Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar kandidatams į valstybių prezidentus turėtų būti taikomas maksimalaus amžiaus cenzas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Vakar Kretingos rajono savivaldybės Taryba bendrovei “Trevena” Kretingos miesto seniūnijos priskaičiuotą mokestį už žemės kasinėjimo darbus - 180,4 tūkst. Lt - sumažino iki 13 tūkst. 875 Lt.

13875 Lt “Trevenai” kainavo vietinė rinkliava už leidimą vykdyti žemės darbus degalinės (Vilniaus g. 29b) statybvietėje, kuri yra rajono Savivaldybės viešojo naudojimo teritorijoje. “Trevenai” delsiant sumokėti vietinės rinkliavos mokestį, seniūnija (vadovaudamasi tos pačios rajono Savivaldybės Tarybos sprendimu) už dalį praleistų dienų suskaičiavo ir delspinigius, dėl ko mokesčio suma išaugo beveik iki 200 tūkst. Lt.

“Trevenos” savininkas A.Liaudanskis (jis yra dabartinės Gargždų rajono savivaldybės Tarybos narys) kreipėsi į merą V.Kubilių, prašydamas “Treveną” atleisti nuo 180,4 tūkst. Lt mokesčio su delspinigiais. Prašyme teigiama, jog statydama Kretingoje degalinę, “Trevena” atlieka labdaringą veiksmą - savo lėšomis prisideda prie teritorijos tvarkymo.

Vakar Tarybos posėdyje A.Liaudanskis nedalyvavo. Jis raštu atsiprašė Tarybos už tvarkos pažeidimus ir įsipareigojo griežčiau kontroliuoti degalinę statantį rangovą “Vikva”, kad šis paisytų statybos darbų reikalavimų. Rašto turinį Tarybos nariams perteikė meras V.Kubilius. “Trevena” pasižada, kad žalieji plotai ir šaligatvis bus atstatyti”,- sakė meras.

Vakar Taryba netgi nebesvarstė sprendimo projekto dėl 180,4 tūkst. Lt mokesčio dydžio. Šis sprendimo projektas buvo “užgesintas” Tarybos komitetų posėdžiuose. Vakarykščio Tarybos posėdžio projekte buvo suformuluotas kitas teiginys: “Nustatyti pagal Kretingos rajono savivaldybės administracijos Kretingos miesto seniūnijos paskaičiavimus UAB “Trevena” 13875 Lt vietinę rinkliavą už leidimą vykdyti žemės darbus Savivaldybės viešojo naudojimo teritorijoje Vilniaus g. 29b, Kretingoje”.

Svarstant šį, “Trevenai” palankų, antrąjį sprendimo projekto variantą, neištvėrė Tarybos narys Rimantas Kviklys. “Visa tai man be galo nepatiko iš pradžių, kada degalinę buvo leista statyti ant 15 arų žemės. Visi šitie žaidimai... Duok, Dieve, kad mažiau tokių “labdaringų” veiksmų būtų. Šita suma (13 tūkst. 875 Lt mokestis “Trevenai” - aut. past.) - tai kaip drambliui šratas”,- teigė R.Kviklys ir balsavo prieš sprendimo projektą. Priimant sprendimą dar keletas Tarybos narių - Alma Albužienė, Stasys Kaniava, Tomas Brasas ir Valerija Žalienė - susilaikė. Trylika kartų sumažinusi “Trevenai” suskaičiuotą mokestį Taryba 166 tūkst. Lt sumažino įplaukas į rajono Savivaldybės biudžetą ir davė pretekstą būsimiems vietinės rinkliavos mokesčių mokėtojams vengti mokėjimo, žinant, kad bausmė - delspinigiai, tėra tik popieriuje arba bent jau taikomi ne visiems.

Susirūpino kolegės atostogomis

Rajono Savivaldybės Taryba nuo šių metų sausio 31 dienos atleido Ireną Narmontaitę iš Kretingos rajono savivaldybės viešosios įstaigos Kretingos pirminės sveikatos priežiūros centro vyriausiosios gydytojos pareigų, kadangi pasibaigė 4 metų jos, kaip vadovės, kadencijos laikas. Nuo vasario 1 dienos, iki bus paskirtas naujas centro vadovas, Taryba I.Narmontaitei pavedė vadovo pareigas eiti laikinai. Centro finansininkę Taryba įpareigojo I.Narmontaitei sumokėti kompensaciją už nepanaudotas (už trejų metų laikotarpį - 121 kalendorinę dieną) atostogas. Išgirdęs apie nepanaudotas atostogas ir piniginę kompensaciją, Tarybos Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkas, chirurgas Vytautas Karaliūnas pareiškė, jog yra pažeistas Atostogų įstatymas ir piniginė kompensacija yra negalima. Meras V.Kubilius, Savivaldybės administracijos juristė Virginija Šoblinskienė turėjo įtikinėti V.Karaliūną, kad piniginė kompensacija už nepanaudotas atostogas atleidžiamam darbuotojui priklauso. Meras visgi pripažino, jog V.Karaliūno pastaba iš dalies yra teisinga. “Kas tvarko kadrus, turėtų pasirūpinti, kad žmogus atostogautų, išnaudotų jam poilsiui skirtą laiką”,- sakės jis.

Tarybos narė, irgi gydytoja, Valentina Narvilienė suabejojo vadovui parinkti būsimo konkurso skaidrumu. “Kodėl tik po vieną kandidatą dalyvauja konkurse ir jį laimi? Kodėl apie konkursą nepaskelbti visoje Respublikoje?”- klausė ji. Tarybos narei buvo paaiškinta, jog konkursas yra teisėtas dalyvaujant ir vienam pretendentui. Tačiau pretendentas laimi tik surinkęs daugiau kaip 50 proc. vertinimo komisijos balsų. “Skelbiame viešą konkursą. Dalyvauti gali visi norintys”,- patikino meras V.Kubilius.

Į klausimą, kiek vadovo pareigas darbuotojas gali eiti laikinai, buvo atsakyta, jog toks terminas nėra nustatytas.

Kadenciją baigs patvirtinę biudžetą

Taryba jau rengiasi kitam posėdžiui, kuris įvyks vasario 15 dieną ir kuriame bus svarstomas, tikėtina - ir patvirtintas 2007 metų Kretingos rajono savivaldybės biudžetas, kurio pajamos - per 77 mln. Lt. Pernai buvo per 65 mln.

Vakar Tarybos narys liberalcentristas Vytautas Karaliūnas visus Tarybos narius apdovanojo Liberalų ir centro sąjungos geltonomis pirštinėmis. Ant vienos pirštinės užrašytas šios partijos pavadinimas, ant kitos - šūkis “Už jaukią, atvirą ir modernią Kretingą”. Pažymėjęs, jog tai - darbinės pirštinės, V.Karaliūnas pasiūlė jomis mūvėti dalijant 2007 metų rajono Savivaldybės biudžeto pinigus.

Šios kadencijos Taryba dirbs iki šių metų balandžio 4 dienos. Tad 2007 metų Savivaldybės biudžeto planą patvirtins vieni, o vykdyti jį teks jau kitiems - naujai išrinktiems.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas