Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Miglos virš žydro degalinės stogo

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Aktualijos
  • 2007-01-23
Ar “Trevena” sumokės 180 tūkst. Lt į rajono Savivaldybės biudžetą, paaiškės ketvirtadienį.

Kretingoje, Vilniaus g. 29b (Žemaitės al. ir Vilniaus g. sankirtoje) degalinę statanti bendrovė “Trevena” kratosi mokesčio už leidimą vykdyti žemės darbus. Šio mokesčio suma jau siekia per 180 tūkst. litų.

Už leidimą atlikti kasinėjimo darbus Savivaldybės viešojo naudojimo teritorijoje, t.y. valstybinėje žemėje, yra nustatyta vietinė rinkliava, kurią turi mokėti kiekvienas - ir įmonės, ir privatūs asmenys. Ne vienas kretingiškis, eilinis miestelėnas gali patvirtinti, jog už leidimą išsikasti tranšėją vandentiekui ar atlikti kitus žemės kasinėjimo darbus sumokėjo privalomąjį mokestį. O štai vieną gražiausių Kretingos vietų Akmenos upės pakrantėje statybviete pavertusi “Trevena” kreipėsi į Kretingos rajono savivaldybės merą V.Kubilių prašydama, kad nuo šio mokesčio atleistų. 180375 Lt mokesčio suma susidarė per statybos darbų laikotarpį nuo 2006 m. spalio 30 d. iki 2006 m. lapkričio 5 d.

Degalinę stato bendrovės “Trevena” pasirinktas rangovas - uždaroji akcinė bendrovė “Vikva”, turėdama “Trevenai” išduotą statybos leidimą. “Trevenos” nuosavos žemės - per 17 arų - degalinės statybvietei neužteko. Praėjusių metų spalio 30 d. statybos darbus apžiūrėjusi komisija nustatė, kad “Vikva” vykdo žemės darbus už savo sklypo ribos, magistralinio kelio Šiauliai-Palanga apsaugos zonoje, neturėdama atitinkamo leidimo, išardė 51 kv.m šaligatvio ir 650 kv.m žaliųjų plotų. Užsakovui - “Trevenai” ir rangovui nepaisant tvarkos, nesumokėjus rinkliavos, rajono Savivaldybės administracijos direktorius Valerijonas Černeckis 2006 m. gruodžio 20 d. kreipėsi į apskrities statybų inspekcijos Kretingos rajono vyr. inspektorę Rimą Lukauskienę prašydamas, kad inspektorė sustabdytų degalinės statybos darbus. Atsakydamas į tai, “Trevenos” direktorius Algirdas Liaudanskis ėmėsi žygių, kad išvengtų 180 tūkst. Lt mokesčio ir statybos sustabdymo.

Atleisti ar ne “Treveną” nuo vietinės rinkliavos mokesčio, šį ketvirtadienį spręs Kretingos rajono savivaldybės Taryba. Tikimybė, kad bus sustabdyta degalinės statyba, beveik lygi nuliui. “Nenoriu nė trupučio stabdyti tos statybos. Išspręs viską. Aš nesišvaistau statybų sustabdymu. Nesu nė vienos jų sustabdžiusi”,- teigė inspektorė.

R.Lukauskienė patikino, jog perspėjo užsakovą ir rangovą dėl pažeidimų, davė nurodymus juos pašalinti iki šių metų sausio 22 dienos. Vakar jos reikalavimai dar nebuvo įvykdyti. Paklausta, kaip “Treveną” ir “Vikvą” drausmins toliau, ji sakė: “Rašysiu dar vieną raštą, kad atvyktų statybos sustabdymo akto surašymui”.

Prašyme atleisti nuo vietinės rinkliavos mokesčių A.Liaudanskis teigia, jog “Trevena” savo lėšomis miesto žemėje, miestiečių labui prisideda prie teritorijos tvarkymo infrastruktūros įrengimo, atlieka labdaringą veiksmą, kuris neturėtų būti apmokestinamas vietinės rinkliavos mokesčiais. Kokia gi ta labdara? Rajono Savivaldybės vyriausiojo architekto Jono Petrulio teigimu, “Trevena” (jo patvirtintame degalinės statybos projekte) yra įsipareigojusi nutiesti šaligatvį nuo sankryžos į tilto pusę per Akmeną. Šaligatvį, kurį pati išardė.

Nors degalinė dar nebaigta statyti, baltų plytų mūro ir žydro stogo pastatas nepapuošė dvaro paminklosauginės zonos, greičiau - sudarkė. Taip mano ir paprasti kretingiškiai, ir su degalinės statyba nesusiję specialistai - statybininkai, architektai, kiti. Degalinės pastatu bjaurisi pravažiuojantys. “Ar jūs neturite architekto?”- klausė kolega iš Mažeikių. Architektas J.Petrulis ramina: “Aš suderinau. Esu atsakingas už ją. Nėra tragiškas atvejis. Bus dar violetinė spalva ir geltona plyta”.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas