Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Išrinkti Kretingos bažnyčios ir vienuolyno vadovai

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Parapijose
  • 2007-01-26
Brolis Benediktas, ligi šiol daugel metų vadovavęs visoms lietuviškoms pranciškonų brolijoms, dabar išrinktas Kretingos vienuolyno gvardijonu.

Redakcijos žiniomis, Lietuvos broliai pranciškonai Evaldą Darulį perrinko Kretingos katalikų parapijos klebonu ir išrinko naują Kretingos pranciškonų vienuolyno gvardijoną Sigitą Jurčį.

Brolis Evaldas Kretingos parapijoje klebonavo ir pastaruosius trejus metus . Brolis Benediktas – Sigitas Jurčys – ligi šiol vadovavo visoms Lietuvos pranciškonų brolijoms šalyje ir užsienyje. Buvęs provincijolas S.Jurčys yra ir vienas Klaipėdos onkologinio centro – pranciškonų vienuolyno statybos iniciatorių.

Katalikų parapijos klebonas brolis Evaldas paliktas klebonauti Kretingoje dar vieną kadenciją – trejus metus.

Buvęs Kretingos pranciškonų vienuolyno gvardijonas Juozapas Marija Žukauskas yra išrinktas Lietuvos pranciškonų provincijos sekretoriumi ir išsikelia į Vilnių. Iš Kretingos į Vilnių, beje, išsikelia ir provincijos kurija.

Taip nusprendė praėjusią savaitę posėdžiavusi Lietuvos Mažesniųjų brolių ordino Šv.Kazimiero provincijos kapitula - kolegialus aukščiausias susirinkimas, kuriame buvo išsirinkta naujoji pranciškonų vadovybė. Provincijolo pareigas perėmė Astijus Kungys, viceprovincijolo – Linas Vodopjanovas. Buvo išrinkti keturi definitoriai, t.y. patarėjai: Gediminas Numgaudis, Ramūnas Mizgiris, Andrius Dobrovolskis ir Arūnas Peškaitis.

Naujoji Lietuvos pranciškonų vadovybė paskirstė ir perskirstė brolių pareigas. Tačiau jas dar turi patvirtinti generalinė kurija Romoje, kuri, redakcijos žiniomis, dar gali užprotestuoti dėl numatytų kandidatūrų. Atsakymo broliai tikisi sulaukti jau kitą savaitę.

Brolis Evaldas tvirtino, jog dėl šios priežasties jis dar negalįs paviešinti, kurie broliai liks Kretingoje, kokios jiems bus paskirtos pareigos ir kurie išvyks iš mūsų parapijos.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas