Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar kandidatams į valstybių prezidentus turėtų būti taikomas maksimalaus amžiaus cenzas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Perplaukęs Atlantą roplys atsidūrė Kretingoje

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2007-01-26
Į automobilį Amerikoje įsirangęs žiurkinis žaltys per Atlanto vandenyną laivu, konteineryje keliavo pusantro mėnesio.

Jungtinėse Amerikos Valstijose nupirktas automobilis kretingiškiui Petrui Girkantui pateikė neįtikėtiną staigmeną – konteineryje kartu su automobiliu parplaukė žaltys. Kad tai – ne nuodinga gyvatė, o pietinėse Amerikos valstijose gyvenantis žiurkinis žaltys, paaiškėjo tik tuomet, kai roplį apžiūrėjo ir jį įvertino Kauno zoologijos sodo rekomenduoti specialistai. Jie ir pasirūpino tolimesniu svetimšalio likimu.

Kaip papasakojo Petras Girkantas, aukcione pirktas automobilis laivu konteineryje keliavo pusantro mėnesio. Parvežtas automobilis buvo nugabentas į vieną iš Kretingos autoservisų. Apžiūrint automobilį, meistras Vidmantas ant palangės pastebėjo roplį ir iš pradžių pagalvojo, kad tai – žaislas. Tačiau roplys pradėjo judėti. Roplį išgąsdinus, šis vėl pasislėpė kažkuriame iš automobilio skyrių. “Truputį pašildėme palangę, ant kurios roplys buvo įsitaisęs. Pajutęs šilumą, jis vėl išlindo, tuomet vyrai jį atsargiai įvarė į stiklainį ir uždarė”, - pasakojo Petras Girkantas.

Autoserviso meistrai suprato, kad roplys bus miegojęs žiemos miegu: judėjo jis vangiai, maisto neieškojo, nereagavo ir į jautienos gabalėlį, kuriuo vyrai sugalvojo pavaišinti svetimšalį.

Apie roplį autoserviso meistrai papasakojo netoliese gyvenančiam veterinarijos gydytojui Kaziui Vasiliauskui. “Nieko žmonėms negalėjau patarti – roplį atpažinti gali tik labai patyręs specialistas. Svarbiausia, kad vyrai pasielgė humaniškai ir roplio neužmušė”, - sakė veterinarijos gydytojas.

Meistrai roplį įkurdino šalia krosnies. “Įtarėme, jog roplys gali būti iš šiltesnių Amerikos vietovių – gal iš Floridos, gal iš Filadelfijos. Todėl pasirinkome “aukso vidurį” – roplį laikyti nei per šaltai, nei per šiltai”, - sakė roplio “šeimininkas” Petras Girkantas.

Kaip atpažinti roplį ir nustatyti, nuodingas jis ar nenuodingas, vienodų taisyklių nėra. Tai patvirtino Kauno zoologijos sodo vyresnioji herpetologė Alma Pikūnienė. “Tik patyręs žmogus roplį gali atpažinti pagal akies rainelę. Nuodingų roplių akies vyzdys yra vertikalus. Tačiau įsižiūrint į roplio akį, reikia būti labai atsargiems, nes nežinia, kaip jis gali pasielgti”, - teigė specialistė.

Kretingiškiui Petrui Girkantui staigmeną pateikė štai šis, Jungtinėse Amerikos Valstijose nupirktas “Galant” automobilis.

Tai, kad į Kretingą parkeliavęs roplys buvęs vangus, rodė, jog jis išgyvena žiemos periodą. Šiltesnėse vietose – pavyzdžiui, Floridoje, kur visiškai nėra žiemos, ropliams žiemą pakeičia sausasis periodas. Anot A.Pikūnienės, temperatūrų skirtumas, ropliui persikeliant iš vieno žemyno į kitą, galėjo sukelti sveikatos problemų. Atsidūrus tokioje situacijoje, kaip atsitiko kretingiškiams, reiktų žinoti viena: roplio negalima iškart patalpinti šiltai, laikymo temperatūra turėtų būti didinama palaipsniui. Paleisti iš svetur atkeliavusį roplį į mūsų miškus ar pievas reikštų roplį pasmerkti mirčiai.

“Nenuodingą roplį galima laikyti terariume, sudarant jam sąlygas pagal specialistų rekomendacijas. Laikyti ir auginti nuodingo roplio niekada nepatarčiau, nes tuomet gyvio šeimininkas privalėtų įsigyti priešnuodžių, veiksmingų tik konkrečiai roplio rūšiai, o tai – beveik neįmanoma”, - teigė Alma Pikūnienė.

Autoserviso darbuotojai, sužinoję, jog iš Amerikos atkeliavęs roplys – nenuodingas, prieš atsisveikindami su juo drąsiai ėmė į rankas ir turėjo galimybę iš arčiau pamatyti šį egzotišką, beveik metro ilgio, dryžuotą ir spalvingą žiurkinį žaltį.

Redakcijos žiniomis, iš Amerikos į Kretingą atkeliavęs žiurkinis žaltys – ne vienintelis šios žalčių rūšies atstovas Lietuvoje. Specialistams žiurkinis žaltys buvo žinomas ir anksčiau, todėl keliauninką jo pasiimti atvykę specialistai įvertino ir apibūdino iškart, be didelio vargo.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas