kandidatų į rajono Tarybą sąrašų pirmieji asmenys: (iš kairės) Juozas Mažeika, Alvydas Jonaitis, Vitalijus Galuškinas, Juozas Matulevičius, Irena Narmontaitė, Algimantas Šoblinskas, Vida Kanapkienė, Valerijonas Kubilius, Valentina Narvilienė, Renata Bumblienė, Algimantas Robertas Elinskas.

Prasidėjęs rinkimų į vietos valdžią maratonas turi savo spalvas: nusprendę dalyvauti politikoje, siekiantys valdžios asmenys kuria savo programas, susitinka su rinkėjais, rengia akcijas ir užsako publikacijas vietos laikraščiuose.

Kaip skaitytojui iš arčiau pažinti tą, kuris siekia rajono valdžios? Kaip paprastam žmogui susivokti, kas iš tiesų nori tos valdžios ir kokiais būdais jos siekia? Koks turėtų būti laikraščio indėlis, objektyviai nušviečiant priešrinkiminę agitaciją? Į šiuos ir kitus su rinkimais susijusius klausimus ir pabandė atsakyti mūsų – “Pajūrio naujienų” – laikraštis, nusprendęs prie apvaliojo stalo surinkti tuos politikus, kurie, įgiję savo kolegų bendrapartiečių pasitikėjimą, yra kandidatų į rajono Tarybą sąrašų pirmieji asmenys.

Pagal Kretingos rinkimų apygardos duomenis, į 25 vietas Kretingos rajono savivaldybės Taryboje pretenduoja 218 kandidatų, atstovaujančių 11 politinių partijų. Užimti vieną rajono Tarybos nario vietą pretenduoja beveik 9 politikai. “Konkursas” rajono mero kėdei užimti būtų 11, jeigu manytume, kad visų 11 partijų lyderiai arba pirmieji sąrašo asmenys turi ambicijų ir siekių vadovauti aukščiausiajai rajono valdžiai.

Tokia mintimi diskusiją ir pradėjo diskusijos iniciatorė, bendrovės “Pajūrio naujienos” vadovė, žurnalistė Vitalija Vitkauskienė.

Diskusijoje dalyvavo: Irena Narmontaitė (Lietuvos krikščionys demokratai), Vida Kanapkienė (Liberalų ir centro sąjunga), Vitalijus Galuškinas (partija Tvarka ir teisingumas (liberalai demokratai), Algimantas Robertas Elinskas (Tautos pažangos partija), Valerijonas Kubilius (Lietuvos socialdemokratų partija), Juozas Matulevičius (Pilietinės demokratijos partija), Valentina Narvilienė (Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjunga), Juozas Mažeika (Tėvynės sąjunga (Konservatoriai, politiniai kaliniai ir tremtiniai, krikščioniškieji demokratai), Algimantas Šoblinskas (Darbo partija), Renata Bumblienė (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis), Alvydas Jonaitis (Naujoji sąjunga (socialliberalai).

Vitalija Vitkauskienė: “Atsakykite, prašau, į klausimą – kokių tikslų, ambicijų vedini siekiate valdžios rajono Taryboje? Tikiuosi, kad būsite atviri, kad išvengsite politikavimo ir demagogijos. Prognozės apie rinkėjų aktyvumą yra labai nekokios, tad šia diskusija visi prisidėkime prie rinkėjų aktyvinimo. Kiekvienam pasisakymui skiriamos trys minutės – tiek laiko turėtų pakakti esminėms mintims apie jūsų asmeninius siekius išsakyti”.

Irena Narmontaitė:

“Krikščionys demokratai siekia valdžios dėl tokios priežasties: rajone dar yra labai daug neišspręstų klausimų. Mums svarbu visuomenės dora, šeima, jos stiprinimas, vaikų auklėjimas šeimose ir mokykla. Siektume atkreipti dėmesį į gausių, bet tvarkingų ir mažas pajamas turinčių šeimų paramą. Kadangi esu gydytoja, gerai suprantu medicinos sistemos reikalus. Turime priartinti medicininį aptarnavimą kuo arčiau žmonių, o kaimų medicinos punktai turėtų būti išlaikomi seniūnijų. Iš privalomojo sveikatos draudimo lėšų galima apmokėti tik medicinos paslaugas, o punktams išlaikyti nebelieka lėšų. Savivalda gali daug, spręsdama vietos problemas. Ir aš pati atstovauju tam, ką geriausiai išmanau”.

Vida Kanapkienė:

“Šiuo metu Liberalų ir centro sąjunga yra koalicijoje su socialdemokratais. Todėl mes pasisakome “už” darbų tęstinumą, tik gal pradėti darbai turėtų būti vykdomi spartesniais žingsniais. Rajone yra vykdoma daugybė gerų darbų - gatvių, mokyklų, gatvių apšvietimo renovacija, kultūros įstaigų bazių stiprinimas ir pan., todėl kardais tikrai kad nemojuosime. Turime parengę savo programą. Vienintelis kelias, kartu dirbant rajono labui, - argumentuotas dialogas. Pagal numatytą programą sieksime, kad rajono Savivaldybėje pradėtų veikti “vieno langelio” principas: ūkio subjektai ir gyventojai visą informaciją turi gauti vienoje vietoje, nevaikštant iš kabineto į kabinetą. Greitesnės apsukos turėtų būti Savivaldybės Plėtros skyriuje – rajonui būtina įsisavinti ES fondų lėšas”.

Vitalijus Galuškinas:

“Viename Tarybos posėdyje rajono meras citavo straipsnio antraštę “Lietuvos Vatikane – olimpinė ramybė”. Mes – Tvarkos ir teisingumo partija – į rinkimus einame tam, kad tos ramybės nesudrumstume. Kadangi Kretingos rajonas yra unikalioje vietoje geografine prasme, esu įsitikinęs, jog jis stovi ant didelių permainų slenksčio. Tikrai kad atsiras intereso čia veikti kapitalui. Todėl tam reikia pasiruošti – parengti bendrąjį detalųjį rajono planą. Pritariu ir idėjai kurti Salantų savivaldą: tai tik sustiprintų rajono pozicijas. Mūsų prioritetai – švietimas, medicina, kaimas. Pritraukiant ES lėšas, reikia mokyti kaimo bendruomenes, kaip tas lėšas pasiimti”.

Juozas Matulevičius:

“Viskas, kas čia kalbama – gerai kalbama. Tačiau viską, apie ką kalbate, reikia ir padaryti. Žmogui daug nereikia: jam rūpi sveikata, rūpi, kaip vaikus išleisti į mokslus ir pan. Svarbiausia, kad žmogus nenukentėtų nuo neteisingų valdžios sprendimų. Esu 90 proc. įsitikinęs, kad Kretingos valdžiai nerūpi žmonės. Pavyzdžių yra. Mes pasiekėme, kad į Žibininkus būtų atvestos keturios komunikacijos: kelias, elektra, kanalizacija ir dujos. Tačiau rajonas nėra tam pasirengęs, nes nėra planų. Nėra planų, nėra ir ES lėšų”.

Algimantas Robertas Elinskas:

“Rinkimuose į rajono Tarybą dalyvauja Seimo nario Egidijaus Klumbio surinkta komanda, kuri toleruoja vedamą politiką rajone ir prisidės prie tolimesnio šios politikos plėtojimo. Deklaruojame ūkišką požiūrį į rajono plėtrą: visos sritys turi vystytis tolygiai. Merdėjantis reikalas Kretingoje – daugiabučių namų renovacija, ir tai reikia išjudinti. Privalu priversti aktyviau dirbti Kretingos miesto seniūną. Turiu ir nuogąstavimų – rajone jaučiamas grupavimasis, lyg valdžia vykdytų užkulisinius susitarimus”.

Valerijonas Kubilius:

“Iš prigimties esu aktyvus žmogus. Meru dirbu jau dvi kadencijas. Į valdžią atėjau matydamas, kad aš galiu daugiau ir geriau padaryti, negu esantys vadovai. Turiu pasidžiaugti pastarųjų metų investicijomis į rajono objektus – jos sudaro 58 mln. litų. Nuosekliai buvo įgyvendinama mokyklų remonto, vandens gerinimo programos. Iš esmės noriu pratęsti pradėtus darbus: noriu, kad kretingiškiai turėtų švarų vandenį, kad būtų sutvarkytos Klaipėdos, J.Jablonskio, J.Basanavičiaus, Mėguvos gatvės, reikia užbaigti mokyklų remontą. Pritariu, jog reikia tobulinti Savivaldybės administracijos darbą, gerai būtų įvesti “vieno langelio” principą. Tam, kad būtų palengvintas detaliųjų planų rengimas, reikia parengti ir patvirtinti bendrąjį rajono planą. Kretingos rajono žmonės – geri, kūrybingi, darbštūs, juos gerbiu ir myliu, ir noriu su jais dirbti. Todėl ir kviečiu, kad jie balsuotų už socialdemokratų sąrašą Nr.13”.

Valentina Narvilienė:

“Valstiečių liaudininkų sąjungos svarbiausias tikslas – dirbti Kretingos krašto žmonėms, rūpintis kiekvieno žmogaus gyvenimo kokybe. Esu medikė, tad iš labai arti matau su medicina susijusias problemas. Dabar “mada” dėl visko kaltinti medikus. Šį klausimą reikia kelti į pirmąjį planą. Medikų ir taip trūksta, o sąlygų dirbti nėra: krūviai – dideli, renovacija – nebaigta. Tai turi būti padaryta, padedant Savivaldybei. Dar vienas klausimas, dėl kurio reikia labai stipriai dirbti – neįgaliųjų integracija į visuomenę. Reikia didinti slaugytojų skaičių, nes žmonės dėl to dar labai skundžiasi”.

Juozas Mažeika:

“Mano tikslas – kaip ir daugelio: ne būti stebėtoju, o aktyviai spręsti problemas. Jų apstu. Tai – ir ekonominės, ir dvasinės, ir kultūrinės bei kitos problemos. Pradėtus darbus reikėtų tęsti. Ypač didelį dėmesį norėčiau skirti jaunimo užimtumui: reikia labai gerai pagalvoti, kaip jaunimą produktyviai įtraukti į visuomenės gyvenimą. Mano asmeninis siekis – rūpintis visomis problemomis, kad žmonės galėtų pasakyti – “gyvenimas gerėja”.

Algimantas Šoblinskas:

“Darbo partijos siekis – mažinti kvalifikuotos darbo jėgos nutekėjimą, aktyvinti kaimo bendruomenes, jaunimą. Esame pasirengę gerinti sveikatos priežiūros kokybę, dėmesį atkreipti į aplinkos apsaugą. Pritariame idėjai įvesti “vieno langelio” principą rajono Savivaldybėje. Ieškosime būdų, kaip pagerinti rajono biudžeto padėtį – kad į jį būtų surenkama kuo daugiau lėšų. Reiktų pagerinti ir sąlygas smulkiam bei vidutiniam verslui”.

Renata Bumblienė:

“Pradedu savo pirmuosius žingsnius politikoje. Esame nusiteikę dirbti moraliai ir atsakingai. Mūsų šūkis – “Garbės žodis”. Siekdami skaidrios savivaldos, pradėsime nuo savęs. Pasisakome už sveiką ir išsilavinusį žmogų, kuriam reikia sudaryti sąlygas gyventi patogioje aplinkoje. Skatinsime bendruomenių veiklą ir iniciatyvas, sieksime didinti seniūnijų savarankiškumą. Ateiname su naujomis idėjomis ir esame įsitikinę, kad Taryboje tikrai yra žmonių, kuriuos būtina pakeisti”.

Alvydas Jonaitis:

“ Kretinga turi tapti tokia, kad žmonės joje norėtų dirbti, gyventi, ilsėtis. Savivaldą reikia artinti prie žmonių, todėl pasisakome už seniūnijas Vydmantuose, galbūt – Kurmaičiuose, Rūdaičiuose. Atskira savivaldybė turėtų būti ir Salantuose. Valdžia su gyventojais turi nuolat bendrauti ir visi sprendimai turi būti paviešinami. Reikia įgyvendinti ir “vieno langelio” principą. Rajone laukia labai daug darbų: autobusų stoties statyba, viešojo transporto srautų pertvarkymas, gatvių apšvietimas, šilumos vartotojų sutarčių peržiūrėjimas, vaikų žaidimų aikštelės ir t.t. Svarbu – ir viešas statybų rajone svarstymas”.

Vitalija Vitkauskienė: “Gaila, kad nieko neišgirdome apie asmenines jūsų ambicijas: pavyzdžiui, noriu geros mero algos, vienokio ar kitokio posto valdžioje, kad padaryčiau tą ar aną. Galbūt rinkėjai ir patikės jūsų nuoširdumu – spręsti jiems. O mums būtų įdomu sužinoti: su kuo – kokioje koalicijoje - dirbsite, laimėję vietų rajono Taryboje, o su kuo būsite nesutaikomi. Susipažinus su kandidatų sąrašais, kyla dar vienas klausimas: kokia jūsų nuomonė, kai į skirtingų partijų sąrašus yra įrašyti tos pačios šeimos nariai. Ar nėra pavojaus susidaryti klanams, veikti grupiniams interesams”.

J.Mažeika:

“Raštu dėl koalicijos su niekuo nebuvome sudarę. Kadangi rinkimuose dalyvaujame kartu su politiniais kaliniais, tremtiniais, krikščioniškaisiais demokratais, tai atskiros koalicijos lyg ir nebereiktų. Šiuo metu mūsų partija pritaria mažumos Vyriausybei, tai yra socialdemokratams. Mes irgi neatsisakysime jų remti, jeigu sprendimai – protingi ir reikalingi visam rajonui. O dėl šeimų narių skirtingose partijose… Rinkėjo apgauti nepavyks – žmonės yra sąmoningi ir gerai suvokia, kas yra kas”.

V.Kubilius:

“ Taryboje šiandien dirbame ne tai, kad vieningai, bet be draskymosi. Pirmenybę teikiame darbui komitetuose, kvalifikacijai ir kompetencijai. Mes visi turime gerus tikslus, tačiau kai tapsite Tarybos nariais, pamatysite, kad juos suderinti nėra lengva. O dėl šeimos narių skirtingose partijose galiu pasakyti – gyvename demokratijos laikais, nors man asmeniškai tas reiškinys atrodo keistokai”.

V.Kanapkienė:

“Mes tarsimės su tais, kurie matys rajoną, o ne privačius reikalus. Šeimų narių pasirinkimas gi yra žmogaus laisvė. Tačiau esu “prieš” politinius “uabus”. Per šeimų narių pasiskirstymą skirtingose partijose matau užslėptus interesus, bet vėlgi – tai jų valia”.

A.Jonaitis:

“Esu įsitikinęs – Taryboje turi būti stipri opozicija. Kai visi vieningi, nebėra kam prisiimti atsakomybės už priimtus sprendimus. Įdomu, kas prisiims atsakomybę už sprendimą leisti statyti degalinę Palangos –Šiaulių kelio sankryžoje, kas atsakys už iš Kurmaičių išvežtą smėlį ir neįrengtą paplūdimį ir kitus nusižengimus. Patekęs į Tarybą, nesutiksiu būti vieningais”.

V.Galuškinas:

“Mes – už sveiko proto koaliciją. Rajonas yra mažas, procentali partijos išraiška – irgi per maža, kad galėtume vienas kitam draskyti akis. Opozicija ir pozicija yra būtinos, bet politinė kultūra tam ir yra, kad niveliuotų aštrius kampus. Kalbant apie šeimos ir giminystės ryšius partijose, turėtų visų pirma dominuoti politinė etika”.

R.Bumblienė:

“Pasisakau už bendrystę su tomis partijomis, kurios sprendimus priims be partinių privilegijų. O kai kalbama apie šeimyninę rangą partijose, visų pirma reikia žiūrėti į kompetenciją, nes ir vienas žmogus gali turėti interesų”. A.R.Elinskas: “Prisidėsime prie tų, kurie gerai vadovauja rajonui. Eisime kartu su socialdemokratais, nebent laimėtume daugumą. Gyvename ramiai – be skandalų, be baudžiamųjų bylų, be STT patikrinimų”.

A.Jonaitis:

“Kodėl nenorėtumėte užleisti vadovavimo jauniems, gabiems žmonėms – negi naujos idėjos yra kažkas negerai? Argi yra gerai, kad gyvename ramiai”. I.Narmontaitė: “Krikščionys demokratai į koalicijas neina, bet paremia teisingus sprendimus. Degalinės pavyzdys rodo, kad apie viską reikia galvoti iš anksto ir laiku: problemos nebūtų, jeigu toje vietoje nebūtų buvusi sugrąžinta žemė”.

J.Matulevičius:

“Dirbsime su krikščionimis demokratais, su konservatoriais, su Darbo partija, tačiau niekada nedirbsime su buvusiais komunistais”.

V.Vitkauskienė: “Ačiū visiems pasisakiusiems. Sėkmės rinkimuose. Ta proga noriu paskelbti skaitytojų lažybas – kas iš jūsų, dalyvavusių diskusijoje, taps rajono meru. Manykime, kad šiomis lažybomis skelbiame tikrąjį rinkimų į rajono Tarybą maratoną”.

Skaitytojai, norintys diskutuoti ir pasisakyti apie kandidatus, pritarti ar paneigti jų mintis, lažintis, kas taps rajono meru po 2007 m. rinkimų į rajono Tarybą, tai gali padaryti skambindami tel. 77993, 52382, 78530 arba mūsų interneto svetainėje www.pajurionaujienos.com

Jums pakanka prisijungti prie komentarų po interneto svetainėje paskelbtu straipsniu “Prie apvaliojo stalo - siekiantys valdžios”.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas