Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Policija ieškojo ir pasiklydusių šunų

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Teisėtvarka
  • 2007-01-26

Policijos komisariato duomenimis, daugumą automobilių vagysčių ir vagysčių iš butų bei gyvenamųjų namų Kretingos rajone padaro ne vietiniai, o atvykėliai iš uostamiesčio, kurorto svečiai. Pavogti daiktai taip pat realizuojami dažniausiai ne Kretingoje.

Uostamiesčio ir kurorto kaimynystė, rajono Policijos komisariato viršininko Jono Petriko žodžiais, verčia manyti, kad mūsų rajone yra didelė narkomanijos, prostitucijos ir prekybos žmonėmis tikimybė.

„Atsižvelgiant į ekonominę situaciją, didelį jaunimo neužimtumą, valstybės nesirūpinimą teistų asmenų integracija į visuomenę, galima prognozuoti, kad ir toliau didės nusikaltimų, susijusių su narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis, ekonominių nusikaltimų, plėšimų, smurtinių nusikaltimų, teistų bei nepilnamečių daromų nusikaltimų skaičius“, - dalijosi nerimą keliančiomis mintimis viršininkas.

Pernai rajono Policijos komisariate užregistruotos 386 nusikalstamos veikos, kurių pusė – ištirta.

Sunkių ir labai sunkių nusikaltimų rajone užregistruota 13. Pernai buitinių konfliktų metu nužudyti trys žmonės. Nors buvo užregistruoti trys išžaginimai, bet visi tyrimai nutraukti, nesant nusikaltimo sudėties.

Kaip paprastai, vyrauja vagystės. Tačiau, lyginant su 2005 m., mažiau vagiama automobilių. 2006 m. pavogti devyni automobiliai, o 2005 m. - 17. Sumažėjo vagysčių iš butų: 2006 m. užregistruota 29, o 2005 m. - 54. Sumažėjo ir plėšimų, kurių pagrindiniai - mobiliųjų telefonų atėmimai.

Dėl pernai įvykdytų nusikaltimų žmonėms buvo padaryta 120 tūkst. Lt žala. Surasta ir paimta pagrobto turto, savanoriškai atlyginta padarytos žalos – už 35,5 tūkst. Lt.

Viešosios policijos Viešosios tvarkos skyriaus Prevencijos poskyrio tyrėjai 2006 m. pradėjo 106 ikiteisminius tyrimus. Jeigu tik įmanoma, pasak komisariato viršininko J.Petriko, nusikalstamos veikos tiriamos pagreitinto proceso tvarka, tačiau įstatymo nustatytas dešimties dienų terminas nuo padarytos veikos smarkiai apriboja galimybę taikyti šią įstatymo naujovę. Įrodymų stoka, įtariamojo paieškos, specialisto išvados būtinumas, pavėluotas pranešimas apie nusikalstamą veiką yra dažniausiai pasitaikančios aplinkybės, dėl kurių pagreitintas procesas neįmanomas. Iš 128 teismui 2006 m. perduotų baudžiamųjų bylų 11 užbaigta pagreitinto proceso tvarka.

„Kretingos rajone yra palyginti žemas nusikalstamumas, - sakė J.Petrikas. - Pernai vykdytos tikslinės prevencinės priemonės buvo skirtos formuoti saugią gyvenamąją aplinką, teikti socialinę pagalbą visuomenei. Komisariato pareigūnai gyventojus konsultavo įvairiais teisiniais klausimais, padėdami spręsti šeimyninius konfliktus. Pareigūnams teko net ieškoti pasiklydusių vaikų ir naminių gyvūnų.“

2006 m. į policijos profilaktinę įskaitą įrašyti 77 asmenys: 13 asmenų, kuriems paskirta bausmė – laisvės apribojimas, 22 lygtinai paleisti iš laisvės atėmimo vietų, 41 asmuo, kuriam laisvės atėmimo bausmės vykdymas atidėtas, vienas viešaisiais darbais nuteistas asmuo. Nepilnamečių reikalų pareigūnų įskaitoje už narkotinių ar psichotropinių medžiagų vartojimą buvo įrašyti penki nepilnamečiai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas