Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Dvaro aplinką papuošė medžioklės trofėjai

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Žemė ir ūkis
  • 2010-03-19

Įspūdingi kanopinių miškų valdovų ragai, medžiotojų „padžiauti“ prabangūs miško švelniakailių aprėdai ir lyg akimirkai sustingusiųjų gyvūnų iškamšos – mūsų rajono medžiotojai pasistengė, kad Kretingos muziejaus lankytojai pajustų bent truputį miško gyvenimo žavesio.

Tokias parodas surengti dažniau – tokiai idėjai pritarė medžiotojai ir gamtos mylėtojai, susirinkę į muziejuje atidarytą medžioklės trofėjų parodą.

Muziejaus galerijoje surengtoje parodoje „Medžioklė ir jos trofėjai“ 115 trofėjų pateikė 23 rajono medžiotojai.

„Dar rengiant parodą, čia užsuko muziejaus lankytojos – moterys pasidžiaugė lapės kailiais, kuriuos leidome trumpam apsigaubti. Jos klausė, kiek toks kailis kainuotų – galima pasakyti rinkos vertę, bet medžiotojui jis neįkanojamas, - pasakojo Kretingos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Raimondas Jocius. – Prašėme medžiotojų, kad jie parodai pateiktų pačius, jų nuomone, brangiausius, labiausiai dėmesio vertus trofėjus. Medžiotojai apie kiekvieną trofėjų galėtų papasakoti po įdomią istoriją“.

Parodoje eksponuojami įvairių gyvūnų ragai, kaukolės, iškamšos – kiškio, voverės, kiaunės, rudosios lapės, upinio bebro, miškinės bei akmeninės kiaunių, šerno bei karpuotojo šerno, audinės, vilko, nendrinės redunkos, danieliaus, stirnos, briedžio, įvairių rūšių – tauriojo, baltauodegio, dėmėtojo bei japoniško dėmėtojo – elnių, kranklio, slankos, kurtinio ir kt. Lietuvišką fauną paįvairina ir tokie egzotiški gyvūnai kaip nijala, impala kudu, baltasnukio bubalo.

Kretingos muziejaus direktorė Vida Kanapkienė išreiškė viltį, kad medžioklės trofėjai dažniau papuoš dvaro aplinką. Iki šiol Kretingoje tokia paroda buvo surengta tik prieš 28 metus – muziejus tebėra išsaugojęs atsiliepimų knygą iš šio susitikimo.

Medžiotojai ir medžioklės žinovai pritarė, kad parodas – gal net skirtingos tematikos, būtų galima dažniau suorganizuoti. Juolab tai būtų puiki aplinka biologijos pamokai.

Ir šioje parodoje, siekiant ne konkursine tvarka vertinti trofėjus, bet su miško gyvenimu supažindinti visuomenę, prie trofėjų nėra laimikį sumedžiojusio medžiotojo pavardės. Vietoj jų – enciklopedinis gyvūnų aprašas.

Pasak medžiotojų ir parodos organizatoriams talkinusių Kretingos miškų urėdijos atstovų, šiuolaikinė medžioklė gerokai skiriasi nuo viduramžiško beatodairiško gyvūnijos naikinimo. Dabar medžiotojui už taiklią akį ne mažiau svarbios ir žinios apie gamtą, joje vykstančius procesus ir faunos populiacijos reguliavimą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas