Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kūryba – jaunojo menininko evangelija

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Smiltys
  • 2012-09-14

Poetas, dramaturgas, eseistas, tapytojas, grafikas, muzikantas – tokia spalvinga kūrybine palete atsiskleidžia vos 22-jų menininko Gintauto Bytauto asmenybė. Klibiuose neseniai apsigyvenęs klaipėdietis G. Bytautas Kretingos kultūros centre surengė savo modernistinės poezijos bei tapybos vakarą.

Gediminui Bytautui kūrybos esmė – panirti į savojo „aš“ paieškas.

„Visas mano gyvenimas – tai kūryba, kurioje esu aš ir daugiau nieko nėra...“, - taip savo antrojoje poezijos knygoje „Už stiklo sienų“ savo gyvenimo moto apibūdina pats autorius.

Jo eilėraščiai persunkti vidinio maišto prieš save ir pasaulį, juose – užtektinai autoironijos. Knygoje eilėraščius darniai papildo paties autoriaus grafikos bei tapybos kūriniai.

Būtent grafikos darbai į kūrybos vakarą susirinkusiam negausiam būriui meno mylėtojų ir padarė didžiausią įspūdį. Ryškios spalvos, gausybė itin smulkių atsikartojančių detalių, susiliejančių į vientisą motyvą, - tokie akį kaustantys yra G.Bytauto grafikos darbai.

„Sudėtingi, ekspresyvūs, nenusibostantys – juose kaskart galima pamatyti vis kažką naujo. O kas, kuriant juos, tūnojo menininko galvoje, stebėtojas niekuomet nesupras. Ir nereikia, tiesiog protą – į šoną, telieka grožėtis ir tiek“, - kalbėjo parodos bei knygos pristatyme dalyvavęs jaunojo poeto knygų leidėjas Antanas Stanevičius.

Į parodą „Tinklas“ autorius atvežė 17 grafikos darbų. Jie atlikti itin įdomia technika: piešti 1 mm storumo markeriais ant drobės. „Kiek man žinoma, tai – vienintelė Lietuvoje tokia paveikslų kūrimo technika“, - tvirtino jaunasis kūrėjas. Jis sakė kažkada mėgdavęs piešti vien markeriais ant popieriaus, vėliau spontaniškai gimusi mintis pradėti tapyti ant drobės. O dabartinė paroda – tarsi šių dviejų galimybių sintezė.

Pats brangiausias laiko ir širdies matavimo prasme jam yra paveikslas „Tarsi drakono akis“, kuriame – šimtai savaip išsiraičiusių ir iš drobės įvairiu rakursu į stebėtoją žvelgiančių drakono akių. Akys ir veidai – pagrindinė jo grafikos darbų dominantė. „Kai tapau ant drobės, atvirkščiai, niekada nevaizduoju veidų, o grafikoje – tik veidus. Šį darbą visą mėnesį tapiau dieną naktį. Sunaudojau 27 markerius, - neslėpė kūrėjas ir toliau dėstė mintis: - „Visa mano kūryba gimsta spontaniškai. Poetinis žodis susišaukia su vaizdine kūryba, - ir visa persmelkta mano gyvenimo filosofija, kuri, beje, susieta ir su mano būsimąja profesija – dabar V kurse studijuoju filosofiją Vilniaus pedagoginiame universitete. Bet kurioje kūrybos srityje vaizduotė mane perkelia i erdves, kuriose vyksta maištinga ir dinamiška transcendentinio savojo „aš“ paieška“.

Markeriais ant drobės tapyti grafikos darbai.

Šiuo metu G.Bytautas baigia rengti dar vieną poezijos bei filosofinę knygą „Neegzistencinė filosofija“, kuria elektroninę muziką. O Klaipėdos universiteto mokomasis teatras pastatė jo pjesę „Tarp mirties ir gyvenimo“. O pirmoji poezijos knyga „Mano paties evangelija“ pasirodė dar 2007 m.

„“Gediminas – labai stiprus, drąsus ir gilus jaunas menininkas. Žinau, kad kone nevalgęs ir nemiegojęs jis gali dirbti ištisomis paromis. Tokių jaunų žmonių Lietuvoje nėra daug, bet ir vienas, paniręs į gelmę, geba nudžiuginti daugelį savo dvasiniais atradimais bei menine jų išraiška“, - akcentavo A.Stanevičius.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas